Tuesday, October 17, 2017

Knyga - muziejus

Noriu pristatyti jums ir pasidalinti savo atsiliepimu apie mūsų šeimą sužavėjusią knygą. Tai gi, pristatau jums „Animalium. Didysis gyvūnų muziejus“. Nežinau kodėl, gal būt dėl dydžio, bet čia yra antroji gigantiška knyga mūsų namuose ir taip pat viena mėgstamiausių, kaip ir pirmoji. Matyt vaikams labai patinka, kai jie gali pasislėpti už knygos ir vartyti, bei grožėtis didelėmis iliustracijomis. Ne ne, nesuklyskite! Ši knyga mums patiko ne tik dėl formato. „Animalium. Didysis gyvūnų muziejus“ knygos turinys, bei iliustracijos yra tai, kas užburia ne tik vaikus, bet ir suaugusiuosius.


Knyga ne lietuviška, bet išversta tikrai puikiai. Neradau nei vienos nelogiškos sakinių darybos, „googlinio“ vertimo ar rašybos klaidų. Ši knyga tikrai labai populiari ir jau išversta į daugiau nei 8 užsienio kalbas. Šią knygą įsigijome edukaciniais tikslais, bet nesitikėjome, jog ji sulauks tokio pasisekimo mūsų šeimoje. „Animalium. Didysis gyvūnų muziejus“ pateikiama kaip muziejus, tad visa knyga suskirstyta į ekspozicijas: bestuburius, žuvis, varliagyvius, roplius, paukščius ir žinduolius. Kadangi knyga pateikiama kaip muziejus, tad ir gyvūnai čia minimi ne eiliniai. Šuniukų ir kačiukų tikrai nebus, bet vaikas turės progą susipažinti su naujais, dar nematytais gyvūnais (kaip narvalas, dėmėtasis kuskusas, šalminis kazuaras), bei prisiminti jau gerai pažįstamą liūtą, žirafą, ir kaip tikrame muziejuje galės sužinoti ne tik kaip tie gyvūnai atrodo, bet ir daugiau apie jų kilmę, bei savybes, buveines. Viso knygoje pateikiama daugiau nei 160 gyvūnų su informacija kaip jie vystėsi ir kaip prisitaikė gyventi Žemėje.


Vaikams gyvūnų pažinimas dažnu atveju baigiasi ties kudlotais ir mielais žinduoliais zoologijos sode, taip pažymėdamas žinių zenitą iki vaikui sukaks 7-8 metai. Aš manau, kad vaikui labai svarbu pažinti ir kitokius gyvūnus, kurių dažnai neišvysi (bent jau Lietuvos) zoologijos soduose ar neturėsi su jais kontakto, kaip aštuonkojai, jūrų ir upių gyvūnai, vėžiagyviai ar net tie patys paukščiai, prie kurių taip lengvai neprieisi jų neišbaidęs. Pirmai pažinčiai ne tik su rūšimis, bet ir su gyvūnų savybėmis, griaučių struktūra, ar netgi su informacija, kokie gyvūnai sugyvena kartu, kokie atlaiko didelius šalčius, ir kitais įdomiais dalykais jus nustebins „Animalium. Didysis gyvūnų muziejus“.


Aišku, mylimiausiu skyriumi mano dukrai Lėjai tapo skyrius apie žinduolius, nes jie visi mums artimiausi ir dalis jų yra mums jau gerai pažįstami. Smagiausia tai, kad kiekviename puslapyje buvo net ne po vieną, o po kelis mums visiškai naujus ir nepažįstamus gyvūnus. Mylimiausias Lėjos puslapis tapo ne tas, kuriame vaizduojami kudloti liūtukai, o atvartas „Sirenos, irklakojai ir banginiai“. Manau, kad tokiai didelei meilei būtent šiam puslapiui įtaką turėjo delfinų pasirodymas Lietuvos jūrų muziejuje, kuris paliko mano dukrai neišdildomą įspūdį. Smagu ir tai, kad knygos gale rasite rekomendacijas, kur Lietuvoje ieškoti daugiau informacijos apie gyvūnus ir sąraše rasite mano paminėtą Lietuvos jūrų muziejų. Tad knyga suveiks ne tik kaip pažintis, bet ir kaip gidas, kuri reikia apsilankyti su vaikais!


Vos nepamiršau paminėti, kad ir Tauras atrado savo mėgstamiausią puslapį! Bevartant knygą jis pamatė puslapį su varlytėmis ir sako „Kva!“. Pasirodo, kad prieš kelias savaites tiek Lėjos, tiek ir Tauro grupė mokėsi apie varlytes ir žiūrėjo video apie varlės gyvenimo ciklą, tad Lėja dar gana ilgai manęs klausinėjo „O kaip vadinasi šitas?“, o aš atsakinėjau „Buožgalvis“, ji vėl klausinėjo „O kaip šitas?“... :)Aš pati savo mokyklos laikais priklausiau jaunųjų ornitologų draugijai, pamenu, kaip eidavome į aukštapelkes, kad pamatytume tą vienintelį paukštelį, kuris plaukioja dideliame vandens telkinyje ir dalyvaudavome kitokiose ekspedicijose, ruošėme darbus apie paukščių migraciją. Tikriausiai nereikia ir sakyti, kad mano asmeniniu favoritu tapo puslapiai apie paukščius, o ypač plėšriuosius, kurie gana būdingi Lietuvos teritorijoms, bet deja, nei vienas man pažįstamas nepaminėtas šioje knygoje.


Nuoširdžiai šią knygą rekomenduoju tiek dėl turinio, tiek ir dėl iliustracijų. Knygą priskirčiau vaikams nuo 4-5 metų, arba nuo tada kai vaikas jau puikiai kalba ir gali suprasti sudėtingesnius pavadinimus ir istorijas, įsigilinti ir ilgiau išlaikyti dėmesį. Kažkada forume skaičiau temą „Ką padovanoti 6 metų berniukui?“ manau, kad „Animalium. Didysis gyvūnų muziejus“ būtų puiki dovana tiek mergaitei, tiek berniukui nuo 5 iki kokių 8 ar 9 metų. Didelio formato knyga atrodo tikrai solidžiai ir kiek skaičiau komentarus toje temoje, tai visos mamos rekomendavo dovanoti enciklopedijas, tai ši knyga būtų, vos ne, enciklopedijų motina, tiesiog būtina pirmokėlio kuprinėje! Tiesa, jei dar neturite, tai tikrai nenusivilsite ir nupirkę šią knygą vyresniems vaikams, nes net gi aš, suaugęs žmogus, kuris labai mėgsta gyvūnus, pamačiau sau nematytų gyvūnų ir sužinojau nemažai naujų faktų apie gyvūnus. Vyresni vaikai ras nemažai įdomaus teksto, o mažesnieji tikrai gražius ir informatyvius paveiksliukus.


Nesupraskite manęs klaidingai, knygą tikrai galima pirkti ir mažesniems vaikams! Mano 3,5 metų Lėjai ji buvo tiesiog ideali, bet ji labai anksti pradėjo kalbėti ir palyginus su savo bendraamžiais ji mėgsta daug labiau „suaugėliškus“ dalykus, kaip ilgas ir storas knygas, mozaikas ir kitokias ramias veiklas, kai jos darželio draugai mieliau murkdosi baloje... Beveik dviejų metų Tauras taip pat buvo labai susidomėjęs šia didelio formato knyga, bet galiausiai jo susidomėjimas baigėsi bandymu knygą suplėšyti ir Lėjos ašaromis... Ech, visko pasitaiko... Bet su tėvų priežiūra sudominti bus ir patys mažiausieji, nes knyga, kurios dydis kaip pusė vaiko tikrai kausto dėmesį!Tikiu, kad knyga yra viena geriausių investicijų, tik reikia teisingai atsirinkti ir pasirinkti ne tik įdomią, bet ir mokančią knygą, o tada vaikas bus ne tik laimingas, o ir apsišvietęs. Žiūriu į savo draugų dukras, kurios jau lanko mokyklą ir laikau sukryžiavusi pirštus, kad tik man pavyktų įžiebti tokią meilę knygoms savo vaikams, kokią turi mano draugų vaikai, kurie skaito kiekvieną laisvą akimirką.


Šią knygą galite įsigyti: http://debesuganyklos.lt/knygynelis/animalium-didysis-gyvunu-muziejus/

Taip pat šiuo metu vyksta ir konkursas Facebook, kuriame galite laimėti šią puikią knygą!


Mano blogas visą laiką laukia jūsų, tai pat mane galite sekti facebook paskyroje ir instagram profilyje, kviečiu jungtis ir prie facebook grupės apie pirkinius iki 5 eurų, į kurią keliu savo radinukus iki 5 eurų ir labai laukiu jūsų!

Iki, MadMom

No comments:

Post a Comment