Saturday, December 2, 2017

Mišinukas dviejų, trijų metų vaikui. Gal išprotėjai?

Tokia reakcija dažniausiai ištinka žmones kai pasakau, kad mano 3,5 metų dukra kartais vis dar nori ir geria pieno mišinius, o beveik 2 metų Tauras juos geria kone kasdien. Kažkodėl kai tėvai sako, kad jų vaikas geria karvės pieną, tai niekas negūžčioja pečiais, bet kai kalbame apie pieno mišinį, tai kyla baisios diskusijos. Tai gi, kodėl vis gi ne pienas, o būtent pieno mišinys ar pieno gėrimas?
 • Pirmiausia, yra brolio įtaka ir pasidėjusios manipuliacijos "Kodėl jam mišinukas, o man sultys?" arba "Kodėl jam mišinukas, o man pienas?". Aš negaliu būti šališka savo vaikams ir turiu sudaryti lygias sąlygas abiems, jų neišskirdama.
 • Iki 2 metų (ir viresniems) vaikams PSO rekomenduoja mamos pieną arba pieno mišinius (pieno gėrimus). O kas toliau? Nieko? Pieno mišiniai auga su vaiku, tad pasirinkus tinkamo amžiaus kategorijos mišinį jo skonis padeda pamažu atprasti gerti mišinius ir galiu teigti, kad Lėja nuo jų "nebepriklausoma", bet mielai juos vis dar gertų. Tauras taip pat mieliau renkasi pieno mišinį arba pieno gėrimą.
 • Ar karvės pienas yra mišinio atitikmuo? Ar galima juo keisti mišinį? Mano vaikų skonis sako, kad ne. Informacija, kurią aš randu internete taip pat sako, kad ne. Aš pati netoleruoju laktozės, tad sunkiai galiu pagalvoti apie pieno vartojimą ir jo siūlymą savo vaikams, kadangi karvės pienas skirtas veršiukams, o mamos pienas vaikams. Piene yra daug augimo hormonų, bet juk mūsų vaikai neturi užaugti iki karvės dydžio... Pieno mišiniai adaptuoti pagal vaiko amžių.
Taip pat palyginimui turiu lentelė, kurioje lyginamas karvės pienas ir HiPP pieno gėrimas (nuo 2 metų):

Maisto medžiaga
340 ml HiPP Combiotic 2+
340 ml karvės pieno (3,2 % riebumo)
Komentaras
Energinė vertė
163 kcal
204 kcal
2 metų vaikas turėtų gauti apie 1200 kcal per parą.
Baltymai
5,78 g
11,22 g
Baltymų norma nuo 2 metų amžiaus yra 10-20 % nuo bendro paros kaloringumo. Vadinasi, vaikas turėtų gauti 30-60 g baltymų per parą. Su karvės pienu vaikas jau suvartotų trečdalį jam reikalingų baltymų kiekio. Jei vaikas gauna per daug baltymų, kraujyje išsiskiria didesnis azoto kiekis, o tai apsunkina inkstus ir gali turėti įtakos inkstų ligų išsivystymui ateityje.
Riebalai, iš jų
7,48 g
11,4 g
Rekomenduojamas riebalų kiekis apie 35 g/parą. Tyrimais nustatyta, kad lietuviai riebalų suvartoja per daug.
      sočiosios riebalų rūgštys
2,38 g
6,56 g
Didina bendrą riebalų kiekį, blogojo cholesterolio kiekį ir mažina gerojo cholesterolio kiekį kraujyje.
      polineso-čiosios riebalų rūgštys
1,7 g
0,68 g
Norma 1-2 g/parą. Su karvės pienu gaunamas per mažas kiekis. Šios rūgštys svarbios smegenų vystymuisi, imuninės sistemos funkcijoms širdies-kraujagyslių ligų prevencijai, jų trūkumas susijęs su Alzhaimerio liga, dėmesio sutrikimais ir kitomis ligomis.

Iš šioje lentelėje pateiktų duomenų lengva padaryti išvadas, kad pieno mišinys nėra tas pats kas pienas. Pieno mišinyje ir pieno gėrimuose taip pat yra geležies, kurią vaikas pasisavina, taip pat polinesočiųjų riebalų rūgščių, būtinų akių raidai, smegenų vystymuisi.
 • Nesu tikra, kad mano vaikai tinkamai pavalgo darželyje, tad esu nieko prieš tą faktą, kad mano vaikai išgeria lengvų kalorijų dozę, o taip pat ir papildo savo organizmą būtinomis mineralinių medžiagų dozėmis, nes, būkim atviri, niekas nežino kaip iš tiesų ir kiek vaikai valgo darželyje.
 • Galiojimo laikas. Atidarius pieno pakuotę ją reikia suvartoti per 2 dienas, o atidaryta pieno mišinio (pieno gėrimo) pakuotė galioja 2 savaites. Mūsų šeima nėra dideli pieno fanai, tad atidaryta pieno pakuotė dažnai nugula šiukšlių dėžėje, o mišinuką (pieno gėrimą) visada spėjame suvartoti.
 • Kaina. Vienas šaukštelis pieno gėrimo miltelių sveria vidutiniškai apie 5 gramus. Iš vieno šaukštelio pagaminama 30ml pieno gėrimo. Tai gi net abstrakčiai skaičiuojant iš vienos pakuotės (600g) gaunasi 120 šaukštelių, t.y. 3.6 litrai pieno gėrimo. Dėžutės kaina apie 11.5 Eurų, tad apie 3.20 Euro už litrą. Įskaičius faktą, kad dažnai pieną išmetame, nes jo nesuvartojame, o pieno gėrimas suvartojamas iki paskutinio šaukštelio, tai vistiek manau, kad kaina gana adekvati. Taip pat pieno mišiniams ir pieno gėrimams dažnai taikomos nuolaidos (ypač tolesnio maitinimo), tai galima rasti ir su 30-40% nuolaida, tad esant akcijai iškart perkame kelias dėžutes.

Tikrai neskatinu mamų duoti pieno mišinius ar pieno gėrimus, bet noriu pasakyti, kad nėra gerai smerkti mamas, kurios maitina vaikus iki keturių metų iš krūties ir dažniausiai visi tokias mamas toleruoja. Bet jei pasakai, kad tavo 3,5 metų vaikas bando nukniaukti brolio pieno gėrimą, o kartais jo tiesiog gauna iš mamos, žmonėms šiaušiasi plaukai. Kodėl? Koks skirtumas kaip aš auginu savo vaikus? Mano vaikai be proto sveiki, net žiemos sezonu jei serga labai mažai. Gal tai bus pieno mišinio įtaka? Juokauju! Manau, kad ne... :) Bet papildomos maistinės medžiagos augančiam organizmui tikrai nepamaišys. Aišku, būtina stebėti ir tai, kad vaikas neprašytų mišinio vietoj pietų ar vakarienės, bet nematau tragedijos, jei vaikas išgeria 120ml, kurie padeda jam lengviau užmigti. 

Man pasirinkti vartojamą pieno gėrimą padeda ir tai, kad "HiPP" pieno gėrimas turi patogią dėžutę į kurios šoną labai patogu nubraukti šaukštelį.


Mano blogas visą laiką laukia jūsų, tai pat mane galite sekti facebook paskyroje ir instagram profilyje, kviečiu jungtis ir prie naujos facebook grupės apie pirkinius iki 5 eurų, į kurią keliu savo radinukus iki 5 eurų ir labai laukiu jūsų!

MadMom <3

2 comments:

 1. O kaip yra su mišinukų kokybe/sudėtimi juos šildant? Aš planuoju naudotį pieno šildiklį (bent jau taip tą daiktą čia vadina: https://www.gintarine.lt/mamai-ir-vaikui/prekes-kudikiams-ir-ju-prieziurai/sterilizatoriai-buteliuku-sildikliai/catalogstore.aspx?CatID=PL_1003), tačiau kaip ir daugelis, ieškau visko kuo sveikiau ir natūraliau ir na, kaip ir maistą šildant, pasikeičia jo struktūra, taip ir pieno, tikriausiai. Ar aš klystu? Nesu žaliavalgė ir tiek daug nesidomėjau temperatūromis.. Bet visgi - gal ką nors ir apie tai žinote plačiau?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Sveiki, kadangi nesu ekspertė šioje srityje, tai kreipiausi į HIPP gamintojus su jūsų užklausimu ir dalinuosi atsakymu. Tikiuosi pravers:
   Pagal šildytuvo aprašymą jis skirtas atšildyti mamos pieną, jeigu buvo užšaldytas arba jį pašildyti, jeigu stovėjo šaldytuve. Jeigu kalbame apie pieno mišinukus, tai juos rekomenduojama ruošti prieš maitinimą, o jie ruošiami su šiltu virintu vandeniu, todėl jų šildyti nereikia. Nerekomenduojama iš anksto ruošti mišinuko, pavyzdžiui, vakare naktiniam maitinimui, ir jį prieš maitinimą pašildyti. Norint greičiau paruošti mišinuką, galima turėti pasiruošus šilto vandens termose ir tereikės viską suplakti.

   Delete