Monday, April 17, 2017

Tortas (2): Totoro fanatikų tortas

Antra svarbi vaiko gyvenimo proga yra pirmas vaiko gimtadienis. Šį kartą mano reikalavimai buvo didesni. Neužsakinėjau torto aklai, o pasiteiravau facebook VILNIAUS MAMYTĖS išminties. Daugiausiai rekomendacijų buvo apie "Lara Saule" tortus. Taip pat skonį išrinkti padėjo facebook mamytės. Ačiū jums!

Labai patiko, kad tortukai yra naminiai ir pirmą kartą gavau klausimą, kokio dizaino torto noriu. WOW! Kokios galimybės atsivėrė! Galėjau rinktis iš viso interneto, viso pasaulio tortų karalystės. Išsirinkome, kad ant torto norime anime personažo "Totoro". Šis tortas buvo pavyzdys:

(Nuotrauka iš: http://www.brooklyncake.com/wp-content/uploads/2013/02/sleeping-totoro-cake1.jpg)

Tortas tikrai labai gražus, atitinkantis vaikišką šventę. Taip pat nutarėme, kad ant Totoro pilvo gulės mergaitė. Visai kaip filme. Taip pat liks kelmas ir bus dukros vardas.

Pagamintas tortas atrodė taip:Torto išvaizda mane pilnai tenkino ir net gi pralenkė mano lūkesčius, tad šioje vietoje priekaištų tikrai neturiu.

Torto vertinimas:
  • Bendras vaizdas: 9/10 užsakyto torto išvaizda atitiko ir pranoko mūsų lūkesčius. Tiesa žiūrėdama šiandien norėčiau tobulesnio. Taip pat "Lejai 1" turėjo būti "Lėjai 1". Mano rašybos klaida užsakant, bet gaminant nepasiteiravo ar nesuklydau. Galėjo uždėti kokią gėlytę, bet tikrai čia mano kaltė, kad nesugebu rašyt su lietuviškomis raidėmis, o ne jos. :)
  • Skonis: 5/10 užsakiau "kriaušinis karamelinis" pagal facebook rekomendacijas. Tokį įdarą ir gavau. Man jis buvo laaaabai per saldus. Paprastai po švenčių likusius tortus aš suvalgau labai noriai per porą dienų jais nepiktnaudžiaudama. O šis stovėjo šaldytuve savaitę, nenorėjau nei aš nei vyras. Galiausiai tortą baigė šeimos šuo Ožka.
  • Svorio atitikimas. 6/10 Torto svoris gana atitiko (užsakiau apie 3kg su trupučiu, gavau 3,6kg), tiesa kepėja rekomendavo kiekvienam svečiui skirti labai didelį svorį (150-200g pagal ką ir skaičiavau svorį), tad daugiau nei ketvirtis torto liko po šventės, nors kai kurie svečiai ir pakartot spėjo. Mūsų draugai ir giminės vis gi negali suvalgyti gabaliuko po 200g, nes nu 200g yra du standartiniai parduotuvinio torto gabaliukai, o pas mus yra ir dietos besilaikančių, ir torto nemėgėjų.
  • Logistika 9/10 Turėjau atsiimti pati, iš buto Vilniuje. Būtų patogiau, kad atvežtų, bet atsiėmimas buvo sklandus.
  • Tinkamumas vaikams 5/10 Buvo konservuotos kriaušės, o visa kita grynas cukrus. Na jis be proto saldus. Cukraus masės nebuvo, bet kelmuko šaknys buvo padarytos iš kažkokio kito kremo ir jo buvo labai daug. Per daug. Daviau paragauti jubiliatei, nebuvo sužavėta ir išėjo ieškot nuotykių paragavus vos kruopelę. Draugų dukros, kurios jau ruošėsi eiti į mokyklą taip pat saldumynų mėgėjos neįveikė savo gabaliukų.
  • Dekoracijos 10/10 Išskyrus mano minėtą taškelį viskas buvo super. Ypatingos dekoracijos ne iš cukraus masės. Didelė Totoro figūrėlė buvo pagaminta iš pūstų ryžių maišytų su lydytų zefyrų mase. Dekoracija buvo labai lengva ir tikrai skani. Taip pat visos kitos gyvos dekoracijos atrodė įspūdingai: drugeliai, gėlytės. 
  • Bendras pasitenkinimas 10/10 Ta viena raidelė man užkliuvo, bet šiaip visi svečiai aikčiojo ir klausinėjo iš kur tokį gražuolį pirkom, tad tikrai buvo verta. 
  • Kaina ir apmokėjimo būdas 7/10 Kadangi padarė didesnį, tai ir mokėti teko šiek tiek daugiau nei planuota. Kilogramo kaina 15 Eurų. Dekoracijos kainavo papildomai 4,5 Euro, taip pat padėklas 1,5 Euro. Viso gavosi 60 Eurų. Apmokėjimas grynais vietoje, tiesa sumą žinojom iš anksto, tad nebuvo bėdos. Čekio ar būdo mokėti kortele nebuvo. Kaina kaip parduotuvinio, tik be čekio... Hmmm...
  • Bendravimas 10/10 Į visus klausimus atsakymus gavau greitai ir aiškiai. Bendravimas malonus ir konkretus.
  • Problemų sprendimas 9/10 Kadangi problemą apie raidelę pamatėm tik šventės vietoje ir jau buvo per vėlu, tai nebejudinau jos. Po to kai klausė apie atsiliepimą, tai pasakiau, kad taip buvo. Na bet jau buvo per vėlu. Tiesa čia menka problema.
Viso: 80/100

Šventė buvo prieš 2 metus, tad pilnai tikiu, kad tiek tortų skoniai, tiek išvaizda, bei konditerės įgūdžiai galėjo pasikeisti.

Ar dar užsakinėsiu tortą iš "Lara Saule"? Galbūt. Tikrai nebrėžiu juodos linijos, nes išvaizda buvo puiki, bet skonį matyt netinkamą pasirinkom, nes mūsų šeimai jis buvo per saldus. 


Tortų apžvalgų bus ir daugiau, nes šventės nesibaigia ir jų bus dar tikrai labai daug. Tiesa, tikiuosi nusivylimų bus mažiau ;)

Mano blogas visą laiką laukia jūsų, tai pat mane galite sekti facebook paskyroje ir instagram profilyje, kviečiu jungtis ir prie naujos facebook grupės apie pirkinius iki 5 eurų, į kurią keliu savo radinukus iki 5 eurų ir labai laukiu jūsų!

Iki, Greta

No comments:

Post a Comment