Wednesday, March 15, 2017

Mediniai lavinamieji kubeliai

Sena, gera ir užmiršta lavinamoji priemonė - mediniai kubeliai su raidėmis jau kuris laikas turi vietą mūsų namuose. Kubelius įsigijome iš "Medinis arkliukas" internetinės parduotuvės.

Jau ne kartą mamų forumuose parašiusi, kad mano vaikas pažįsta raides, buvau apšaukta, kad atimu iš vaiko vaikystę. Jei taip manote, tai jūs labai klystate. Tai mano vaikas mane verčia užsiimti lavinamąja veikla, nes kūdikiški dalykai jai tiesiog neįdomūs!!!

Seniau naudojome raideles, kurios maudynių metu prilimpa prie šlapio vonios paviršiaus, bet tai buvo angliška abėcėlė ir raidės po 1 vnt., tad žodžių su pasikartojančiais simboliais, kaip pvz. "MAMA" parašyti nebuvo įmanoma.

Šios medinės Lietuviškos kaladėlės atskleidė naujas raidžių panaudojimo galimybes mano dukrai, nes yra 20 kubelių su 6 paviršiais, tai gi ta pati raidė sutinkama ne ant vieno kubelio.Visų pirma tai leidau tiesiog pažaisti, padėlioti. Kol kaladėles išpakavo iš dėžutės, buvo tikros grumtynės, nes kaladėlės buvo labai įdomios tiek Lėjai, tiek ir Taurui.
Tikėjausi, kad sudės bokštą, namą, taką, kirmelę. Tauras iškarto pradėjo groti su keliomis kaladėlėmis daužydamas jas vieną į kitą.Resursai buvo padalinti ir atskirti skirtinguose stalo galuose, dalis Taurui, dalis Lėjai, kad nesistumdytų, nesipyktų ir šiaip, būtų mažiau problemų ir Lėjos riksmų "Brolis man trukdo".


Tiesa, priešingai nei aš tikėjausi Lėja nekonstravo nei bokšto, nei namo, kažką visą laiką susikaupusi dėliojo. Po to atsitraukė ir sako "Mano raidės. Lėja.". Aš pasižiūriu ir pradedu kikenti. Na, negali paneigti, kad nepažįsta savo vardo raidžių...


Paklausiau ką čia parašė, o ji man vėl pakartoja "L-Ė-J-A" tik šį kartą jau skemenuodama. Paprašau parodyti kaip čia ji užrašė. Pradžioj bandė vesti iš kairės į dešinę, po to iš dešinės į kairę. Galiausiai sutiko su manimi, kad raideles reikia dėlioti iš eilės ir sėkmingai sudėliojo savo vardą, po to ir mano pareigas "MAMA".


Vis gi kol kas, šiam užsiėmimui jai reikalinga kompanija, tad ji pasako žodį, kurį nori sudėlioti, pvz. "Greta", o tuomet aš prašau jos ieškoti po vieną raidelę ir dėti iš eilės, iš kairės į  dešinę. Tuomet, kai sudeda, Lėja veda pirštu ir skemenuodama apsimeta, kad skaito. :)

Tiesa, Lėja nei karto iš šių kaladėlių nedėliojo nei bokšto, nei kirmelės, nei su jomis grojo. Vieną kartą buvau įkalbėjusi statyti namą, bet kai pradėjau statyti ji labai užpyko ir pasakė, kad galvojo, jog mes dėliosime "Namą", o ne jį statysime, t.y. dėliosime žodį, o ne statysim pastatą. Vat tau kad nori... Ji jas laiko šventa lavinamąja priemone ir labai pyksta, jei brolis jas naudoja ne pagal "paskirtį", o jis jas naudoja, dar ir kaip. :) Tauras iš jų stato bokštus, derina jas prie įvairių rūšiuoklių skylių, groja daužydamas tarpusavyje ir visaip kitaip tampo savo sesers nervus.

Kaladėlės neturi jokių defektų, tikrai labai kokybiškos, turime daugiau ne mėnesį ir jokių naudojimo žymių. 

Galiu drąsiai rekomenduoti vaikams nuo 1 metų, kurie dar nemoka skaityti, bet tikrai moka daužyti, taip pat griauti, nes statyti matyt dar ne tas amžius, kaladėlių dydis toks, kad jos tikrai netelpa į burną, o patį kampuką pagraužti juk ne nuodėmė? Tiesa, kol kas net ir graužtos, bet kaladėlės išlaikė pilną prekinę išvaizdą.

Aišku, šios kaladėlės idealiausiai tiks vaikams nuo 2,5 metų, kurie jau pradeda pažinti arba pažįsta raides, jei mėgstate žaisti žodžių ir raidžių žaidimus, norite išmokyti vaiką užsirašyti savo vardą ir t.t.

Mano blogas visą laiką laukia jūsų, tai pat mane galite sekti facebook paskyroje ir instagram profilyje, kviečiu jungtis ir prie facebook grupės apie pirkinius iki 5 eurų, į kurią keliu savo radinukus iki 5 eurų ir labai laukiu jūsų!

Iki, MadMom

2 comments:

  1. Sveiki, šaunus blogas :) Tikrai labai įdomu skaityti ir prisisemti įdėjų savo mažiesiems. Tik vat vienas klausimėlis. Ar tikrai šie kūbeliai prilimpa prie vonios sienelių? Ar čia jau reiklingos kažkokios specifinės vonios sienelės? Nes kiek esu girdėjusi ir skaičiusi, mamytės rekomenduoja čia esančias sieneles http://www.santechnikavoniai.lt/vonios-sieneles.html . Neva prie jų galima prilipinti įvairius vaikiškus žaisliukus. Tik kaip žinoti ar čia tikrai tiesa?

    ReplyDelete
  2. Sveiki, ne taip mane supratote. :) Anksčiau naudojome vonios raideles, štai tokio tipo: http://www.lelius.lt/zaislai/119-munchkin-vonios-skaiciai-ir-raides.html Šios raidelės pašlapinus limpa prie visų paviršių, tiek vonios, tiek plytelių, tiek vaiko pilvo ar mamos rankų :) Jos yra tokios porėtos ir sudrėkus kažkaip prisilipina prie visko :) Daugiau apie jas pasiskaityti galite čia: http://www.vaikystes-sodas.lt/Austejos-blogas/limpantys-ir-ne-tik-vonios-zaislai/15132 Šie mediniai kubeliai apie kuriuos plačiau rašau šiame tekste nėra tinkami žaisti vandenyje. Na bent aš taip manau. :)

    ReplyDelete