Saturday, June 3, 2017

"Geradariai" žaidimas "Raidžių miestas"

Mokytis turi būti smagu. O smagu, tik jei kartu žaidžiame! Tik ką trijų metukų sulaukusi Lėja jau pažįsta visas raides. Kaip? Labai paprastai. Ji mokosi žaisdama. Jei norime, kad žaidimas būtų ne tik smagus ir prasmingas, tuomet labai smagu pasirinkti tinkamas priemones. Šiandien noriu aprašyti vieną žaidimą, kuris pravers visiems vaikams nuo mažiausio darželinuko iki mokyklinuko - "Geradariai" kortelių žaidimą "Raidžių miestas". Iš anksto noriu paminėti, kad šis žaidimas net gi tinka prie mano senosios blogo koncepcijos, nes jo kaina nepilnai 6 eurai, o nauda tiesiog didžiulė!


Šis žaidimas yra sukurtas ir pagamintas Lietuvoje. Yra visos lietuviškos raidės: Ą, Č, Ę, Ė, Į, Š, Ų, Ū ir Ž. Žaidimas kurtas bendradarbiaujant su mokytojais ir ne vienoje parodoje buvo įvertintas tiek pedagogų, tiek ir tėvų. Raidės yra stilizuotos, kad būtų patrauklesnės vaikams, taip pat ant kiekvienos kortelės raidelė "sako" savo "vardą". Jei "nedraugaujate" su lietuvių kalba, mokotės anglų ar kitą kalbą, kurioje naudojama lotyniška abėcėlė, tuomet šios kortelės jums taip pat tiks. Tokiu atveju reikia išimti lietuviškos abėcėlės raideles ir įdėti W ir X raideles iš lotyniškos abėcėlės (kurios yra pridėtos prie žaidimo). Tai gi, su šiomis kortelėmis sėkmingai žaisite ir anglų kalba. Girdėjau koleges mankštoje kalbant, kad sunku įkalbėti vaikus skaityti knygas ar žiūrėti filmus angliškai, o rezultatai mokykloje prastoki. Šis žaidimas gali būti išeitis. Kartu su žaidimu gausite ir žodžių rinkinius (Anglų ir Lietuvių kalbomis), tad drąsiai galite žaisti pagal tas pačias žaidimo taisykles ir mokytis naujų angliškų žodžių (galite panaudoti ir žodžius, kuriuos užduoda mokykloje)! :)


Taip pat kiekvieną raidelę puošia ir skaičius. Tai mane labai pradžiugino, nes nesenai supratau, kad nors mano dukra ir puikiai skaičiuoja iki 12, moka suskaičiuoti daiktus, parašyti kai kuriuos skaičius, bet užrašytus skaičius pažįsta ne visus. Spraga paaiškėjo pamačius, kad rečiau naudojami skaičiai pvz. 4 savo išvaizda jai mažai ką sako. Aišku, yra skaičių, kuriuos ji moka ir užrašyti ir tikrai puikiai pažįsta, pvz. 0 (aukštas, kurį spaudžiame kaip važiuojame į parkingą), 1 (aukštas, kurio numerį spaudžiame važiuodami į lauką), 2 (tiek Lėjai buvo metų prieš kelias savaites), 3 (naujo gimtadienio skaitmuo), 7 (mūsų namo aukštas), bet kiti skaičiai jai tiesiog nieko nesako, nes vaikas susikūręs asociacijas. Taip pat Lėja truputį painioja 6 ir 9, tad skaičiai ant kortelių yra ne tik prasmingi žaidimo metu, bet ir kaip lavinamoji priemonė.


Lėja pirmiausia tyrinėjo visas raideles, paskleisdama ant stalo. Tuomet pradėjo ieškoti "savo" raidelės L. Rado vieną, antrą, o tuomet nusprendė, kad sudėlios savo vardą. Tiesa, raidelių stilizuotumas čia jai pakišo koją. Ė raidelę rasti buvo gana sunku, bet tuomet, kai aš paaiškinau, kad raidelė "sako" savo "vardą" viskas pasidarė aišku ir radusi kortelę ji tiesiog pasitikrindavo ar ten Ė ar E pažiūrėjusi į tai ką "sako" raidelė.


Raidelių puikiai pakako užrašyti savo vardą vieną kartą. O tuomet dar kartą! Kai Lėjos vardelis buvo išdėliotas, atėjo eilė ir mamai. Lėja dėliojo žodžius "Mama" ir "Greta" (mano vardą). Tiesa, Lėjai vis neužteko A raidelių, tad jų teko skolintis iš Lėjos vardo, tad jis liko išdarkytas, bet nauji žodžiai buvo dėliojami labai mikliai.


Po gero pusvalandžio turėjome visą stalą nudėliotą įvairiausiais žodžiais, auklėtojų vardais, gyvūnų pavadinimais. Tiesa, vos išdėliojusi žodžius Lėja iškart skolindavosi raideles ir dėliodavo naują žodį.


Su skaičių mokymusi kol kas toli nepasistūmėjome, nes Lėja žaidžia labai susikoncentravusi. Jei nusprendė, kad žais raidėmis, tai skaičiai tampa nematomi. :) Manau, kad ateityje, padirbėsime ir su jais, bet kaip sako "one thing at a time" (liet. vienas dalykas vienam kartui). 


Ar Lėjai patiko? Manau, kad taip, dirbo labai atidžiai ir susikaupusi, po to tvarkingai sudėjo visas korteles ir uždarė atgal į dėžutę. O aš noriu pasisakyti, kad man labai patinka ilgalaikės pakuotės. Lengvo kartono dėžutes vaikai iškart suplėšo ir tuomet lieka palaidi rinkiniai, kurie pasklinda po namus. Tuo tarpu šios kortelės gavo vietą lentynoje prie saugotinų nuo brolio ir labai svarbių Lėjai daiktų, konstruktorių ir kitų lavinamųjų priemonių pagal jos amžių.


Paties žaidimo "Raidžių miestas" pagal taisykles vis dar neišbandėme, nes Lėjai dar sunkiai sekasi išdėlioti žodžius matant visas korteles, tad nenorėjau jos apsunkinti. Bandžiau siūlyti ieškoti kortų iš kaladės, bet tuomet ištraukusi 4-5 netinkamas raideles ji užpyko ir pasakė, kad ji nori žaisti taip kaip žaidė. Na, nepasiginčysi. Aišku, ji dar labai maža, tad manau, kad žaidimas kaip lavinančios kortelės tinkamas nuo 2-2,5 metukų, o kaip žaidimas "Raidžių miestas" tinkamas vaikams nuo 4-5 metų, vaikams kurie jau išmoksta konkuruoti, pažįsta skaičius ir moka palaukti savo eilės. Kol kas, mes su Lėja to dar tik siekiame. :)


Jei svarstote ar jums reikalingas šis žaidimas, prisegu žaidimo taisykles, kurios yra tikrai paprastos. Žaidžiant su mažais vaikais galite pašalinti "padidinamojo stiklo" ir "viesulo" korteles, kad taisyklės būtų paprastesnės. Taip pat galite žaisti traukiant kortas tik iš vienos krūvelės, kad vaikui būtų paprasčiau. Kartu su žaidimu gausite ir pavyzdinį žodžių sąrašą (anglų ir lietuvių kalbomis), tad ir nemokantys skaityti vaikai matys prieš akis žodelius ir galės juos dėlioti! Manau, kad tai, jog žaidime yra "Viesulas" ir kitos super kortos arba 0, kuris rodo, kad praleidi ėjimą, tikrai įtrauks į žaidimą vyresnius, azartiškus vaikus ir mokymasis taps ne darbu, o puikia pramoga visai šeimai, o taip pat turiningu laisvalaikiu visai šeimai kartu!

Labai rekomenduoju peržvelgti visą "Geradariai" gaminamą produkciją. Pas juos rasite ir puikių spalvinimo knygelių su lipdukais po 1 eurą (!!!) su istorijomis ir beveik pasakomis. Mano dukra tiesiog dievina "Karališki gyvūnai" lipdukų knygelę.

Taip pat, mano draugai "Geradariai" pažadėjo dar vieną gerą darbą ir vienam vaikučiui padovanos šį žaidimą! Jums tereikia užsukti į MadMom Facebook ir dalyvauti!

Mano blogas visą laiką laukia jūsų, tai pat mane galite sekti facebook paskyroje ir instagram profilyje, kviečiu jungtis ir prie facebook grupės apie pirkinius iki 5 eurų, į kurią keliu savo radinukus iki 5 eurų ir labai laukiu jūsų!

Iki, MadMom

No comments:

Post a Comment