Wednesday, January 31, 2018

Zooparkas visus metus

Prieš gerą mėnesį su visa šeima apsilankėme nerealiame kontaktiniame zoologijos sode. Aišku, Lietuvoje yra kelios vietos, kur galima paglostyti vieną, kitą gyvūną, bet "Zoopark.lt" yra daugybė skirtingų gyvūnų vienoje vietoje pradedant surikatomis, baigiant ožkom, paukščiais ir net gi vėžliais!


"Zoopark.lt" yra įsikūręs Kaune "Mega" prekybos centro antrame aukšte. Į jį įleidžiami ir mažiausi vaikai su tėveliais, nes juk meilei gyvūnams - amžius ne riba! Man labai patiko, kad lankytojų prašoma nusiplauti arba dezinfekuotis rankas po ir prieš kontaktą su gyvūnais. Pati vaikystėje buvau išmokyta, kad paglosčius net ir naminę katę ar šunį reikia nusiplauti rankas.


Gyvūnai suskirstyti aptvarais. Jei norite paglostyti gyvūną, į aptvarą jus įleis "Zoopark.lt" darbuotojai ir instruktuos kaip elgtis, kad gyvūnas pas tave ateitų, kaip glostyti, laikyti ir bendrauti su gyvūnu. Manau, kad išmokimas bendrauti su gyvūnais yra labai svarbus įgūdis, nes dažnai suaugę žmonės, o dar dažniau vaikai patiria traumas ar nukenčia nuo gyvūnų, nes sutikę tiesiog pradeda panikuoti ir išgąsdina net ir ramų gyvūną, kuris neketino niekaip pakenkti. Aišku, visur kartu su vaiku eina tėvai ir padeda savo vaikams paimti, nenuspausti ar neužgauti gyvūnų.


Zoopark.lt" gyvūnai turi savo maitinimo valandas, tad galima pažiūrėti kaip jie maitinami, taip pat galima įsigyti maisto ir pamaitinti gyvūnus pačiam. Mes maitinimui maisto nebuvome įsigiję, bet pataikėme ant Tukano maitinimo meto, o Zoopark.lt" darbuotojas pakvietė Lėją ir davė jai pašerti šį didingą paukštį! Buvo tikrai įspūdinga, kaip jis su savo didžiuliu snapu paėmė maistą iš mano dukros! Po šio pamaitinimo jau daugiau ir nereikėjo įspūdžių, nes ji buvo tiesiog laiminga laiminga :)Tai gi? Ką sutikome "Zoopark.lt"? Iš tiesų nutaikėme ant žvėrelių pietų miego, tad ant poros narvų buvo ženkliukas, kad šiuo metu pabendrauti su patagoninėmis maromis ir plonauodegėmis žiurkėmis nepavyks. Atėjus miegojo ir surikatos, bet kol nusipirkome bilietus mums vos įėjus į Zoopark.lt" nuo jų narvo lentelė buvo nuimta ir pas jas nukeliavome pirmiausiai. Šie be galo aktyvūs gyvūnėliai labai patiko Lėjai ir Taurui, bet joms labiau patikau aš, bandanti desperatiškai nufotografuoti visą šeimyną.


Zoopark.lt" vėžliai veža! Man vėžliai buvo įspūdingiausias eksponatas. Jie tokie milžiniški, lėti ir smagūs! Mūsų apsilankymui įpusėjus du vėžliai buvo tiesiog paleisti vaikščioti iš narvo. Tiesiog tarp lankytojų. Darbuotojai pamatė, kad aš juos fotografuoju, tai iš vienos pusės, tai iš kitos ir sako man "Tai galit pakelti vėžlį". Ką? Paimti? Kaip mažą šuniuką? Tai mes tuos vėžlius tiek numylavom, kilojom! Fantastika! Vaikai lenktyniavo su jais, bėgo nuo jų, pas juos. O galiausiai vėžlys bandė per stiklą valgyti kitų žvėrelių maistą. :))) Tai gi, man labiausiai patiko vėžliai. Vienareikšmiškai.


Dar Zoopark.lt" mylavome jūrų kiaulytes. Nors ir vieną turime namie, bet namuose ji visai nedomina vaikų, o čia, kai jų aplink vaikus lakstė gal 20, buvo visiškai kitaip :) Glostėme išdykusią greituolę šinšilą, kurią darbuotojos leido pabandyti sugauti mano dukrai. Aišku, jai nieko nepavyko, o tada darbuotoja ją atnešė. Buvo žiauriai juokinga!Nepamirškim ir pasišokinėjimo su ožiukais! Lėja, pati kaip ožka pradžioje buvo gana užsispyrusi ir gyvūnus labiau mylavo Tauras, o ji sėdėjo ant statinės ožkų narve. Ožkos man rodos norėjo ją iš ten išjudinti, bet nesiryžo. Taip pat nepamirštamos akimirkos buvo ir apsilankius paukščių (vištų ir papūgų) narvuose, kai jie skraido virš galvos ir čirškia. Viena darbuotoja atnešė tokį baltą pūkį, davė paglostyti ir klausia vaikų "Ar žinote, kas čia?" vaikai visaip apžiūrinėjo, bet neatspėjo, o tas pūkuotas kamuoliukas, pasirodo, buvo balta višta! Tauras apsikabino ją ir pabučiavo :)


Iš tiesų apsilankymas Zoopark.lt" buvo kupinas įspūdžių, kurių visų viename tekste tikrai neišreikšiu. Labai rekomenduoju padaryti savo vaikams šventę ir apsilankyti Zoopark.lt".


Mano blogas visą laiką laukia jūsų, tai pat mane galite sekti facebook paskyroje ir instagram profilyje, kviečiu jungtis ir prie facebook grupės apie pirkinius iki 5 eurų, į kurią keliu savo radinukus iki 5 eurų ir labai laukiu jūsų!

Iki, MadMom

No comments:

Post a Comment