Tuesday, October 10, 2017

Natūralus saldiklis, sveikesnė cukraus alternatyva

Šiandien, noriu papasakoti apie datules, kurios dar vadinamos "Dykumų duona", bei "Dievų maistu". Internete rašoma, kad datulės turi labai daug geležies, o anemija skundžiasi visa mano šeimos linija, taip pat datulės padeda sunormalizuoti apetitą ir gerina žarnyno veiklą. Iš tiesų datulės giriamos pradedant širdies stiprinimu, baigiant gimdymo palengvinimu! Tiesa, datulių aš nemėgstu, bet vis skaičiau apie jas, kaip apie sveiką cukraus alternatyvą ir nusprendžiau paragauti datulių sirupo ir vis gi įsitikinti koks mano santykis su datulėmis. Nuėjusi į "Biosala" parduotuvę išėjau su dviem produktais: ekologišku "DAVERT" datulių sirupu ir ekologišku "DAVERT" datulių džemu su kakava ir kokosais.


Ragavimo tikrai neatidėliojom, nes savaitgaliai pas mus yra šeimos metas ir pusryčiams mes dažnai valgome sveikuoliškus blynus, o prie jų patiekiame mažus indelius su skirtingais pagardais. Taip pradėjome daryti kai pamatėm, kad uždedant vis kitus priedus mūsų 3.5 metų dukra Lėja suvalgo porą keptuvių (taip, keptuvių, o ne vienetų) blynų! Taigi pirmas ekologiškų "DAVERT" datulių produktų ragavimas vyko pirmą savaitgalį vos juos įsigijus. Aš gaminau naujus blynelius su baltyminiais nuriebalintais moliūgų miltais ir kriaušėmis, o šalia ragavome savo standartinius pagardus ir išbandėme naujuosius "DAVERT" gaminius.


Už kelių dienų namuose gaminau "saldainius", bet juose nėra cukraus! Kaip? Stiklinė viso grūdo avižų dribsnių (pvz "Dobele"), žiupsnelis cinamono, geras kupinas šaukštas (arba du mažesni šaukštai) riešutų sviesto be cukraus, šaukštas medaus ir 1-2 šaukštai "DAVERT" datulių sirupo. Viską sumaišom. Jei gaunasi vos per kieta, įdedam daugiau sirupo arba medaus, jei per lipnu ir minkštas, įdedam daugiau dribsnių. Iš gautos masės tarp delnų formuojam rutuliukus ir padedam į šaldytuvą atvėsti valandėlei. Aš valandos išlaukti nesuspėjau, o skonis buvo dieviškas. Visi ingredientai buvo namuose, nieko kepti nereikėjo, tiesiog pagamini ir skanauji. Rutuliukus pripažino visi šeimos nariai ir labai noriai valgė. Aišku, daugiausiai, matyt, suvalgiau aš pati, kol gaminau... :)


"DAVERT" datulių produktai sėkmingai įsiliejo ir į mūsų šeimos kasdienę pusryčių rutiną. Kažkada Lėja pabandė valgyti natūralų jogurtą su chia sėklomis, "DAVERT" datulių džemu, riešutų sviestu ir granola. Po pusryčių sakė, kad tai buvo geriausi pusryčiai, tad teko aprūpinti namus jogurto atsargomis. Man ir pačiai labai tiko ir patiko valgyti jogurtą pagardintą "DAVERT" datulių sirupu, nes jis suteikia spalvos, skonio ir saldumo natūraliam jogurtui. Kiekvienas vaikas dabar drąsiai suvalgo po 200g jogurto + visi priedai, kurių jie dedasi ne taip ir mažai. Kaip beveik 2 metų ir 3,5 metų vaikams, tai man atrodo, kad čia labai geri rezultatai ir tikrai datulių produktų pripažinimas!


Verdikto vienareikšmiško "DAVERT" datulių produktų klausimu vis gi nepriėjome. Kadangi aš iš tiesų nemėgstu datulių, tai man labiau patiko "DAVERT" ekologiškas datulių džemas su kakava ir kokosais. Jis pasirodė kaip sveika "Nutela" alternatyva. Gana tirštas, skalsus ir sodraus skonio. Datulių skonis "DAVERT" datulių džeme gana stipriai prislopintas kokosų ir kakavos, bet tuo pačiu išlieka saldumas. Na man labai patiko! Datulių džemas mano vyrui nepatiko, jam užkliuvo kokosų gabaliukai, kurių jis nemėgsta, o aš kaip tik labai mėgstu. Man net gi priminė "Bounty". Mmmm...


Datulių sirupas "DAVERT" man buvo per daug datuliškas. Vis gi ko nemėgsti, tai nemėgsti, bet naudojant jį kaip priedą, o ne kaip maistą tikrai gera cukraus alternatyva. Su šiuo sirupu valgyti blynus man net gi šiek tiek per saldu (negaliu patikėti, kad tai sakau!), tad jo reikia tikrai nedaug. Jis tikrai labai tiko sveikuoliškų saldainukų - rutuliukų gamyboje, taip pat su šio sirupo šaukšteliuų dažnai gardinu savo rytinio jogurto indelį ir kaifuoju! Mano vyrui jis patiko daug labiau nei džemas su kokosais. Tiesa, vyras net ir šiandien prie rytinių blynų pats išėmė ir patiekė šio sirupo, tai spėju, kad visai patiko, nors ir nieko nesako... :) Seniau patiekdavo klevų sirupo, bet šiandien klevų sirupas taip ir liko stovėti spintelėje, o ant stalo puikavosi datulių sirupas.


Mielosios, jei mėgstate datules, tuomet rekomenduoju jums išbandyti abu "DAVERT" produktus ir cukrų kepiniuose pakeisti datulių sirupu, o uogienes prie blynų keisti į datulių džemą. Jei datulių vis gi nemėgstate, bet tikrai mėgstate kokosus, tuomet nuoširdžiai rekomenduoju išbandyti "DAVERT" datulių džemą su kakava ir kokosais ir atrasti, kad su datulėmis yra tikrai puikių gaminių ir jų visai nereikia bijoti! "Biosala" siūlo tikrai didelį datulių produktų pasirinkimą, o aš jau varvinu seilę į "DAVERT" datulių saldainiukus - desertą...


Mano blogas visą laiką laukia jūsų, tai pat mane galite sekti facebook paskyroje ir instagram profilyje, kviečiu jungtis ir prie facebook grupės apie pirkinius iki 5 eurų, į kurią keliu savo radinukus iki 5 eurų ir labai laukiu jūsų!

Iki, MadMom

No comments:

Post a Comment