Friday, September 14, 2018

Anketa darželyje. Ar klausiate ne per daug?

Mamos, padiskutuokim, kam vaiko darželiui gali reikėti asmeninės informacijos apie tėvus?
Pradėjau pildyti darželio pateiktą anketą ir pagalvojau, kad gal vis gi verta padiskutuoti apie tokių apklausų realią vertę ir naudą, nes ši anketa man atrodo visiškai ne apie vaiką.
Man ši anketa atrodo kaip puikus pagrindas vaiko diskriminacijai ugdymo įstaigoje...Jei aš būčiau "Maxima" kasininkė ar į mano vaiką būtų žiūrima taip pat kaip parašius kitą specialybę? Juk įrašius darbovietę yra tiesus kelias pažiūrėti vidutinius atlyginimus ir pagal tai vertinti tėvų finansines galimybes. 
Kuo šeimyninė padėtis gali būti svarbi darželio auklėtojoms? Brolių, sesių amžius ir vardai, sutinku, gal ir naudinga... 
Ar tai kad vaikas anksčiau lankė kitą darželį ką nors pasako apie patį vaiką ar apie tėvus, kurie turi lėšų savo mažuosius leisti į privačias ugdymo įstaigas? Ar anksčiau darželį lankęs vaikas laikomas protingesniu ar kvailesniu? Tikrai žinau daug mamų, kurios namuose vaikus ugdo geriau nei darželiai.
Sutinku, dalis klausimų yra tikrai svarbūs, kaip kalba, kuria bendraujama namuose, vaiko sveikatos būklė, vaiko pomėgiai ir tėvų lūkesčiai.
Prie punkto apie darbus, kuriuos galime atlikti, taip pat nelabai ką galėjome įrašyti, nes abu su vyru tikrai nesame didieji darbininkai, kai kažko reikia - samdomės profesionalus tam reikalui.
Ar jūs gavote tokias anketas? Kaip manote koks jų tikslas? Ar jos reikalingos? O gal čia aš į viską žiūriu per daug atsargiai?

Su darželiais užsivertusi, bet su šypsena veide, MadMom. :)

No comments:

Post a Comment