Sunday, March 12, 2017

Lieknėkime 2017: Keičiame ir keičiamės

Šią savaitę mane užgriuvo permainos. Vėl. Pirmadienį pasitikrinus email radau Vaidos Kurpienės man sudarytą mitybos planą. Skrajojau iki debesų! Tada pagalvojau, kad vis gi reikia suvalgyti tai, kas yra šaldytuve, o tik tuomet imtis naujo plano, nes vis gi brandintos jautienos gabalas tikrai būtų sugadinęs mano mitybos planą. Pirmadienį apie tai užkalbom su "Studio Figura" Riešėje vadove Airina, papasakojau, kad šaldytuve laukia kalakutiena ir brandinta jautiena, tad plano griebsiuos už kelių dienų. O ji man ir sako, kad "Geri produktai, sveiki.", o mes taip maitinomės visada, net iki projekto. Na tuomet susimasčiau, kad matyt ne maistas kaltas, nes mano vyras jau senai mane bando įtikinti, kad nieko nesveiko mes nevalgom, o bėda tik tame, kad pasigaminame laaaaabai skaniai, o jau tuomet dingsta kontrolė ir saikas, valgome daug ir po to skundžiamės, kad persivalgėm, sunku.


Pirmadienį po "Roll Shaper" procedūrų dar lėkėm į "Mažųjų ekspertų mokyklos" renginį, kuriame buvo pristatinėjami "Danonki" produktai, tad ne tik per skubėjimą nebemyniau dviračio, o dar ir dukros paraginta paragavau truputį "Danonki", nes vis gi mano dukra gamino patiekalus su Alfu Ivanausku, tad negalėjau atsisakyti. Vis ruošiuosi pilnai aprašyti šį renginį, bet įspūdžių tiek daug! Ir kitomis šios savaitės dienomis dviratį apleidau, vis gi aktyvus sportas ne man, be to, nenorėjau piktnaudžiauti senelių gerumu ir ilgam palikti jų su Tauru.


Vieną dalyką visai pamiršau visoje projekto eigoje - prieš kelis metus man buvo skilusi kelio girnelė, tad visi pritūpimai ir pratimai kojoms, kaip dviračio mynimas labai apkrauna kelius ir juos pradeda skaudėti. Tai gi esu maloniai nustebusi, kad po "Roll Shaper" procedūrų ir mankštos man niekada neskaudėjo kelio. Dažniausiai visas sporto šakas ar mamų mankštas gana greit mesdavau dėl kelio skausmo, bet šis mankštos būdas man visiškai tiko! Nerealu!

Labai fainas rezultatas, kad vizualiai matau sustiprėjusias savo rankas ir krūtinės raumenis, nors jų net nemankštinu. Kaip taip gali būti? Gal prie to prisidėjo ir tai, kad prieš kelias savaites nustojau maitinti Taurą, bet dabar jaučiuosi kaip naujas žmogus, nes jis jau prie manęs nebepririštas. Tiesa, perskaičiau, kad nustojus maitinti kūdikį gali priaugti svorio, nes reikia mažiau kalorijų, o valgai tai tiek pat. Tikiuosi, kad taip nenutiks...Trečiadienį (po 11 procedūrų) Airina nusprendė mane pafotografuoti. Vizualiai aš tikrai matau rezultatus. Vyras juokiasi, kad gal labiau pilvą įtraukiau. Bet rodos, kad ne. Stovėjau tiesiai, normaliai. Taip pat atrodo, kad sumažėjo ir šonai, tai gi esu tikrai patenkinta rezultatais.

Kaip ir žadėjau, šią savaitę išbandžiau juodąjį šokoladą, bet vis dar neprisiruošiau išbandyti dumblių. Radau labai įkvepiantį receptą iš avinžirnių nuoviro ir juodojo šokolado. Dviejų ingredientų putėsiai. Gaminau, ne visai pavyko, putos išsileido. Valgėm su braškėmis. Vaikams patiko braškės, vyrui visai patiko skonis, nes jis šiaip nevalgo saldumynų, o man taip pat patiko tik braškės, o šokoladas vis gi ne. Matyt reikia atrasti savo šokoladą... Tiesa faktas, kad iš visų ankštinių nuovirų gaunasi orinukai tikrai džiuginantis, būtinai bandysiu dar ką nors iš jo padaryt, kai virsiu pupeles ar lęšius. Taip pat galima naudot ir nuovirą iš skardinės, taip aš ir dariau. Pabandykit, gal jums patiks ;)

Šeštadienį rimtai kibau į savo maisto plano, kurį sudarė Vaida Kurpienė, vykdymą. 
Penktadienį užsisakiau produktų 3 dienoms ir pažadėjau sau nieko daugiau nebepirkti ir nebepildyti šaldytuvo. Nors rekomenduojama apsipirkti savaitei, bet kažkaip man pasirodė, kad mėsa suges ir buvo labai sunku apsipirkti ilgam laikui, kai trukdė vaikai.
Mane labai džiugina, kad sulaukiu didelio savo vyro palaikymo. Jis net gi pažadėjo, kad maisto planą ragaus kartu su manimi. Tai gi, neteks gaminti dviejų patiekalų, nes viena sau tikrai būčiau nesiryžusi gaminti ir taip pat greit paslysčiau ir sugrįžčiau prie bendro meniu.


Šeštadienio ryte valgėme grikių košę su petražolėmis (be petražolių, nes jų nemėgstame). Valgė visi šeimos nariai! Valio! Receptas www.sulieknėk.lt portale.
Užkandžiavome bananais, tiesa likau maloniai nustebinta, kad mano porcija buvo 2 bananai, nes visą laiką šventai tikėjau, kad porcija, tai vienas bananas, kadangi kalorijos dienos eigoje suskaičiuotos, tai labai smagu, kad mėgstamo produkto gavau daugiau!


Taip pat pietūs vienu metu ir pradžiugino ir iš dalies nuvylė, nes pietums buvo tikrai labai skanus avinžirnių troškinys. Tiesa visų instrukcijų nesilaikiau, nenoriu meluoti, bet aš mėgstu paprastus receptus, tad naudojau avinžirnius iš skardinės ir vietoj krūvos prieskonių naudojome karį, kurį sumaišėme su jogurtu ir keliais šaukštais avižinių (ne avinžirnių) miltų, nes kitokių neturėjome. Skonis buvo dieviškas. Tikrai rekomenduoju pabandyt ir nebijot recepto supaprastint, jei mylite savo laiką. Žinau, kad ne pagal mitybos principus, bet man taip buvo paprasčiau. Tiesa žaliosios salotos buvo nelabai. Lėja valgė, aš valgiau atbulais dantim, o vyras uždėjo didelį kryžių ir su avinžirniais pasišildė kalakutienos, nes jam avinžirniai pasirodė jau kaip garnyras, o pagrindinio patiekalo trūko. :) Kol jis metė savo kalakutienos gabalus į mano troškinį aš pradėjau rėkti, kad bus nekošerinis troškinys, prie mano maisto lietėsi mėsa! Bet jis neklausė manęs. Tik žvengė. :D Tiesa, pasirodo, kad mes abu su vyru tiesiog nemėgstame briuselio kopūstų, o kale kopūstą valgėme pirmą kartą. Taip pat šiam receptui niekur neradome daikono, tad jį pakeitėme baltuoju ridiku. Receptas labai paprastas, viską suverčiau į kombainą ir sutarkavau, supjausčiau, nes aš tiesiog mėgstu gaminti greitai. Tiesa kol nulupau parduotuvinius briuselius teko pavargti, nes šiuo metu jie parduotuvėse ne tik suvytę, o ir pageltę.


Pavakariams buvo lazdyno riešutai. Pirmą kartą laikiausi reikalavimų ir juos iš anksto mirkiau vandenyje. Tikrai skonis daug geresnis. Kaip šviežių riešutų! Man labai patiko! Tikrai dabar mirkysiu riešutus prieš valgant.
Vakarienei buvo morkų salotos su aguonomis ir sezamo sėklomis. Vyras iškart prisiregistravo, kad nevalgys. Tai gi tiek jam, tiek dukrai įsiūlau po vieną šaukštą. Tarkavimo eigoje dukra pasiskolino vieną nesutarkuotą morką, tad drįstu teigti, kad daržovių valgė pakankamai. Aš pati nevalgau morkų ir česnakų, bei kitų morkinių salotų su majonezais, tad šios man tikrai laaaabai patiko!


Taip pat prie šio patiekalo buvo ir mėsos, nors mano galva toks patiekalas būtų labiau tikęs pietums. Matyt dėl to aš skaitau planą, o kiti juos kuria, nes vis gi mano žinios apie mitybą dar menkos. :) Vištienos suktinukai buvo gana laisvi, išplerę, nepavyko kokybiškai jų susukti ir nebuvo nurodytas kepimo laikas. Bijodama perkepti kepiau 30min 180 temperatūroje, bet vis gi pasirodo reikėjo kepti trumpiau, nes vištiena šiek tiek išdžiuvo. Taip pat man liko daug įdaro daržovių, tad jas suverčiau ir kepiau šalia. Matyt jei būčiau jų nesupylus, tai mano mėsa būtų išdžiūvusi dar labiau.


Rezultatas buvo labai skanus, mes su vyru tikrai skaniai ir gausiai pavalgėme, Lėja truputį priešinosi. Šiuos suktinukus kepiau ant "Pyramyd mat", kad išvengčiau mirkimo skystyje. Taip pat kai nuėjau miegoti buvo likę apie trečdalį patiekalo, o kai pabudau, jis kažkur dingo. Tai drįstu teigti, kad vyrui visai patiko. :) Kadangi tai buvo mėsiškas patiekalas, jis aiškiai tampa mano ir vyro šios dienos favoritu!


Smagiausia, kad per visą dieną nesijaučiau alkana, nors atrodo, kad dieta dieta, bet realiai apsivalgymas. Uch... :)

Jau pažadėjau sau, kad bandysiu bent savaitę, tikiuosi nepaslysiu ir nepersigalvosiu. Nenoriu atskleisti viso meniu, bet jame tikrai daug naujų produktų, kuriuos aš būtinai paragausiu ir taip pat gerų, skanių receptų, kuriais pažadu pasidalinti ir su jumis. Visus receptus galite rasti www.sulieknek.lt <3 Pažadėjau sau perlipti savo nusistatymus ir išbandyti produktus kurių iki šios nebuvau ragavusi. Vien šiandien išbandžiau kale kopūstą ir ridiką. Gal kažkam atrodo ir keista, bet šių produktų dar niekada nebuvau valgiusi. Ar valgysiu ateityje? Dėl kale kopūsto, tai labai abejoju, bet bent jau pabandžiau, o ridikas manau tiktų ir į kitas salotas!

Taip pat jau matyt praeitą savaitę tariau "viso gero" visiem gazuotiems gėrimams, įskaitant ir savo mėgstamą mineralinį "Donat Mg", o kolos skonio jau net nebepamenu!!! Nesitikėjau, kad kada nors taip nutiks!


Mano blogas visą laiką laukia jūsų, tai pat mane galite sekti facebook paskyroje ir instagram profilyje, kviečiu jungtis ir prie facebook grupės apie pirkinius iki 5 eurų, į kurią keliu savo radinukus iki 5 eurų ir labai laukiu jūsų!

Iki, MadMom

No comments:

Post a Comment