Monday, July 31, 2017

Gyvūnai ir darbas, kelionės... kasdienybė!


Ar įsivaizduojate darbovietę, kurioje kas dieną lankosi šuo? O ką manote, jei darbovietėje lankosi du šunys? Trys? Katinas? Mūsų darbovietėje tai yra norma. Ne, aš nedirbu gyvūnų prieglaudoje! Dirbu ofise, kur žmonės vaikšto su suknelėmis ir aukštakulniais.

Mūsų darbdavys prieš kelis metus pradėjo rengti penktadienius su gyvūnais. Susidomėjimas nebuvo didelis, bet į darbą ateidavo vienas, kitas šuo ar katinas. Tuomet taisyklės dar labiau palaisvėjo ir įsigaliojo tvarka, kad jei tavo gyvūnas netrukdo kitiems darbuotojams, jį į darbą atsivesti galima kad ir kas dieną.


Taip mūsų šuo, Ožka tapo savotišku ofiso talismanu, nes man grįžus į darbą po motinystės atostogų Ožka ofise lankosi beveik kas dieną. Tokį sprendimą priėmėme todėl, kad būdama namie ji labai liūdi ir graužia. Graužia viską. Paskutinis jos laimikis buvo kilimas. Dėl šios priežasties man patogiau pasiimti ją į darbą, kur ji ramiai žaidžia ir linksmina kolegas, nei pirkti naują kilimą, plintusus ar sofos kojas... :)


Šuo darbe kuria puikią atmosferą, ypač, jei yra draugiškas. Natūralu, kad tokiom kasdienėms išvykoms tenka gerai pasiruošti, tad vienas iš trijų mano darbo stalčių yra skirtas Ožkai. Jame įsikūrė jos mėgstamiausias maistas "BioDog" ir skanėstai. Iš tiesų, šuo ir jos maistas su mumis keliauja visur... Ir prie jūros ir į kaimą. Net gi turime kontaktus vietų Palangoje, kur priima žmones su šunimis, nes su Ožka keliaujame jau ne pirmus metus ir visi pas ką buvome apsistoję puikiai žino, kad mūsų šuo po namus netampo kaulų, nesisioja ant kilimų ir kultūringai linksmina visus po grindis stumdydama mylimiausio maisto "BioDog" skardinę (video instagram).


Iš tiesų "BioDog" man buvo kelionių atradimas, nes dauguma kelioninių pakuočių maisto yra skirta katėms, o šunims lai tinka ir skardinės, nors iš jų tiesiai šuo ėsti negali. Šios pakuotės yra be galo patogios, kai šuo šeriamas ne namuose.


Taip pat su šiuo maistu atlikome ir triuką išmoktą dresūros pamokose, kuris parodė, kad šis maistas (vištienos skonio, su žuvimi) yra mūsų šuns mėgstamiausias. Šį pratimą galite atlikti ir jūs, jei turite šunį. Norint suvaldyti šunį šeimininkas turi žinoti jo mėgstamiausią produktą, tai gi šį testą reikia atlikti su visais skanėstais, šlapiu, sausu šunų maistu, vaisias ir net gi daržovėmis. Pasirodo, kad būna šunų, kuriem už šunų maistą daug skaniau arbūzas ar morka. Testas atliekamas į vieną ranka paimant vieno produkto gabaliuką, o į kitą ranką paimant kito produkto gabaliuką. Nebijokit išsipurvinti! Abi rankos uždaromos ir ištiesiamos šuniui prieš nosį, kad jis galėtų apuostyti rankas. Tuomet rankos išskėčiamos į šonus ir žiūrima prie kurios rankos šuo eis. Tai reiškia, kad šis produktas laimėjo. Tokį testą reikia atlikti su daugybe produktų, kuriuos vartojate ir tais, kurių net nemanėte, kad jūsų šuo gali mėgti (agurku, pomidoru, ryžiu trapučiais ir kitais šunims nenuodingais produktais). Neduokite šuniui šokolado! Taip išrinksite vieną favoritą, dėl kurio jūsų šuo padarys bet ką. Mūsų atveju tai buvo "BioDog" maistas su vištiena ir žuvimi. Šį testą galite daryti ir paprasčiau, pateikdami kelis bliūdelius (kaip šiame video), bet taip niekada nebūsite tikri ar šuo tiesiog nepasirinko paties pirmo bliūdelio.


"BioDog" pašarai ne tik patiko Ožkai, yra patogūs šeriant ne namuose, bet ir yra puikios sudėties.
"BioDog" pašaro su vištiena sudėtyje yra:
Mėsa ir gyvulinės kilmės produktai* (57 %, įskaitant 27 % vištienos*, 4 % jautienos*, 26 % kiaulienos*), 5 % žuvies ir žuvies produktų*, grūdai* (spelta kviečių miltai* 2 %), mineralai. Kad ir koks keistas man atrodytų mėsos ir žuvies derinys, bet šis pašaras yra Ožkos mėgstamiausias. Gamintojas rašo, kad šis pašaras yra tikras delikatesas šuniui ir aš su tuo visiškai sutinku, nors pati tokios kombinacijos tikrai nenorėčiau paragauti.
*pažymėtos sudedamosios dalys gaunamos iš ekologinių ūkių


Kitų "BioDog" pašarų sudėtis taip pat labai panaši, tik skiriasi pagrindinė mėsa (vietoj vištienos eriena arba jautiena). Kiti pašarai taip pat patinka Ožkai, bet aš juos perku daugiau dėl raciono paįvairinimo, nes jei visada šersiu pačiu skaniausiu maistu, tai kaip reiks apdovanoti savo šunį? :)

"BioDog" pašaruose taip pat yra maistiniai priedai ir vitaminai (kiekis kilograme pašaro) : vitaminas D3 - 140 IU, bevandenis kalcio jodatas - 0,47 mg, cinko sulfatas monohidratas - 34 mg, vario (II) sulfatas pentahidratas - 2,0 mg, mangano oksidas - 1,6 mg.


Vienintelis dalykas, kuris padarytų mane laimingesne, tai būtų nebent, jei darbovietė pradėtų pirkti "BioDog" pašarą Ožkai, nes vis gi kažkaip reikia atsilyginti, jei ji linksmina visą kolektyvą? :) Iš kur žinau, kad mano kolegos nepyksta dėl to, kad aš atsivedu šunį? Jei netyčia Ožka lieka namuose ar atostogauja pas mano mamą, kas dieną bent po kelis kartus iš kolegų sulaukiu klausimų "Kur Ožka?" :)


Mano blogas visą laiką laukia jūsų, tai pat mane galite sekti facebook paskyroje ir instagram profilyje, kviečiu jungtis ir prie naujos facebook grupės apie pirkinius iki 5 eurų, į kurią keliu savo radinukus iki 5 eurų ir labai laukiu jūsų!

Iki, Greta

No comments:

Post a Comment