Monday, September 11, 2017

Ate, vasara, su DipDap

Aš viską darau atvirkščiai. Šortus perku žiemą, o dviratį tada kai jau baigiasi vasara. Na bet ką padarysi? Dukra pareikalavo ir jos žodis po kelių dienų virsta zirziančiu įsakymu. Nutarėme pirkti balansinį dviratį, nes iki šiol turėti paspirtukai, minami dviratukai ir net gi riedlentė "nelipo" mūsų mažajai damai.


Pasirinkome DipDap dviratuką dėl kelių priežasčių:
- Šie DipDap dviračiai pagaminti iš beržo lukšto. Ši medžiagai ypatinga tuo, kad yra labai lengva, bet tuo pačiu tvirta ir ilgaamžė, ta vaikui nereiks įdėti daug jėgų, kad pajudintų dviratį iš vietos, o jam pavargus mama gali lengvai perimti dviratį į savo rankas.
DipDap Dviračio paviršius ne lakuotas, o padengtas linų sėmenų aliejumi. Man tai itin svarbu, nes šiuo metu namuose auga ir mažasis brolis, kuris pačia pirmą dieną bandė pakramsnoti dviračio rankeną.
DipDap Dviratis apsaugotas nuo per staigių posūkių. Kadangi dviračius bandėme ir parduotuvėse, tai faktas, kad vairo negalima apsukti pilnai tikrai labai apsaugo nuo griuvimų, nes vaikai dar ne visai susieja tai kiek pasuks vairą ir kiek dviratis iš tiesų pasisuks ir kur važiuos.
- Pripučiami ratai su guoliais. Aišku, pripučiamos padangos prideda truputį svorio, bet ir tuo pačiu kelionės minkštumo. Esame bandę dviratį su guminėmis padangomis, tai toks jausmas, kad ratai iš putplasčio ir visi smūgiai tiesiogiai persiduoda vaikui nuo kiekvieno akmenėlio ant žemės.
DipDap Balansinis dviratis lavina koordinaciją ir balansą, tad vaikams, kurie moka važiuoti balansiniu dviračiu labai lengva išmokti važiuoti su tikru dviračiu su pedalais ir dažniausiai net neprireikia pereinamojo varianto su pagalbiniais ratukais!Taip pat kelios mano mintys apie skirtingų balansinių dviračių savybes:
- Kodėl be stabdžių? Ne vienoje parduotuvėje mane konsultavo ir nuramino, kad stabdžiu mažieji dviratininkai dažniausiai nemoka naudotis, taip pat dažnai stabdis dedamas ant priekinio rato, tad padidėja nelaimių rizika dėl staigaus stabdymo.
- Kaina tikrai ne pati mažiausiai (nuo 70 iki beveik 100 eurų), bet atsižvelgus į tai, kad naudojamos tik natūralios medžiagos, speciali vairo sistema apsauganti nuo staigių posūkių, nenaudojamas lakas, tad dviratis visai saugus, tai ši kaina man atrodo visai priimtina.
- Sėdynės paminkštinimai. Juos galima įsigyti atskirai ir keisti nors ir kas dieną pagal vaiko nuotaiką! Labai patogus dalykas, nes kitu atveju vaikas bando kitus galimus atsisėdimo variantus, pradedant sparnu, baigiant... Nežinau, nes mes vis dar bandom kitus būdus :)Bet svarbiausias klausimas ar dviratis pasiteisino? Ir taip ir ne. Dukra važiuoja vis dar labai atsargiai, bet su balansiniu (ir aišku šalmu) apvažiuoja visą mūsų rajoną (apie 3 namus). Palyginus su paspirtuku tai čia galima sakyt, kad beveik kelionė aplink pasaulį, nes ten būdavo tiesiog tas daiktas, kurį Lėja paima, kad mama turėtų ką nešioti lauke. Nes ką dar ta mama gali veikt lauke?


Aš kažkaip tikėjausi, kad ji jau skraidys su vėjeliu, bet po to internete perskaičiau, kad išmokti važiuoti su balansiniu gali prireikti iki mėnesio, o tiek dar tikrai nepraėjo ir aš matau jos pažangą. Lėja jau įsidrąsino ir bando ne tik klasikinį važiavimą, bet ir važiavimą atbulai ir triuką "Žiūrėk, mama, aš be rankų!" :) Ech, gerai, kad ne be galvos...


Manau, kad tokį didelį jos įsitraukimą, palyginus su paspirtuku lėmė ir tai, kad vos tik gavus dviratį, ji padėjo tėčiui jį surinkti, t.y. reguliuoti sėdynę, bet jautėsi labai naudinga padėjėja, nes tėtis leido palaikyti varžtelius.


Didysis "TAIP" yra mūsų sūnus Tauras. Net ir maximaliai nuleidus sėdynę žemyn jis praktiškai nepasiekia žemės, tad levituoja ore, bet iš visų jėgų stengiasi ir skiria visą savo laiką, kad tik išmoktų važiuoti su balansiniu DipDap dviratuku.


Dar didesnė pramoga kai ant DipDap balansinio jį vežu aš. Tada jis visiškai krykštauja ir visiems linksmai moja rankomis. :)


Pirkiniu esu labai patenkinta, tikiuosi, kad iki kitų metų vasaros Lėja tikrai išmoks važiuoti su balansiniu, o Tauras 100% reikalaus antro, nes jau ir dabar vyksta kovos, kuris važiuos pirmas.
Jei dar neturite balansinio, tuomet nuoširdžiai rekomenduoju DipDap balansinį, kuris tikrai tarnaus jums ne vienerius metus!


Mano blogas visą laiką laukia jūsų, tai pat mane galite sekti facebook paskyroje ir instagram profilyje, kviečiu jungtis ir prie facebook grupės apie pirkinius iki 5 eurų, į kurią keliu savo radinukus iki 5 eurų ir labai laukiu jūsų!

Iki, MadMom

No comments:

Post a Comment