Tuesday, August 1, 2017

Dovanos ir geros nuotaikos užtaisas prieš kelionę

Šiandien netikėtai sulaukiau skambučio iš kurjerio, kuris žadėjo už 10 min atvežti siuntą. Kol laukiau kurjerio laužiau galvą... Jokių prekių internetu neužsakinėjau, kas gi tai galėtų būti? Vos tik gavusi siuntą į rankas supratau, kad tai siunta iš "Mamyčių klubo" ir su nekantrumu išpakavau. Viduje slėpėsi "Mollers" citrinų skonio žuvų taukai, iš tolo kvepiantis "Žolynėlio" arbatų rinkinys ir knyga "Kaip sklandžiai mokytis". Negaliu atsidžiaugti atradusi "Mamyčių klubą", nes vis sulaukiu tokių malonių ir netikėtų dovanų!


Neužilgo išvykstame į kelionę, tad laiką tikrai pataikė puikų, nes kitaip būtų neradę mūsų namuose. Dar geriau, kad ši dovana priminė man, jog pusseserei, pas kurią važiuojame pažadėjau atvežti lauktuvių, o ji paprašė "Džiugo" sūrio, duonos ir lietuviškų arbatų. Mano mama iškepė duonos, šiandien nupirkau "Džiugo", o arbatas visai pamiršau! Tai gi, kadangi šis arbatų rinkinukas supakuotas kaip dovanėlė, tai jis keliaus į Angliją priminti mano mylimai pusseserei Godai Lietuvos skonį. Bus puiki proga pabendrauti su dukros krikšto mama prie arbatos puodelio ir ramiai pasišnekučiuoti.


Ilgai galvojau apie tai ką pasiimti į kelionę "laikui prastumti", nes labai nemėgstu skrydžių, o mobilūs telefonai ar planšetės tikriausiai bus užimtos vaikų žaidimais ir filmukais, o interneto naudoti lėktuve vis tiek negalima, tad manau, kad su savimi į lagaminą įsidėsiu šią naują knygą. Kadangi pavadinimas "Kaip sklandžiai mokytis", tai pradžioje pamaniau, kad man ši knyga dar neaktuali, nes mano vaikai dar darželinukais, o žodį "mokymasis" suasocijavau su mokyklinio amžiaus vaikais. Pervertus knygą supratau, kad pati save truputį suklaidinau. Šioje knygoje rašoma apie vaikus nuo 3 metų amžiaus, kaip padėti vaikui mokytis prisitaikyti prie darželio tvarkos, po to kaip skiepyti meilę mokymuisi, ruoštis mokyklai ir vėliau sėkmingai mokytis. Kadangi knygos dar neperskaičiau, o tik perverčiau, tai labai daug pakomentuoti negaliu, bet labai smagu, kad nereikia skaityti visko iš eilės, tiesiog atsiverti amžiaus tarpsnį, tarkim 3-4 metai ir skaitai apie iššūkius su kuriais gali susidurti mokymosi srityje auginant tokio amžiaus vaiką!


Paskutinė, bet tikrai ne prasčiausia dovana "Mollers" žuvų taukai (citrinų skonio). Iš tiesų šie žuvų taukai mūsų namuose tikrai ne naujiena, mano vaikai "Mollers" žuvų taukus (natūralaus skonio) geria kiekvieną rytą. Ne kartą forumuose dalinausi priežastimis, kodėl mano vaikai išvis geria žuvų taukus ir kodėl geriame būtent šiuos, o ne tarkim kitos firmos. Visų pirma, tai žuvų taukuose yra vitamino D, kuris būtinas vaiko kaulams, taip pat yra omega-3 riebalų rūgščių, kurios būtinos sėkmingam smegenų ir akių tinklainės vystymuisi ir funkcijoms. Žuvų taukai stiprina imunitetą, tad mano vaikai geria juos tiek žiemą, tiek ir vasarą ir tarp kitko mūsų namuose vaikai vidutiniškai lanko darželį 3 savaites per mėnesį, t.y. serga maximum savaitę per mėnesį. Aišku prie to prisideda ir baseinas, ir teisinga apranga pagal metų laiką, bet manau, kad įtakos turi ir maistas, bei žuvų taukai. Suėjus 6 mėn šeimos gydytoja abiems vaikams rekomendavo vitamino D lašus pakeisti į žuvų taukus ir mes stropiai geriame juos kas diena jau kelis metus. Kodėl nesirenku pvz kitų firmų tauriųjų riebalų? Nes ten yra chemiškai gryninamos riebalų rūgštys, o po to skiedžiamos paprastu aliejumi. Nors platintojai ir sako, kad tai labai gerai, bet iš tiesų geriausia rinktis natūralius žuvų taukus.


Skysti žuvų taukai visada geriau, nei kapsuliuoti. Kalbant apie žuvų taukų kapsules būtina žinoti, kad dauguma dangalų suyra skrandyje, kiti ištirpsta tik plonojoje žarnoje, bet visais atvejais jie reikalingi tik tam, kad tie žuvų taukai nusirytų, o rezultate tik bereikalingai apsunkina virškinimą, dirgina skrandį. Paprastai skrandyje tirpių žuvų taukų dangalas būna skaidrus, o ne tirpių būna neskaidrus. Todėl visą laiką geriau rinktis skystus žuvų taukus, ypač vaikams, nes jie dar nemoka simuliuoti ir lengviau pripranta prie skonio. Tiesa, Tauras vis dar nepriprato prie skonio, kas kartą užsikosti, tad bandysime, gal jam iš tiesų labiau patiks šie citrininiai, nei natūralaus skonio "Mollers" žuvų taukai.

Mano blogas visą laiką laukia jūsų, tai pat mane galite sekti facebook paskyroje ir instagram profilyje, kviečiu jungtis ir prie naujos facebook grupės apie pirkinius iki 5 eurų, į kurią keliu savo radinukus iki 5 eurų ir labai laukiu jūsų!

Iki, Greta

No comments:

Post a Comment