Tuesday, March 14, 2017

Ruošiamės į darželį: mokomės gerti patys

Tai gi, tesiu tekstų ciklą, kuriuose rašau, kaip ruošiuosi Tauriuką išleisti į darželį. Juk išleidžiant vaiką į darželį svarbiausia, kad jis būtų atsigėręs, pavalgęs, nevaikščiotų prisisisiojęs ir būtų pamiegojęs. Tiesa aš visada abejoju auklėtojų galimybėmis pamaitinti 5, o kartais ir 10 mažųjų lopšelinukų. Tai gi, pradedu aktyviai mokyti savo 1metų ir 2 mėnesių Taurą būti savarankišku valgytoju, gerėju, sisiotoju... Bet apie tai gal jau kitame tekste. Šiandien apie gėrimus.

Gėrimas iš puodelio vis dar yra mūsų priešas, tad įsigijome ir išbandėme "Avent" Facebook rekomenduotą naują "Avent Natural Drinking Cup" puodelį (nes sunku jį pavadinti gertuve, visiškai kitas principas).

Tai yra 360 puodelis, kas reiškia, kad iš šio puodelio vaikas gali gerti per bet kurį pasirinktą šoną, o ne per snapelį ar šiaudelį, taip pat puodelį reikia kelti, kaip normalų puodelį - į viršų, kad iš jo bėgtų vanduo.
Kadangi anksčiau esame turėję kitą 360 puodelį iš "Lovi" ("Canpol babies" grupės produktas), tai galiu palyginti jų savybes. Su kitomis gertuvėmis lyginti tikrai neverta dėl visiškai kitokio gėrimo principo."Avent" ir "Lovi" 360 puodelių palyginimas:
Patogumas: Avent puodelis yra su rankenomis, o Lovi (kurį aš turėjau) buvo be, tad iš šios pusės Avent man atrodo patogesnis.
Kaip sekėsi gerti: Avent puodelis yra su "lip touch" technologija, tad vanduo pradeda bėgti vos palietus lūpomis, tėkmė gana stipri ir vaikui reikia išmokti suprasti, kiek reikia užsiversti puodelį. Lovi puodelis yra neįveikiamas net gi tėvams, pradžioje net gi galvojom, kad jis sugedęs, nes traukti labai sunku. Kai Lėja buvo 2 metų, ji jau buvo beveik išmokusi gerti iš Lovi puodelio, bet jau puikiai mokėjo gerti iš paprasto, tad nebelabai buvo prasmės iš tos gertuvės.
Išsiliejimas: Iš tiesų stipri tėkmė ir lengvas prisilietimas daro Avent gertuvę labai bėgančia. Pradžioje galvojau, kad galbūt čia tik man tokia bėda, bet internetas pilnas atsiliepimų apie vandens avarijas, tad supratau, kad čia neįgudusio vaiko nuopelnas, o ne defektas. Lovi gertuvė nelieja, bet iš jos praktiškai neįmanoma gerti, tai net nežinau ar verta su ja lyginti. Lovi buvo tikrai nevykęs pirkinys.
Valymas: Avent gertuvė plačiu kakliuku, tad lengvai valoma šepetėliu arba tiesiog rankomis su kempinėle, nes ranka į ją telpa. Lovi valymas galimas tik šepetėliu, nes iškilų užrašą ant šono viduje lydi įdubimai, kuriems išplauti būtinas šepetėlis. 
Talpa: Lovi gertuvės talpa žymiai didesnė, bet kas iš tos talpos, kai iš jos gerti neišeina? :) Avent puodelio talpa nėra labai didelė. Vienam vaikui manau tikrai pakankama, bet kadangi pas mane klientai du, tai gertuvę teko pildyti labai dažnai ir taip pat ne maža dalis vandens liko ant rūbų. :) Bet matyt dažnas pildymas yra gertuvės pripažinimo vaiko akyse ženklas?
Dangteliai: Avent gertuvės nesiryžčiau neštis rankinuke, vis gi didelė išsiliejimo rizika. Lovi gertuvę sutikčiau neštis ir be dangtelio, nes vistiek niekas iš jos neišbėga nei geriant, nei kratant. :)

Kurį rinkčiausi iš šių dviejų puodelių? Vienareikšmiai "Avent", nes jis tikrai gali padėti vaikui išmokti gerti iš puodelio, kai tuo tarpu "Lovi" puodelis yra visiškai neveikiantis, t.y. vaikas iš jo nesugeba gerti, o juk tokia ir yra pagrindinė paskirtis.


Ar šis puodelis padėjo Taurui išmokti gerti iš puodelio? Kol kas ne. Iš tiesų norint, kad išmoktų matyt reiktų iš aplinkos pašalinti visas kitas gertuves su snapeliais ir šiaudeliais. Kadangi visų jų gėrimo principas skirtingas, tai jis dažnai bando traukti vandenį nepakėlęs gertuvės arba atvirkščiai, kelia gertuvę su šiaudeliu, kai jos kelti nereikia. Jei nutariate mokyti vaiką gerti iš puodelio, matyt reiktų ties tuo ir koncentruotis, bet tai padaryti labai sunku kai namuose yra du skirtingo amžiaus vaikai su savo mėgstamomis ir nemėgstamomis gertuvėmis, užgaidomis ir pageidavimais.

Taip pat video, kaip smagiai juda "Avent" puodelio dangtelis:Mano blogas visą laiką laukia jūsų, tai pat mane galite sekti facebook paskyroje ir instagram profilyje, kviečiu jungtis ir prie facebook grupės apie pirkinius iki 5 eurų, į kurią keliu savo radinukus iki 5 eurų ir labai laukiu jūsų!

Iki, MadMom

No comments:

Post a Comment