Tuesday, July 18, 2017

Vasara delne visus metus

Man smagiausia vasaros dalis yra uogos. Nesu didelė vaisių fanė, taip pat dažniausiai neperku atvežtinių uogų, o laukiu, kol pagaliau atsiranda lietuviškos braškės, trešnės, žemuogės, šilauogės ir kitos uogos, bet greit atsidarę, jos taip pat greit ir dingsta... Nesenai turėjau galimybę paragauti ir likau sužavėta liofilizuotomis uogomis "Frupp". Šių uogų skonis toks pat kaip vasarą, iš sodo, bet jas įsigyti galima visus metus! Jos tiesiog fantastiškos!


Liofilizacijos proceso metu uogos, vaisiai ir daržovės išlaiko tą patį dydį, formą, maistinę vertę, iš produktų pašalinamas tik vanduo, ko pasėkoje produktai tampa labai lengvi, bet išlieka ir tokie pat gardūs, bei maistingi. Jei pakuotės būtų po 200g, tai matyt tiek ir suvalgyčiau vienu prisėdimu, nes skonis tiesiog fantastiškas!


Jeigu galvojate kaip šiuos skanumynus valgyti, tai aš juos valgiau tiesiog taip, kaip užkandį prieš pietus. Tiesa, stengiuosi apsiriboti vienu 15g pakeliu, nes kaip ir sakiau, galėčiau suvalgyti jų visą kilogramą. Šiuos "Frupp" skanumynus labai patogu įsidėti į darbą, nes galiu ramiai krimsnoti prie kompiuterio. Aišku, labai smagu pavaišinti ir kolegas! Dabar, kai laikausi sveikos mitybos principų, stengiuosi ir darbe maitintis sveikai, tad čia puiki alternatyva vaisiams.


Susmulkintus liofilizuotus vaisius naudoju barstyti ant žaliųjų kokteilių, chia pudingo, košių. "Ant visko" man skaniausios "Frupp" liofilizuotos braškės, nes jos supjaustytos riekelėmis, tad faktiškai užsibarstau žiupsnelį uogų, o visas maistas pavirsta viena, gardžia vasaros diena. Tereikia užsimerkti! 


Kuomet neturėjome jokių šviežių vaisių, vaikai buvo labai patenkinti, kai į darželio užkandėlę įdėjau liofilizuotų "Frupp" mėlynių ir liofilizuotų "Frupp" kukurūzų bei porą sausainių. Noriu pabrėžti, kad čia ne vertimo klaida. Šios liofilizuotos uogytės tikrai yra mėlynės. Ne kartą perkant šaldytas uogas ar vaikiškas tyreles teko nusivilti, nes lietuviai šilauoges pradėjo vadinti mėlynėmis, tad neretai nusipirkdavau vis gi šilauoges, nors etiketėje buvo nurodyta, kad tai mėlynės. "Frupp" mėlynės – tai tikros mėlynės, miško skonio ir tokios, kurias dideliais kiekiais valgo labai laimingi vaikai.


Liofilizuoti kukurūzai "Frupp" man buvo kažkoks keistas atradimas, gerąja prasme. Šiaip aš kukurūzų nevalgau, tiesa ir šių paragauti gavau vos porą, nes buvo savanorių, kurie valgė už mane... Kukurūzai buvo labai įdomūs. Tikrai ne per saldūs, kaip dažnai būna konservuoti. Rekomenduoju paragauti, nes skonis tikrai labai įdomus, o dar ta orinė tekstūra. Gal labiausiai "Frupp" liofilizuotus kukurūzus apibūdinčiau kaip kukurūzinius sausainiukus... Mmmm...


Paskutinius ragavome liofilizuotus ananasus. Tiesa, aš ir vėl nespėjau pasislėpti, teko dalintis su draugu... Tauru. :) Šie ananasai mane tiesiog išgelbėjo, nes "Swedbank" eilinį kartą su vaiku teko laukti virš pusės valandos... Gerai bent tiek, kad "Swedbank" lankiausi paskutinį kartą ir pagaliau nutraukiau su jais sutartį, nes jau visiškai pavargau nuo pusvalandinių eilių, papildomų mokesčių ir kreivų žvilgsnių atėjus su vaiku. Gerai, kad tokiose situacijose yra puikus gelbėtojas "Frupp".


Valgant juk laikas bėga greičiau! O valgant "Frupp" man laikas sustoja... Liofilizuoti ananasai buvo labai gerai paruošti. Paprastai vengiu ananasų, nes jie būna plaušėti, neprinokę ar dar papuvę. Lietuvoje šie vaisiai neauga, o tai, ką gauname parduotuvėse toli gražu nėra pats geriausias pasirinkimas. "Frupp" liofilizuotuose ananasuose nesijautė jokių plaušų ir jie buvo be galo saldūs ir skanūs.


Kadangi jau anksčiau rašiau apie "Frupp" batonėlius, tai noriu paminėti, kad "Frupp" liofilizuotuose vaisiuose, uogose ir daržovėse pakeliuose (15g) nėra pridėtinio cukraus, saldiklių, konservantų ar kitokių nesąmonių, tad juos galite drąsiai valgyti, jei jums rūpi ką dedate į burną, laikotės sveikos mitybos principų ar tiesiog "norit kažko" ir varstote spinteles ieškodami saldumyno, skanumyno. Šiuos "Frupp" gaminius drąsiai galite duoti vaikams, kurie jau moka kramtyti, o amžiaus cenzo į viršų tikrai nėra! Valgykit patys ir vaišinkite draugus!


Taip pat šiuo metu MadMom facebook vyksta konkursas, kuriame galite laimėti "Frupp" užkandžių dėžutę su visų 6 rūšių batonėlius! Dviejų naujųjų batonėlių aš dar nesu ragavusi, tad net gi pati pavydžiu savo skaitytojams! ;)

Mano blogas visą laiką laukia jūsų, tai pat mane galite sekti facebook paskyroje ir instagram profilyje, kviečiu jungtis ir prie naujos facebook grupės apie pirkinius iki 5 eurų, į kurią keliu savo radinukus iki 5 eurų ir labai laukiu jūsų!

Iki, Greta

No comments:

Post a Comment