Saturday, September 30, 2017

Geri darbai už gerus darbus su meile

Žinot ko aš labiausiai gyvenime nekenčiu? Kaulytojų. Man bloga nuo prašymų facebook grupėse, kur mamos prašo padovanoti vežimėlį, paremti ją, nes ji augina sergantį vaiką, paremti mamas auginančias vaikus vienas ir t.t. Dar juokingiau, kai po kelių savaičių pamatai tą pačią mamą, toje pačioje grupėje pardavinėjančią vežimėlį, nes jis jai "tipo" nepatiko. Iš tiesų, tai yra puikus pasipelnymo būdas ir gailestis per facebook sulaukia tikrai didelio palaikymo. Pati prieš gerus metus esu pasimovusi, padovanojau mamai mišinuko, o po to pamačiau kad ji toje pačioje grupėje pardavinėja tą patį mišinuką, kurį gavo dovanų iš manęs. Tada pasakiau sau "Ne". Daugiau jokios pagalbos kaulytojams, o tik tiems, kam iš tiesų reikia ir tiems, kas ne tik prašo, bet ir duoda kitiems.
Iš tiesų ilgai praeidavau visus pagalbos prašymus ir paprastus mamų postus net nesigilindama, kol vieną dieną mano akys užkliuvo už Viktorija Gedminienė žinutės facebook grupėje. Ji ieškojo sunkiai gyvenančių mamų, kurios neišgali pasiūti ar nupirkti savo vaikams rūbų kalėdiniam karnavalui. Ši moteris, kvietė nepasiturinčias mamas vežti jai medžiagas, o ji siuvo kalėdinius kostiumus vaikams, kurie anksčiau apie kostiumus Kalėdų vaidinimams galėjo tik pasvajoti. Nuo tos dienos pradėjau viena akimi sekti Viktorijos žinutes.

(Vienas iš Viktorijos darbų. Visos teisės priklauso "COMFY".)

Už kelių mėnesių pamačiau, kad ta pati Viktorija Gedminienė parašė žinutę facebook, kad ji siuva, taiso rūbus mamoms už priimtiną kainą, nes tai jos vienintelis pinigų šaltinis, mat ji neturi darbo. Tuomet pagalvojau, kokia didelė širdis turi būti žmogaus, kad ji, neturėdama darbo ir būdama tikrai sunkioje padėtyje nori ir gali padėti kitiems, padaro vaikams iš kitų sunkiai gyvenančių šeimų šventę!

(Viktorijos siūtas kalėdinis kostiumas.)

Iš karto pagalvojau, kad tai yra moteris, apie kurią aš noriu papasakoti savo bloge. Bet aš kaip ir visada atvira su savo skaitytojais ir nenoriu dalintis tik nuogirdomis, noriu išbandyti. Ne viena blogerė po to pasidalino Viktorijos žinute ir prašė padėti jai, duoti darbo, o ne tiesiog pinigų, vežimą ar dar kažką, o paprasto darbo, bet nei viena blogerė iš tiesų nenuvažiavo, nepasikalbėjo su Viktorija ir dalinasi tik nuogirdomis. Aišku, tai puiku, visos norim padėti, bet aš noriu papasakoti visą mūsų pažinties su Viktorija istoriją.

(Viktorijos asmeninio archyvo nuotrauka. Su jos pačios siūta palaidine.)

Aš, aišku susisiekiau su Viktorija ir susitariau, kad norėčiau jog ji pasiūtų mano vaikui rūbelį. Rūbelis buvo nestandartinis marškinukai-bodžiukas. Viktorija dar nebuvo siuvusi tokio rūbo, bet sutiko papuošti mano mažylį. Iš tiesų šis žmogus nebijo iššūkių, tad kelias dienas youtube žiūrėjo video kaip pasiūti tokį rūbą ir mokėsi. Taip pat pasiuvo ir vieną bandomąjį bodžiuką iš kitos medžiagos.

(Tauras su Viktorijos siūtu bandomuoju bodžiuku.)

Pirmas mūsų susitikimas buvo kai aš Viktorijai nuvežiau medžiagas. Viktorija mane pasitiko su savo dviem linksmais berniukais (iš trijų). Viktorija papasakojo savo istoriją, kaip dar laukdamasi paskutinio vaiko ji žinojo, kad su vyru, kurio vaiko ji laukėsi negyvens, kad jos jauniausiajam vaikui nustatytas raidos sutrikimas, kaip ji patiria patyčias mūsų mažyliai svetainėje dėl to, kad ieško pagalbos savo šeimai, kaip jos vaikai yra užgauliojami ir menkinami ugdymo įstaigose ir tai mane tiesiog sukrėtė. Jei jūsų gyvenimas atrodo šūdinas, jums būtina apsilankyti sunkiai gyvenančiose šeimose, kurios nenuleidžia rankų. Viktorija džiaugėsi, kad būsto, kurį nuomojasi, šeimininkė yra labai sukalbama, leidžia pavėluoti sumokėti, jei jau visai nėra pinigėlių, o kartais Kalėdų proga padovanoja ir nemokamą mėnesio nuomą. Nors iki tol buvome nepažįstamos, bet kalbėjomės gal dvi valandas ir man Viktorija pasirodė tokia artima ir tuo pačiu, tokia tvirta ir taip likimo skriausta moteris.

(Viktorijos asmeninio archyvo nuotrauka. Viktorijos sūnus savanoris pas Maltiečius.)

Antrą kartą buvome susitikę kai važiavau atsiimti pasiūto rūbelio. Tiesa, su susitarimu buvo šiokių tokių nesklandumų, nes Viktoriją buvo apėmęs liūdesys ir nepasitikėjimas savimi, bet padrąsinus, ji savo pažadą įvykdė laiku ir mano vaikas turėjo kuo pasipuošti į savo gimimo dienos šventę. Ačiū jums, Viktorija. Siuvinio tikrai nenagrinėsiu ir neieškosiu priekabių, nes Viktorija pirmą kartą siuvo tokį rūbelį, bet man jis atrodo tikrai puikiai! Medžiagas aš pirkau pati, o Viktorija tiesiog pasiuvo mums rūbelį pagal mano pateikto nešiojamo rūbo dydį. Per šventę visi gyrė mano sūnaus marškinukus, o aš visiems gyriau Viktoriją.

(Tauras per šventę, su Viktorijos siūtais marškinukais.)

Kadangi iš karto tarėmės, kad aš Viktoriją aprašysiu, tai ji atsisakė imti pinigus ir savo darbo neįvertino jokia suma, bet kiek žinau, kainos tikrai labai nedidelės, prasideda nuo poros eurų, taip pat Viktorija rašo, kad mielai priima ir atsiskaitymą maistu. Žodžiu, bando išgyventi ir išmaitinti savo šeimą. Kadangi negalėjau taip palikti šios situacijos, tai nuvežiau mažą dovanėlę jos vaikams. Kadangi žinojau, jog Viktorija augina vaiką su raidos sutrikimu, tai pamaniau, kad "Crayon Rocs" kreidelės yra tobula dovanėlė, taip pat aišku nuvežėme ir saldžią dovanėlę, nes juk visi vaikai mėgsta skanumynus.

(Dovanėlės Viktorijos vaikams.)

Mamos, noriu jus paskatinti, atkreipti dėmesį į šią mamą. Šiuo metu Viktorija jau turi darbą, kuriuo labai džiaugiasi, bet siuvimas vis dar yra jos aistra ir kas vakarą, kai vaikai užmiega, ji sėda prie siuvimo mašinos.Gal namuose turite kokios medžiagos iš kurios vis galvojote pasiūti vaikui kelnes, o gal jums pačiai reikia palenkti kelnes ar sijoną, o gal išvisi nieko jums nereikia? Vis tiek nuvažiuokit, aplankykit Viktoriją, pasidalinkit savo gerumu su šia puikia moterimi, kuri būdama ir taip sunkioje situacijoje spėja padėti ir kitiems, likimo nuskriaustiems žmonėms! Taip pat Viktorijos kačiukas išgelbėtas iš gatvės, o ji pati ir toliau aktyviai dalinasi ir ieško namų kitiem beglobiams gyvūnams!

(Viktorijos siūtas kalėdinis kostiumas mergaitei.)

Aš tikiu, kad mes, mamos, galime labai daug. Parašykite Viktorijai, gal jos vaikams tiks jūsų vaikų išaugti rūbai, nuvežkite knygų vaikams. Gal turite atliekamų daržovių iš sodo, cukinijų, obuolių? Nuvežkite ir juos! Nuvažiuokit pas ją, pradžiuginkit jos šeimą. Išvis, galit nevažiuoti pas Viktoriją, nupirkit ir nusiųskit jai bilietus į spektaklį vaikams tiesiog internetu, o gal į vandens parką, o gal į cirką? Viktorija jums būtinai atsiųs nuotraukų kaip spindėjo jos vaikų akys, nes tokios pramogos šiems vaikams yra retenybė. Jūs tikrai pajusite, kad apsilankius pas ją ar jai padėjus, jūs pačios pasijusite tiesiog puikiai, nes gera daryti gera.

(Viktorijos siūtas kalėdinis kostiumas.)

Mano blogas visą laiką laukia jūsų, tai pat mane galite sekti facebook paskyroje ir instagram profilyje, kviečiu jungtis ir prie facebook grupės apie pirkinius iki 5 eurų, į kurią keliu savo radinukus iki 5 eurų ir labai laukiu jūsų!

Iki, MadMom

No comments:

Post a Comment