Saturday, May 27, 2017

Vasaros super daržovė!

Man vasaros super daržovė yra šparagai arba smidrai. Esu ne kartą pirkusi smidrus parduotuvėje, bet jų išeiga yra labai maža... Prieš vartojimą smidrą reikia lenkti ir laužti, vieta kurioje nulūžta iki viršūnės yra valgoma, o sumedėjęs galas keliauja į šiukšledėžę... Žinot kiek importinių šparagų atsiduria šiukšledežėje? Nuo 30 iki 50%, nes nuo ilgo laikymo jie pasidaro minkšti, suglebę ir panaudoti galima visai mažą dalį.


Ar žinojote, kad šios, gana egzotiškos daržovės auga ir Lietuvoje?  Šį pavasarį įsigijau ir paragavau Lietuviškų smidrų. Skirtumas kaip diena ir naktis. Tvirti, standūs, stori ir kieti! Jie tokie švieži, kad mes su Tauru juos graužėme tiesiog taip, pasiėmę į ranką! Lietuviškų smidrų net gi nebūtina laužti. Pakanka apskusti kelis cm koto ir nupjauti patį smidro kotelio galiuką. Viskas- smidras paruoštas valgyti!


Lietuviškus smidrus galite įsigyti internetu su atvežimu į didžiuosius Lietuvos miestus arba eko krautuvėlėse su skiriamuoju ženklu "Kokybė". Šių smidrų net gi spalva visai kitokia! Rausvąją dalį ties koteliu reikia nuskusti, o žaliąjąi nieko daryti išviso nereikia.


Tiesa, smidrai yra gana lepūs paruošimo prasme, todėl labai rekomenduoju iš anksto pasiskaityti keletą receptų ir laikytis nurodyto paruošimo laiko, kadangi juos labai lengva perkepti ar pervirti.

Mes jau išbandėme keletą receptų. Matyt labiausiai patikęs receptas buvo visų išgirti kiaušiniai su smidrais. Internetai nemeluoja! Kiaušiniai su smidrais dera tobulai!


Aš tiesiog išplakiau 4 kiaušinius su šlakeliu pieno, druska ir pipirais. Taip pat į šią masę dėjau apie 300g nesmulkintų smidrų. Kepiau apie 30min iki 200 laipsnių įkaitintoje orkaitėje. Apačią buvau išklojusi keliais gabalėliais bacon, nes tradiciškai man kiaušinienė prisvyla ir sunkiai išsiima iš formos. Kitą kartą bandysiu šį žingsnį praleisti. :)


Kadangi smidrai labai nori plaukioti paviršiuje ir sudegti, tai rekomenduoju kepant formą uždengti folija ir atidengti tik likus 5-10min kepimo laiko, kad viršutiniai smidrai nesuskrustų į angliukus. :) Šis receptas idealiai tinka vakarienei, nes kiaušiniai su daržovėmis atstato baltimų kiekį organizme ir padeda organizmui atsistatyti po darbo ar treniruočių dienos.

Antras internetų labiausiai rekomenduojamas smidrų paruošimo būdas yra smidrai suvynioti į šoninę. Receptai visi labai panašūs, skiriasi tik temperatūra ir kepimo laikas. Tiesa, temperatūra dažnai priklauso ir nuo to ar orkaitė elektrinė ar dujinė ir t.t.


Esmė paprasta: imam šoninė ir į ją sukam smidrą. Tiesa, mes dar pažaidėme su dydžiu ir mums labiausiai patiko šoninės gabaliuką susmulkinti plonomis juostelėmis, kad smidras viduje ne virtų, o apkeptų. Naudojom lietuviškus smidrus ir Švarcvaldo kumpį, kuris yra iš anksto supjaustytas plonais griežinėliais. Kepiau ant savo pyramid mat, kad kuo mažesnis smidro plotas liestų pagrindą, bet tam puikiai tiks ir kepimas tiesiog ant grotelių.


Kepėme apie 30min, bet kas 10min smidrus apversdavome. Kepimui pasirinkome 180 laipsnių temperatūrą. Kitą kartą matyt bandysim trumpinti kepimo laiką ir didinti temperatūrą, nes viduje jie šiek tiek išvirė, matyt ir dėl to, kad bandėme išsiaiškinti kaip patogiau vynioti į šoninę (t.y. dideliais gabaliais ar mini juostelėmis). Sunaudojome apie pusę kilogramo smidrų ir porą Švarcvaldo kumpio pakuočių dviem suaugusiems ir dviems vaikams.


Rezultate vyras įpylė man paragauti savo gamybos alaus, nes jam šis patiekalas pasirodė tinkamas prie alaus. Na va, paprastas užkandis ir jau diena gaunasi ne eilinė!

Mano blogas visą laiką laukia jūsų, tai pat mane galite sekti facebook paskyroje ir instagram profilyje, kviečiu jungtis ir prie naujos facebook grupės apie pirkinius iki 5 eurų, į kurią keliu savo radinukus iki 5 eurų ir labai laukiu jūsų!

Iki, Greta

No comments:

Post a Comment