Monday, March 20, 2017

Ragaujam vaisines "Marmaluzi" tyreles

Sveiki, 

šiandien aprašysiu savo mažylių ir savo įspūdžius ragaujant "Marmaluzi" vaisines tyreles. Pirmiausia man labai patinka, kad visos šios tyrelės gaminamos tik iš Lietuvoje užaugintų produktų, t.y. šie produktai yra tinkamiausi mūsų vaikų mitybai, nes jie yra regioniniai, taip pat formuos vaiko žarnyną tinkamą būtent mūsų vietiniams produktams. Visos "Marmaluzi" tyrelės yra be cukraus, glitimo, laktozės. Mes ragavome 6 tyreles, kurios yra tinkamos vaikams nuo 6 mėnesių, t.y. jos tinkamos praktiškai nuo pirmųjų kūdikio primaitinimų. Tai gi jei esate nekokia kulinarė (kaip aš), čia yra puikus primaitinimo variantas. Visų šių tyrelių indelių dydis yra gana nedidelis 125g, tai gi, čia yra puiki porcija pirmiesiems ragavimams, nes paragavus kelis šaukštelius tyrelę galite laikyti šaldytume ir nereikės išmesti, o vaikas veikiausiai per porą pirmų maitinimų ir suvalgys didžiąją indelio dalį.


1) Mano asmeninis favoritas "Marmaluzi" džiovintų slyvų tyrelė. Dažniausiai parduotuvėse būna tiesiog slyvų tyrelės ir man norimo poveikio jos nedaro. Tuo tarpu ši džiovintų slyvų tyrelė tikrai veikia ir laisvina vidurius. Lėją šiuo metu ištiko kažkokios skrandžio problemos, geriam probiotikus, bet to kartu tenka ieškoti produktų, kurie nekietintų vidurių. Ši tyrelė iš visų rinkoje esančių slyvų tyrelių mums tiko ir patiko labiausiai. Ji gana saldi ir vaikai ją tikrai noriai valgo, kartais atrodo, kad jei atidaryčiau dvi ar tris, tai jos iškarto dingtų mažylių pilvukuose. :)

2) Obuolių ir moliūgų "Marmaluzi" tyrelė. Neslėpsiu, moliūgo mūsų namuose nemėgsta niekas. Aš išvis purtausi nuo jo kvapo, vyras burba jei duodu, tai gi maistą su moliūgais siūlau tik vaikams. Šioje tyrelėje yra 80% obuolių ir 20% moliūgų, tad moliūgų skonis nepermuša obuolio saldumo ir vaikai per daug nesipriešindami jas tikrai valgo. Dėl teisingai atitaikytų proporcijų tikrai duodu didelį pliusą, nes tyrelės, kuriose moliūgo yra daugiau, pvz, kurias virdavau pati namuose, dažniausiai atitekdavo mūsų šuniui, nes jaunuoliai lygiai taip pat nusistatę prieš moliūgus kaip ir męs. Tai gi tyrelė tinkama net ir nemėgstantiems moliūgų. Kadangi pati ragavau, tai galiu patvirtinti, kad tikrai saldi ir moliūgo jaučiasi vos vos. :) 

3) Obuolių ir morkų "Marmaluzi" tyrelė. Kadangi tyrelės ekologiškos ir lietuviškos, tai ši tikrai manau tradicinė lietuviška, tiesiog puikus derinys. Pati tokią tyrelę virdavau, bet nuoširdžiai su antru vaiku aptingau ir dabar nebe taip panikuoju dėl maisto "iš stiklainiuko", t.y. jei tingiu gaminti, tai ir negaminu arba jei reikia pasiimti į miestą maisto, aš geriau paimsiu tyrelę, nei tarkim sausainių. Taip pat visada ragauju pati, tai gi nebijau duoti ir vaikams. Šioje tyrelėje morkų 20%, o obuolių 80%, bet morkos skonis tikrai aiškiai juntamas. Tyrelė natūraliai saldi ir labai mėgstama vaikų. Taip pat noriu pagirti "Marmaluzi" už sąžiningą produktų pavadinimą, t.y. produktas, kurio gaminyje yra daugiausiai yra minimas pirmas, t.y. mamoms lengva suprasti, kad pirmo paminėto produkto yra daugiausiai, antro mažiau ir t.t. Dažnai pasitaiko, kad perki mėlynių ir obuolių tyrelę, o tada pamatai, kad mėlynių pvz. yra tik 5%, taip pat pridėta ryžių miltų ir kitų priedų. Čia tokių prekybinių triukų nėra. Ką perskaitai, tą ir gauni, o tai tikrai džiugina!

4) Obuolių ir mėlynių "Marmaluzi" tyrelė. Ši tyrelė dažnai atsiduria mano pirkinių krepšyje, nes aš manau, kad vis gi mums, lietuviams, naudingiau valgyti mėlynes, kurios auga Lietuvoje, negu pvz. mangus arba ananasus, kurie vis gi nėra tipinis maistas mūsų kraštui. Mėlynių sudėtyje taip pat 20%, kas palyginus su kitų gamintojų tyrelėmis yra gana nemažas kiekis. Taip pat šioje tyrelėje yra natūralaus konservanto vitamino C. Ši tyrelė turi šiek tiek rūgštumo, tad jos nerekomenduočiau pačiam pirmam primaitinimui, bet ji tikrai taps mėgstama vaikui šiek tiek paaugus, nes skonis tikrai geras. Mano Tauriukas jau pratęs, tai gi kartais pamaitinu ir vienomis šaldytomis mėlynėmis, bet tiek, kad užtektų visai žiemai šaldiklyje vietos neturime, tai gi čia yra puiki alternatyva iš kur gauti mėlynių žiemą!

5) Obuolių ir kriaušių "Marmaluzi" tyrelė. Man kriaušės yra visiška egzotika. Mano vaikystės namuose, tiek draugų soduose niekada nebuvo kriaušių, tad man jos atrodo gana egzotiškai, nors ir puikiai žinau, jog jos auga Lietuvoje. Ši tyrelės labai smagi, turi mažų gumuliukų iš kriaušių konsistencijos. Vaikai šią tyrelę valgo labai noriai. Tyrelė taip pat gana saldi, kaip ir visos šios kategorijos tyrelės, bet aš jas traktuoju labiau kaip desertą ir papildymą vitaminais mūsų organizmus žiemą. Šioje tyrelėje yra ir natūralaus konservanto vitamino C.

6) Pabaigai Tauro mėgstamiausias derinukas: obuolių ir aviečių "Marmaluzi" tyrelė. Gal būt dėl to, kad šią žiemą turėjome daug šaldytų aviečių, gal šiaip tiko skonis, bet kai tik baigėsi avietės, ši tyrelė valgoma matyt labiausiai. Nebūna jokių sukinėjimųsi, spjaudymo ir išsidirbinėjimų. Tauras išsižioja noriai ir sako "Aaa", kad tik greičiau gautų šaukštelį tyrelės. Sudėtyje taip pat 20% aviečių ir 80% obuolių ir yra vitamino C. Čia viena iš tų tyrelių, kurios niekada nebaigtos nenugula į šaldytuvą, nes tiesiog nebuvo tokio atvejo, kad Tauras jos nesuvalgytų. Kai Lėja buvo maža, tai taip pat buvo viena jos mėgstamiausių tyrelių, gal būt ir dėl to, man atrodo, kad ji labai patinka ir Taurui. Tai gi du mano vaikai ją tikrai įvertino. Vienintelis mano pastebėjimas, kad ji taip pat, kaip ir su mėlynėmis turi šiek tiek daugiau rūgštumo nei kitos, bet rūgštumas vos juntamas ir mano vaikams labai patinka.

Taip pat kviečiu užsukti į mano Facebook, kur šiuo metu vyksta konkursas, kuriame galite laimėti šias šešias tyreles. ;)

Mano blogas visą laiką laukia jūsų, tai pat mane galite sekti facebook paskyroje ir instagram profilyje, kviečiu jungtis ir prie facebook grupės apie pirkinius iki 5 eurų, į kurią keliu savo radinukus iki 5 eurų ir labai laukiu jūsų!

Iki, MadMom

No comments:

Post a Comment