Wednesday, April 5, 2017

FRUPP ir nėra!

Prieš kelias dienas gavome siuntinį, kurį vakare, grįžus namo, išpakavome. Viduje radome kelis "FRUPP" liofilizuotų vaisių batonėlius bei "FRUPP" liofilizuotus vaisius / daržoves.
Liofilizacija - tai procesas, kurio metu džiovinant vaisius ar uogas, jie yra užšaldomi ir didelėje vakuuminėje erdvėje, nesant oro, šaltyje yra džiovinami. Tai gi vaisius lieka traškus, o ne guminis, taip pat susilietęs su vandeniu arba seilėmis tiesiog tirpsta burnoje. Liofilizuoti gaminiai nebūna sudegę, kaip močiučių gaminti obuoliukai ar svarainiai ir išlaiko natūralų šviežio produktą skonį, formą, dydį ir kvapą! Liofilizuoti produktai tiesiog tampa iki 10 kartų lengvesni. Tai gi išlupę pirmąjį "FRUPP" su braškėmis tiesiog panirome į vasarą, nes ir skonis ir kvapas buvo vasariškų prinokusių braškių! Kadangi batonėliai sudaryti iš 5 segmentų, tai po 2 segmentus daviau Taurui ir Lėjai, o vieną gabaliuką pasidalinome mes su vyru.


Liofilizacija yra pranašesnė nei standartinis džiovinimo būdas ir dėl to, kad išsaugomos vertingosios medžiagos, nes dauguma puvimo, rūgimo ir kitų reakcijų vyksta tik vandenyje. Jei nėra vandens - nėra ir patogios drėgnos terpės, kurioje gali nutikti kas nors blogo. Pvz., jeigu džiovinant paprastai vitamino C lieka produkte tik apie 40 proc., tai liofilizuojant – praktiškai 100 proc, tad liofilizuoti vaisiai ne tik skanūs, bet ir naudingi.

Nespėjusi suvalgyti pirmojo batonėlio, Lėja jau rinkosi, kurį gi ji valgys toliau. Kai pasakiau "Lėja, juk dar turi rankoje!", turimas batonėlis iškart atsidūrė burnoje ir miklios rankos jau rinkosi naują.
Antras "FRUPP" batonėlis, kurį ragavome buvo avietinis. Avietinis batonėlis sužavėjo tuo, kad buvo puikiai išlaikęs tekstūrą, puikiai jautėsi grūdeliai, o taip pat jame gausu skaidulų (puikus ląstelienos šaltinis) - 15%, kituose šiek tiek mažiau, bet visi buvo sodrūs ir beprotiškai gardūs. Antrasis batonėlis taip pat dingo per kelias minutes, o mes su tėčiu vėl gavome tik paragauti. Lėja net gi pasipiktinusi aiškino, kad čia jos ir kad mes nesikėsintume į jos skanią nuosavybę.


Dar nepabaigusi antro batonėlio Lėja jau rinkosi trečią. Kadangi pasakiau, kad naują pakuosime tik kai suvalgys seną, Tauras grūdosi batonėlį į burną, Lėja slėpė ir po to valgė vieną užsikąsdama kitu.
Trečias batonėlis, kurį ragavome buvo "FRUPP" su morkomis, bananais ir pasiflora. Iš aprašo tai buvo batonėlis, kurio aš nenorėjau ragauti. Morkos man atrodo kaip sriubos ingredientas, pasifloros man išvis svetimo skonio, o bananai juk beprotiška saldybė. Bet kai paragavau... Koks subalansuotas skonis! Nu nesitikėjau. Kažkas neapsakomo. Jei norite išbandyti kažką visai kitokio, tai tikrai rekomenduoju šį batonėlį. Nei per saldus, nei morkiškas, o pasifloros natos labai lengvos. Tikrai gaivus ir skanus, o svarbiausia nekasdienis (bent jau man) skonis.


Trys batonėliai dingo be pėdsakų, o tada Lėja sako "Dar šito neragavom!".


Tai gi, teko pakuoti ir paskutinį vyšninį "FRUPP" batonėlį. Tiesa, man atrodo, kad Lėja jau valgė iš inercijos, tad paskutinio batonėlio suvalgė tik vieną segmentą ir pasidėjo ant stalo. Tai per sekundę Tauras nušvilpė ir suvalgė viską kas liko. Lėja nesuprato kas nutiko ir liko visa "apšalusi". :)
Vyšninis batonėlis buvo rūgštesnis, taip pat jautėsi vyšnių gabaliukai, o ne tiesiog "putėsis". Matyt dėl savo rūgštumo jis užima mano favorito vietą, nes nuo trijų pirmų truputį užsisaldinau.

Suvalgius ketvirtą batonėlį pasakiau, kad jau viskas, tada mačiau du liūdnus vaikų veidus, nes užkandžiavome, kol laukėm vakarienės. Vakarienės valgymu nesigirsiu, nes duoti batonėlius prieš maistą buvo kvaila mintis, po "FRUPP" mano vaikai jau nieko nebenorėjo, tik "FRUPP". :)

Šiuose batonėliuose nėra pridėtinio cukraus, bet jie yra saldinti natūraliais augaliniais saldikliais (maltodekstrinas, trehalozė), tad jei visiškai nedraugaujate su jokiomis saldinimo medžiagomis, atkreipkite į tai dėmesį, kad po to nesijaustumėte kalti prieš savo organizmus. Jei norite visiškai nesaldinto, 100% natūralaus produkto, tuomet rekomenduoju rinktis "FRUPP" liofilizuotas uogas ir daržoves, kurias būtinai paragausime ir aprašysim ateityje.

Jei esate smalsūs, tai rekomenduoju bandyti visus batonėlius iš eilės ir išsirinkti savo favoritą, jei dvejojate ir norite pabandyti tik vieną, tuomet rekomenduoju morkų, pasiflorų ir bananų "FRUPP". Kaip tik tokį nuvežiau paragauti ir savo mamai, nes ji pastoviai geria kavutę su šokoladu, tai pagalvojau, kad reikia ir jai parodyti sveikų saldumynų alternatyvų. Jai taip pat patiko!

Mano blogas visą laiką laukia jūsų, tai pat mane galite sekti facebook paskyroje ir instagram profilyje, kviečiu jungtis ir prie facebook grupės apie pirkinius iki 5 eurų, į kurią keliu savo radinukus iki 5 eurų ir labai laukiu jūsų!

Iki, MadMom

No comments:

Post a Comment