Thursday, May 18, 2017

Tortas (3, 4, 5): "Mažoji Ragainė" arba "Didžioji Žioplainė"

Šis tekstas bus neeilinis, nes jame noriu apžvelgti visus užsakymus, kuriuos dariau "Mažojoje Ragainėje", kurią norėčiau pervadinti į "Didžioji Žioplanė". Tai yra įstaiga, kurioje tortai kepami milžiniškais kiekiais ir klientas niekada nėra teisus. Jei jie padaro klaidą, klientams sako: "Negalime taisyti, nes tai įžeistų moterį, kuri prie šio torto dirbo." arba "Šiandien sekmadienis, niekas nedirba.". Va tuomet, aš kaip klientė krentu negyva... Nesvarbu, kad sugadini žmonėms šventę, svarbiausia, kad gavusi kritikos gali įsižeisti moteris, kuri tortą gamino, ir nors tortą atsiimti sekmadienį galima, bet pataisyti savo klaidas yra neįmanoma... Būtent patirtis su "Mažąja Ragaine" mane ir įkvėpė pradėti šį tekstų ciklą apie užsakomuosius tortus, nes noriu įspėti apie įstaigas, kurioms nerekomenduočiau patikėti savo šventės akcento, o "Mažoji Ragainė" yra viena iš jų.

Mūsų bendravimas su "Mažąja Ragaine" prasidėjo nuo labai sėkmingai įvykdyto pirmojo užsakymo. Kadangi buvau perskaičiusi, kad rezultatai pas skirtingas "Mažosios Ragainės" konditeres dažnai labai skiriasi, darydama antrą užsakymą paprašiau, kad jį atliktų ta pati konditerė, kuri dirbo prie pirmojo torto. Antras tortas buvo liūdnas nusivylimas, nes vietoj Tauro figurėlės, kuri buvo skirta Tauro gimtadieniui (jaučio forma, kurią nusiunčiau su nuotrauka), gavau vienaragį. Vienaragį nesikeikiant... Telefonu gavau atsakymus, kad konditerė darbą atliko puikiai ir vadovė jos nenori įžeisti, be to, juk sekmadienis, niekas netaisytų, o jei ir taisytų turi pasiimti tortą, vežti į cechą, o tuomet atvežti atgal. Vargu ar likus valandai iki šventės tokios nesąmonės išvis įmanomos. Tada nusišluosčiau ašaras, pasiėmiau vyro kišeninį peilį ir verčiausi kaip mokėjau. Rezultatas galiausiai buvo džiuginantis, o tada dar viduryje vardynų ceremonijos atvažiavo "torto komisija". Kuri viduryje šventės pradėjo knistis po mūsų vaišių stalą, nieko neatsiklausę ir ieškojo torto, be mūsų žinios! Lygiai taip pat, man net nespėjus atbėgti iš ceremonijos vietos žmonės dingo. Po kelių dienų sulaukiau atsiprašymo, kad galėjo padaryti nuolaidą ir galiausiai pažado padovanoti sekantį tortą kaip kompensaciją.

Kompensacinis mechanizmas švelniai tariant šlubuojantis. Mėnuo prieš sekančią šventę susisiekiau su "Mažosios Ragainės" vadove (arba viena iš aukštesnes pozicijas užimančių, nuoširdžiai nesigilinau). Žodžiu, su žmogumi, kuris man žadėjo padovanoti tortą. Telefonu sakė, kad viskas puiku ir nusiųsčiau savo idėją į "Mažosios Ragainės" email ir viskuo bus pasirūpinta. Nusiunčiau pirmą idėją ir gavau atsakymą, kad ji per sudėtinga. Nusiunčiau visiškai paprastą idėją ir nebegavau atsakymo. Už maždaug dviejų savaičių parašiau užklausą email, bet vis dar negavau atsakymo. Galiausiai paskambinus telefonu man pasakė, kad jie man dovanoja nedekoruotą tortą, o šio užsakymo negamins. What? Atsipeikėkit! O pranešti apie tai man nereikia? Papasakokit man apie logiką... Sugadini torto dekorą, dėl to, kaip kompensaciją dovanoji nedekoruotą tortą. Tai čia taip suprasti, kad nenori susimauti dar kartą, nes dekoruoti visiškai nemoki? Labiausiai mane nustebino tai, kad jie tiesiog ignoruoja laiškus, taip būčiau pralaukusi iki sūnaus gimimo dienos ir negavusi nieko. Likusi tiesiog be torto? Nuostabu. Gerai, kad buvo likę dar apie dvi savaites, tad turėjau laiko tiesiogine to žodžio prasme pasiųsti "Mažąją Ragainę" ir tortą užsisakyti iš kitur.

O dabar apie kiekvieną tortą ir jo užsakymą atskirai.

Pirmas (pavykęs) tortas 2-am dukros gimtadieniui per Velykas.


Torto išvaizda visiškai atitiko tai ką užsakiau ir nusiunčiau nuotraukose.

Antrasis tortas Tauro vardynoms su Tauro figurėle, kuri buvo nevykęs vienaragis su kreivu ragu.


Atleiskit, o jums čia panašu į Taurą? Man tai į vienragį, kad ir kaip bežiūrėčiau.

Po mano pataisymo Tauro torto figurėlė atrodė taip:


Užtrukau 5 minutes, bet iš vienaragio gavosi puikus Tauras. Aš jau net nesikabinėju, kad be uodegos, bala nematė, svarbiausia, kad ne vienaragis.

Trečias - kompensacinis tortas buvo nematomas ir išlaikė tik melagingo pažado formą ir amžiams uždėjo tašką. Niekada daugiau nebeužsakinėsiu tortų iš "Mažosios Ragainės".

Taip pat "Facebook" mamų grupėje padariau nedidelę apklausą apie užsakymus iš "Mažosios Ragainės", tai prisiklausiau daug istorijų apie sugadintas šventes, nuviliančią išvaizdą ir skonį, verkiančias nuotakas, tortus vėluojančius į šventę, sumaišytus svorius. Žinutės ėjo ne tik komentaruose, bet ir asmeninės su nuotraukomis ir "puikiomis" patirtimis:

Aišku, neapsiėjome ir be juokų, kad du kartus užsakiusi jau galėjau pasimokyti, bet kiti pasisakymai buvo daug įdomesni:

Pasisakiusių mamų vardus ir veidus, bei užrašus ant tortų paslepiau konfidencialumo sumetimais. Kalba netaisyta.

Taip pat noriu paminėti ir vieną smagų faktą, kad dekoruotų "Mažosios Ragainės" tortų galima įsigyti ir "Maxima" parduotuvėse, tik "Maximoje" jų kaina apie 6 eurus už kilogramą, o užsakant iš "Mažosios Ragainės" kaina apie 20 eurų už kilogramą. Didelėse maximose galima įsigyti tokių tortų, tik daugiau nei 3 kartus pigiau:


Dabar pardėjau galvoti, kad tikriausiai neįvykdytas "Maximos" užsakymas Lėjos vardynoms, buvo gaminamas "Mažojoje Ragainėje", jei jie taip glaudžiai dirba su jų produkcija, bet čia tiesiog mano spėjimas. Mano patirtį su "Maximos" užsakomaisiais tortais rasite čia.

Jei mamų pasisakimų ir kainos skirtumo jums nepakanka, tuomet pridedu ir savo tortų vertinimą:

Pirmojo torto vertinimas:

Bendras vaizdas: 9/10 
Atitiko užsakytą vaizdą, tiesa buvo visiška 100% kopija ir kai siunčiau pavyzdžius sulaukiau atsakymo, kad atsiųsčiau vieną variantą, kurį išsirinkau.
Skonis: 10/10 Geras. Skonis ir buvo pagrindinė priežastis, kodėl užsakinėjau tortą dar kartą.
Svorio atitikimas: -/10 Svorio nepamenu, tad šio kriterijau nevertinsiu.
Logistika: 10/10 Turėjau atsiimti pati, iš pasirinktos "Mažoji Ragainė" kepyklėlės Vilniuje.
Tinkamumas vaikams: 5/10 Late kavos skonio tortas tikrai ne pats geriausias pasirinkimas vaikams.
Dekoracijos: 10/10 Dekoracijomis likau patenkinta.
Bendras pasitenkinimas: 10/10 Tortas buvo džiuginantis, tad pasirinkau užsakinėti dar kartą.
Kaina ir apmokėjimo būdas: -/10 Kainos nepamenu, tad šio kriterijaus nevertinsiu.
Bendravimas: 8/10 Kaip jau ir minėjau, bendravimas email buvo gana bjaurus ir piktu tonu, bet pirmas užsakymas buvo sėkmingas, tad didelių priekaištų neturiu.
Problemų sprendimas: 10/10 Problemų šį kartą pavyko išvengti.

Viso: 72/80

Antrojo torto vertinimas:

Bendras vaizdas: 2/10 
Vienaragis vietoj Tauro, na atrodo ne kaip. Taip pat visas tortas buvo "užrasojęs". Gal dėl to, kad buvo šilta diena, bet taip nutiko pirmą ir paskutinį kartą. Daugiau tokio atvejo nebuvo.
Skonis: 10/10 Geras. Skonis ir buvo pagrindinė priežastis, kodėl užsakinėjau tortą dar kartą.
Svorio atitikimas: -/10 Svorio nepamenu, tad šio kriterijau nevertinsiu.
Logistika: 2/10 Turi atsiimti pats, o jei yra problemų, tai tada gali vežti atgal arba verstis kaip išmanai.
Tinkamumas vaikams: 5/10 Late kavos skonio tortas tikrai ne pats geriausias pasirinkimas vaikams.
Dekoracijos: 2/10 Dekoracijomis likau nepatenkinta. Dėl jų sugaišau tikrai daug laiko, susigadinau daug nervų, o galiausiai turėjau taisyti pati, tai gi galiu pasakyti:
- "Mažoji Ragaine", sėsk du!
Bendras pasitenkinimas: 2/10 Apsiverkusi ir tortą pataisiusi pati mama gali būti patenkinta nebent tuo, kad pati sugeba tortus dekoruoti geriau nei konditeriai, kurie už tai gauna pinigus.
Kaina ir apmokėjimo būdas: 2/10 Kainos nepamenu, bet padarius klaidą galėjo pasiūlyti bent jau nuolaidą arba tortą padovanoti, bet čia jau ne sovietinio verslo atstovų stilius, tad jie taip nedarė.
Bendravimas: 2/10 Atsiprašyti negalintys, klaidų nemokantys taisyti, visiškai nekomunikabilūs, turintys pardavėjas, kurios nežino ką daryti nutikus tokiai situacijai žiopliai. Per daug plėstis nenoriu, nes komunikacija visuose įmonės lygiuose yra tiesiog siaubinga. Įskaitant net gi žioplius, kurie slapčiomis atvyksta į tavo šventę, knisasi po vaišių stalą ir nieko nesakę dingsta. Puiki įmonė žmonėms, kuriems visiškai nesvarbi kokybė ir privatumas.
Problemų sprendimas: 2/10 Jūs esate melagiai, kurie nesugeba net gi ištesėti savo pažado padovanoti tortą.

Viso: 29/90

Trečiojo (nematomojo) torto vertinimas:


Nedetalizuosiu, tiesiog 0.

Viso: 0/100 

(Galima vertinti ir 0/1000 arba 0/1000000, nes vis gi tortas buvo nematomas!)

Tai gi, bendras įvertinimas 101/270 iš ko galima spręsti, kad 1/3 tortų padaryti kokybiškai ši įmonė matyt gali. :D

Ar dar užsakinėsiu tortą iš "Mažosios Ragainės"? TIKRAI NE! 

Tortų apžvalgų bus ir daugiau, nes šventės nesibaigia ir jų bus dar tikrai labai daug. Tiesa, tikiuosi nusivylimų bus mažiau ;)

Mano blogas visą laiką laukia jūsų, tai pat mane galite sekti facebook paskyroje ir instagram profilyje, kviečiu jungtis ir prie naujos facebook grupės apie pirkinius iki 5 eurų, į kurią keliu savo radinukus iki 5 eurų ir labai laukiu jūsų!

Iki, Greta

No comments:

Post a Comment