Sunday, August 6, 2017

Kaip man sekasi sveikai maitintis darbe

Mamytės manęs jau klausinėja kaip gi man sekasi darbe maitintis sveikai, vartoti vandenį ir t.t. Kol kas sekasi gerai, žinokit nuo to lėkimo, streso ir naujovių numečiau dar du kilogramus, o senieji, numesti anksčiau taip ir neataugo. Kaip man taip pavyko?


Iš tiesų, pradžioje maniau, kad darbe maitintis sveikai bus daug sunkiau, prireiks labai daug laiko tiek valgymui 5 kartus, tiek ir pasiruošimui iš vakaro. Galiausiai mano dienos rutina nusistovėjo labai paprasta, bet vis dar tikiuosi, kad toli nenukrypau nuo Vaidos Kurpienės metodikos apie kurią skaičiau jos knygoje "Balansas". Rytais vis dar valgau iš vakaro užmerktas košes arba pilno grūdo duonos sumuštinius su riešutų sviestu arba paštetais "Argeta" ir "Argeta Junior". Paštetus pusryčiams labai mėgsta ir mano vyras. Paprastai verdant košę jis labai raukosi, o kai pasiūlau pašteto, tai iš karto sutinka. Vaikai taip pat galėtų valgyti tik paštetą, nes jie nuo duonos jį nugraužia, o košę skanina taip pat mieliau paštetu nei uogienėmis! 


Su vyru nuvežame vaikus į darželį, tada į darbą. Priešpiečiams dažnai renkuosi liofilizuotus "Frupp" ananasus arba braškes, taip pat kartais sukremtu "Frupp" aviečių batonėlį. Kelis kartus bandžiau "terliotis" su šviežiomis uogomis ar vaisiais, bet aš paprastai spontaniškai nusprendžiu ką valgysiu, tai gi man patogiau turėti kelių rūšių batonėlių ar liofilizuotų vaisių nei kelis vaisius ant stalo, nes paprastai jų suvalgyti nespėju ir jie supūva, taip pat vaisius reikia plauti, doroti, pjaustyti, o savo "Frupp" aš tiesiog tyliai kremtu prie kompiuterio. 


Taip pat prie kompiuterio visada turiu ir vandens buteliuką. Kažkaip pas mane ant stalo nusistovėjo "KleanKanteen" buteliukas. Jis labai kompaktiškas ir veikia kaip termosas. Įpylus šalto vandens metaliniame inde jis ne taip greitai įkaista ir maloniai geriasi per sportinį antgalį. Taip pat žinau, kad kavinių kavoje labai daug kalorijų (dėl sirupų, grietinėlės, pieno ir kitų priedų). Būtent dėl šios priežasties rinkausi "KleanKanteen" termosinę gertuvę, kad galėčiau kavos pasidaryti iš namų, be priedų ir vežtis su savimi. Tiesiog reikia pakeisti antgalį iš sportinio į žiedo (loop cap) ir galima pilti karštus gėrimus.


Dar vienas dalykas, kurį padarau vos atėjusi į darbą, tai užsimerkiu saują riešutų. Darbe turiu kelias rūšis ir taip pat pasirenku, kurių tą rytą noriu. Riešutus valgau pavakariams, prieš važiuojant iš darbo pasiimti vaikų iš darželio. Pradžioje slėpdavau savo stiklinę su riešutais, nes man kažkaip atrodė, kad kolegos nesupras... Vieną dieną Egidija pamatė ir sako "Kodėl tu taip juos laikai vandenyje?" :) Tada daviau paragauti Egidijai, papasakojau apie juos ir jai patiko. Kartu pavaišinau ir kitus kabineto kaimynus, tai pasirodo kolegė Marina taip pat mirko riešutus, bet to nedrįso daryti darbe, kiti kolegos taip nedaro, bet visiem tikrai patiko. Po tos dienos ramiai laikau savo riešutus ant stalo ir keli kiti kolegos taip pat pradėjo taip daryti! Jeee! 


Vakarienes valgom namie, bet didžiausias iššūkis man darbe yra pietūs. Norint išeiti papietauti aplink darbą yra tokie pasirinkimai: dvi picerijos, burgerių kavinė, brangaus viešbučio restoranas, "Verslo kolonos", apie kurias galima parašyti net gi atskirą tekstą, nes maistas ten tiesiog siaubingas jovalas, prie visko patiekiamos bulvės arba ryžiai, šviežių daržovių beveik nėra, o maistas skęsta sūryje arba taukuose... Kelias savaites prašiau kolegų, kad aprodytu kas naujo atsidarė aplink, bet esmė viena, jei nori skaniai ir sveikai yra nebent "Fortas", kuriame pietų metu tenka laukti ir daugiau nei valandą. Valandą! Aš tiek laiko neturiu. Gamintis iš namų kas dienai taip pat bandžiau, bet reikia nerealiai daug laiko ir tada jaučiuosi morališkai blogai, nes vietoj buvimo visą dieną su vaikais, juos pasiimu tik vakare po darbo ir dar gaminu maistą taip vogdama tą brangų laiką iš vaikų. Tada prisiminiau "7 pack" paruoštus patiekalus iš "BioSala", kuri yra Vokiečių g. (kuriuos jau esu minėjusi savo tekste). Tai nėra pats artimiausias prie darbo variantas (2 min mašina, apie 10 min pėsčiomis), bet tikrai pats sveikiausias ir nerealiai skanus! Tai gi, dabar maitinuosi praktiškai tik "7 pack" pietukais ir "Ajurvedinės virtuvės" skanumynais iš "BioSala". Negaliu papasakot kaip man patiko! Šiaip labiausiai pamėgau tokius "Ajurvedinės virtuvės" mini čeburekiukus su varške. Kelis kartus nepirkau, nes galvojau, kad šalti jie bus neskanūs. Iš tiesų labai skanūs ir traškūs. Nežinau kaip jie gaminami, bet technologiškai tikrai gerai padirbėta, o padažas toks lengvas ir skanus. Gal vizualiai ir neatrodo stebuklingai, bet skonis tikrai vertas dėmesio. Tiesa, šis variantas matyt ne pats sveikiausias, bet vegetariškas ir manau tikai sveikesnis ir naudingesnis nei kokia pica.


Tokia štai mano nepaslaptinga ir sėkminga sveikos mitybos darbe istorija. Tikiu, kad daugelis iš skaitančių tikėjosi, kad va grįš Greta į darbą prie savo kompo ir kilogramai vėl grįš. Ne, mielosios, man kažkaip pavyko ir aš labai savim didžiuojuosi! :)

Mano blogas visą laiką laukia jūsų, tai pat mane galite sekti facebook paskyroje ir instagram profilyje, kviečiu jungtis ir prie facebook grupės apie pirkinius iki 5 eurų, į kurią keliu savo radinukus iki 5 eurų ir labai laukiu jūsų!

Iki, MadMom

No comments:

Post a Comment