Tuesday, May 2, 2017

Rūbai ir daiktai, kurių jums prireiks keliaujant į darželį

Jau atėjo ta diena kai Tauras keliauja į darželį. Šiandien gegužės 2d - pirma Tauro adaptacijos darželyje diena. Namuose vyko aktyvūs pasiruošimo darbai. Buvo rūšiuojami ir žymimi rūbai, daiktai. Krovėme didelius patalynės maišus ir mažas kuprinytes.

Noriu pasidalinti daiktų sąrašu ir keliais patarimais, kokius daiktus geriausia pasiimti į darželį.

Reikalingų daiktų sąrašas (mūsų darželiui):
 • Batai:
  • Vidaus batai - basutės neslystančiu padu. Man mieliausi ir šiuo metu Taurui nupirkti "Biomecanics" ortopediniai batukai, nes su jais vaikas bus didžiąją dienos dalį.
  • Lauko batai pagal sezoną. Rekomenduojama pirkti batus su lipdukais arba užtrauktukais, o ne su raišteliais, nes auklėtojoms sunku apauti 10 vaikų, o po to kieme vis sekti kieno batraiščiai atsirišo.
  • Botai. Reikalingi ir žiemą ir vasarą. Man mieliausi ir gražiausi "Nikolia". Apie juos rašiau viename iš ankstesnių savo tekstų.
 • Drabužiai:

  • Laukui:
   • Kepurė - šalmukas. Kodėl ne šalikas ir kepurė? Tokios rekomendacijos mūsų darželyje, cit. "Primygtinai prašome, kad vaikas dėvėtų kepurę-šalmą. Tai ne tik palengvina pedagog(i)ų darbą, bet ir užtikrina, kad ausys ir kaklas būtų uždengti ir šilti." Kaip du vaikus auginanti mama galiu tik patvirtinti, kad kokybiškas ir geras šalmukas yra geriau nei kepurė ir šalikas. Esu išbandžiusi daug kepurių ir šalmukų, bet man labiausiai patiko "Green Rose" merino vilnos šalmukai. Šiais metais mūsų pavasaris gana vėsus, todėl merino vilnos šalmukas tikrai nebus per šiltas. Juos mano vaikai nešioja nuo pat šaltos žiemos iki pirmųjų karštų vasariškų dienų. Su jais vaikai neprakaituoja, o merino vilna puikiai sugeria drėgmę ir maloniai šildo. Taip pat ši vilna yra puikiai išdirbta, nedirgina odos ir yra be galo švelni. Nei iš tolo neprimena lietuviškos vilnos.

   • Kombinezonas pagal sezoną. Žiemą rekomenduoju rinktis ne storą, o kokybišką, nes storas ne visada reiškia šiltą, pvz. "Columbia". Pavasariui aš pati nupirkau plonesnį flisinį kombinezoną, bet esant tokiems orams manau, kad darželyje startuosim su žieminiu kombinezonu. Vientisas kombinezonas taip pat rekomenduojamas mūsų darželio, nes tokiu atveju tikrai neprasiskirs rūbai ir tikrai vaikas nebus plika nugara. Vienos dalies kombinezonai rekomenduojami iki 7 metų, nes uždengia nugarą, pilvą, vaikas gali laisvai žaisti ir judėti.
   • Pirštinės pagal sezoną. Žiemą rekomenduojamos pirštinės su gumomis, kurios užsideda ant kombinezono. Taip pat rekomenduočiau "Columbia". Mažyliams rekomenduojamos kumštinės pirštinės, nes auklėtojoms jas lengviau aprengti.
   • Vasaros metu būtina kepurė nuo saulės, geriausia su krašteliais, kad apsaugotų ir vaiko pečius bei kaklą nuo nudegimo.
   • Lietaus rūbai (pinas komplektas viršutinė ir apatinė dalis). Jei ką tik palijo, vaikai vis tiek eina į lauką, tad lietaus rūbai yra būtini. Apatinė dalis dažnai naudojama vasarą, kai vaikai vaikšto tiesiog su maikėmis ir mėgsta prisėsti į balas, uždedamos lietaus kelnės. Atrodo juokingai, bet labai praktiška.
  • Vidaus rūbai (pakeitimui):
   • Seilinukas, jei vaikas juo naudojasi. Mes šį punktą praleisim, nes Tauras jau gana tvarkingai valgo pats.
   • Skraistė - marškiniai piešimui. Man labiausiai patinka "IKEA" marškiniai, kuriuos galima tiesiog nupurkšti dušu ir naudoti vėl.
   • Pora kelnių. Jei vaikais apsipils ar ant puoduko padarytų pro šalį.
   • Pora maikučių.
   • Pora megztukų.
   • Pora porų kojinių. Geriausios ir man labiausiai patinkančios "H&M" kojinaitės neslystančiu paduku. Deja, jos gaminamos tik iki 24 dydžio, tad Lėjai tenka pirkti jau kitokias, bet Taurui dar puikiai tinka, nes jo kojytė kol kas 23 dydžio.
   • Triusikėliai. Vaikai juk mokosi eiti ant puoduko, tad reikia ruoštis atsisveikinti su sauskelnėmis. Tiesa, nerekomenduoju atsisakyti tik darželyje, tam reiktų įdėti pastangų ir namie. Apie tai plačiau būtinai parašysiu vėliau, kai su Tauru visiškai atsisveikinsime su sauskelnėmis. Aš rekomenduoju "Green Rose" bambuko pluošto apatines kelnaites. Jos labai minkštos, be kietų siūlių, man jos patiko labiausiai iš visų berniukiškų kelnaičių, nes turi dvigubą sluoksnį priekyje ir vaikas su jomis jaučiasi komfortiškai, nebando jų nusiplėšti. Mergaitėms man labiausiai patiko "H&M" kelnaitės, nors jų kaina ir didesnė nei kitų rinkoje esančių, bet Lėja jau puikiai paaiškina, kad jos patogesnės nei pvz "Maximoje" pirktos kelnaitės.
 • Valgymui:

 • Ramybei (tėvų ir vaiko):

  • Mylimą žaislą, jei su juo vaikas užmiega ir jaučiasi saugiau. Mes šio punkto nesinešime.
  • Mišinuką ir buteliuką, jei jūsų vaikas vis dar jį geria. Tauras visada užmiega su mišinuku, tad į darželį kartu keliaus ir "Mimijumi" buteliukais, bei "Bebi" mišinukas. Nebijokite auklėtojų prašyti vaikui duoti mišinuką ar atlikti kitus jums reikalingus ritualus, jei jie padeda vaikui užmigti ar kitaip jaustis saugiau.
  • Sauskelnės. Nors Tauras jau aktyviai mokosi eiti ant puoduko ir per dieną vidutiniškai 4-6 kartus savo reikalus daro ant jo, bet darželio auklėtojoms tikrai patogiau, kai vaikais yra su sauskelnėmis, bent jau einant į lauką ar miego metu, kol su sauskelnėmis neatsisveikinote iki galo. Mano mėgstamiausios japoniškos "Moonies", kurios taip pat puikiai tinka darželiui, nes net gi keičiant rečiau vaiko užpakaliukas neiššus ar neparaus. Su jomis darželį pradėjo lankyti ir Lėja, o jų apžvalga jau buvo mano bloge. :)
  • Drėgnos servetėlės. 
  • Kremas užpakaliukui, jei jį naudojate ir namie. Aš manau, kad tepti reikia kuo mažiau, bet jei jūsų vaiko odai kremas reikalingas - būtinai prie sauskelnių įdėkite ir jį.
  • Pora pleistrų ir "Bepanten" kremas. Ypač aktualu vasarą, kai vaikai daug juda ir susižeidžia. Geriau apsidrausti ir tikėtis, kad nieko nenutiks, nei palikti viską likimo valiai. :)
  • Kremas nuo saulės vasarai arba kremas nuo šalčio žiemai. Mes nešimės kremą nuo saulės, nes labai tikimės, kad pavasaris vis gi ateis, o ne už kalnų ir vasara.
 • Miegui:

  • Pagalvė ir antklodė. Man labiausiai patiko "Tencel" patalynės komplektas, tad su juo Tauras ir keliaus į darželį, o apie jo pliusus rašiau jau anksčiau.
  • Pagalvės ir antklodės užvalkalai (iš anksto aprengti, kad auklėtojoms nereiktų vargti). Mane sužavėjo lininiai užvalkalai, kurie vasarą vėsina, o žiemą maloniai šildo. Įsigijau iš "Linen dynasty" ir apie jų gerąsias savybes rašiau jau anksčiau.
  • Paklodė. Man mieliausios paklodės iš "Linen dynasty" lino pluošto arba "IKEA" paklodės su guma. Turime ir tų ir tų.
  • Palutė į lovą. Būtina jei vaikas bando atsisveikinti su sauskelnėmis. Man labiausiai patinka ne vaikiškos, o suaugusiems skirtos "Seni" arba "Tena", nes matmenys tokie patys kaip vaikiškų, sugeria daugiau ir kaina geresnė.
  • Kokybiška pižama pagal sezoną (ilgomis arba trumpomis rankovėmis). Man labiausiai patiko "Green Rose" bambuko pluošto pižamos. Jos švelnios, tamprios ir nesuskalbiamos! Taip pat dydis apima du dydžius, tarkim mūsų dabartinės dydis yra 86-92. Ji Taurui tiko nuo maždaug 80d paraičius rankoves ir dabar, kai jis jau nešioja 92d aš puikiai matau, kad ji dar tiks ir iki 98d, jeigu ne dar ilgiau. Kaina taip pat labai džiuginanti! Pižamą galite naudoti ir kaip patogius kasdienius rūbus, kurie nevaržo judesių. 
                    P.S.: Jaunuolis su ja miega kaip angelėlis! :)


Nepamirškite, kad šis sąrašas ir rekomendacijos yra būtent mūsų darželio, taip pat kai kurie punktai pridėti iš mano patirties. Kituose darželiuose daiktų sąrašai gali skirtis, bet pagrindiniai daiktai, kaip rūbai, batai išlieka tie patys.

Mūsų darželis pasilieka teisę nesilaikant nustatytos tvarkos, t.y. atėjus su batais su raišteliais arba su netinkama lauko apranga įspėti tėvus, o aprangos nepakeitus vaiką išsiųsti namo. Tokio atvejo dar girdėti neteko, bet faktas, kad svarbu laikytis nustatytos tvarkos.

Mielosios, tikiuosi, kad šis sąrašas padės jums lengviau pasiruošti pirmoms dienoms darželyje! Jeigu matote, kad kažką praleidau ar norite pridėti nuo savęs, labai laukiu jūsų komentarų ir pastebėjimų! <3

Mano blogas visą laiką laukia jūsų, tai pat mane galite sekti facebook paskyroje ir instagram profilyje, kviečiu jungtis ir prie facebook grupės apie pirkinius iki 5 eurų, į kurią keliu savo radinukus iki 5 eurų ir labai laukiu jūsų!

Iki, MadMom

No comments:

Post a Comment