Wednesday, March 29, 2017

Lieknėjam 2017: lieknėjam, o svarbiausia sveikėjam

Prisiminus savo ankstesnius lieknėjimo bandymus pats ryškiausias atsiminimas yra bloga savijauta, pastovus alkio jausmas, silpnumas. Šis lieknėjimo kartas visai kitoks. Jaučiuosi tiesiog puikiai! Alkio jausmo visiškai nejaučiu. Atėjus užkandžių metui dažnai jaučiuosi vis dar pilna ir visiškai nealkana. Ištverti 2,5-3h jau tikrai nebereikia, net gi norisi būti nevalgius ilgiau. Pagrindinis dalykas apie kurį noriu papasakoti, tai galvos skausmas. Visą gyvenimą mane lydėjo migrena. Mokyklos laikai mama visą laiką sakydavo, kad man pastoviai prieš atsiskaitymus, egzaminus prasideda simuliacijos. Niekada gyvenime nesimuliavau blogos savijautos, tiesiog ji lydėjo mane visą gyvenimą. Auginant vaikus, taip pat labai pablogėjo migrena, nes pastovus triukšmas, ryški šviesa lauke labai stiprina galvos skausmą. Ne kartą savaitgaliais prašiau vyro prižiūrėti vaikus ir tiesiog sėdėjau kitame kalbaryje tyloje ir tamsoje arba tiesiog miegodavau po pusę dienos. Standartiniai vaistai kaip "Ibuprofenas" (bet ir 400mg) jau senai nepadėdavo. Vis dar negėriau stipriųjų receptinių vaistų, bet tiesiog dėžutėmis pirkdavau "Aponil", "Nimesil", "Diklofenak" ir kitus stipresnius vaistus, kuriuos dar pavykdavo įsigyti su senais receptais arba išvis be jų.

Prieš savaitę pajutau silpną galvos skausmą ir susimasčiau... Nuo projekto pradžios (beveik 2mėn) tai buvo pirmas kartas kai man skaudėjo galvą! Nepamenu tokio ilgo laikotarpio be galvos skausmo! Papasakojau apie tai "Studio Figura" Riešė vadovei ir ji pasakė, kad "Roll Shaper" seansai aktyvindami kraujotaką šalina migreną! Jei tai būtų nutikę ne man, na tikrai negalėčiau patikėti, kad atrodytų toks nesusijęs dalykas, kaip masažas gali padėti nuo migrenos. Ir anksčiau buvau skaičiusi apie taškinius masažus, aromoterapiją ir t.t. bet nepajutusi pagerėjimo vistiek griebdavausi vaistų. O čia tiesiog mano asmeninis stebuklas! Iš tiesų, kai gerai jautiesi nepagalvoji kaip būdavo anksčiau, tai gi noriu tuo pasidalinti, kad ir kitos moterys, kurios kenčia nuo galvos skausmo galėtų išbandyti "Roll Shaper" procedūras, nes jos tikrai veikia.


Dar vienas rodiklis ir tai, kad jau kurį laiką nejaučiu nugaros skausmo. Aišku, vaikai auga, juos reikia nešioti daug rečiau, bet manau, kad tai irgi gali būti susiję su kraujotakos suaktyvinimu ir sveikesniu gyvenimo būdu.

Taip pat noriu paskatinti visus skaitančius mano blogą prisidėti prie iniciatyvos. Nešiokime skirtingas kojines! Tiesiog sumaišykite turimas kojines tarp porų arba pasilikite, jei viena suplyšta ir nešiokite. Kodėl? Skirtingos kojinės yra paramos ir palaikymo ženklas žmonėms turintiems Dauno sindromą. Pasakokite apie tai ir skleiskite žinią, nes tik visi kartu galime užtikrinti, kad visi būsime lygūs! Man labai patinka mano skirtingos kojinės! Dar smagiau, kad nieko apie tai nežinodamas, mano vyras jau kurį laiką tiesiog neberūšiavo savo kojinių ir nešiojo skirtingas. Kai sužinojo apie šią iniciatyvą, toliau tęsia nerūšiavimo politiką.


Labai džiaugiuosi ir tuo, kad mano pavyzdys įkvepia ir kitus žmones sveikai maitintis. Nekalbu apie dietas, savęs alinimą ar lieknėjimą, o tiesiog sveiką ir subalansuotą mitybą. Prieš kelias savaites pakviečiau ir savo mamą prisijungti prie Facebook grupės Sveika mityba su Vaida kurpiene (grupė). Mano mama buvo tik tylus stebėtojas, bet šią savaitę ir pati grupės narių teismui įkėlė kelis receptus su nuotraukomis. Taip pat manęs teiravosi kur pirkau avižų kruopas, nes Molėtuose ji jų pirkti niekur nerado, bet galiausiai "Maximos" darbuotojos parodė, kur jos paslėptos. O jos tikrai buvo paslėptos apatinėse lentynose. Labai didžiuojuosi, kad ir ji atsisakė dribsnių ir greit paruošiamų košių, taip pat pradėjo laikytis kelių kitų mitybos principų. Tai gi mažais žingsneliais matau, kaip mano pavyzdys užkrečia ir kitus, o tai skatina dar labiau siekti savo tikslo!

(Nuotrauka mano mamos Editos)

Taip pat dalinuosi pavasarišku mano mamos Editos receptu, kurį matote nuotraukoje:

Vakarienei siūlau salotas iš topinambų, ridikėlių, svogūnų laiškų ir kiaušinių.Topinambus nuskutau, sutarkavau stambia tarka ir apšlaksčiau citrinos sultimis kad labai nepatamsėtų, ridikėlius, svogūnus ir kiaušinius supjausčiau, pabarsčiau krapais, pipirais ir druska. Išmaišiau ir pateikiau ant aisbergo salotos lapo. Jokio užpilo nereikėjo, nes daržovės buvo šviežios, sultingos ir užteko to šlakelio citrinos sulčių. Valgiau su duonos riekele, bet galima buvo ir atsisakyt. Sako topinambai labai vertingi vitaminais, tad išbandykit šią "vitaminų bombą".

Mano mamos ir mano pavyzdys užkrėtė ir mano močiutę, šiandien telefonu ji manęs teiravosi ką gi ten reikia valgyt? Tikiuosi, kad kitą savaitę jau galėsiu pasakyt, kad ir ji bent jau atsisakė dribsnių, nes iš pokalbio supratau, kad ji valgo juos kas dieną. Jei ir ji "atsivers" į sveiką mitybą- būtinai apie tai parašysiu!

Kovas mūsų namuose yra gimtadienių mėnuo, praktiškai kas savaitę vyko mano mamos, draugų vaikų ir galiausiai mano pačios dukros gimtadienis. Kitą mėnesį artėja ir mano pačios gimtadienis... Pasakysiu tiesą, na valgiau aš to torto... Ir ką? Ir nieko. Pirmo torto atsisakyti niekaip nepavyko, nes pati jį užsakinėjau iš "AJ Šokoladinės" mamos gimtadieniui. Juk būtų keista, jei pati atveži tortą ir jo net neparagauji?


Tortas buvo su labai plonu biskvito sluoksniu ir nerealiai kvapnus ir šviežias, tad paragavau mažą gabalėlį. Buvo nerealu... Mmmm...

Per draugų vaiko gimtadienį torto nevalgiau, jo net gi nebuvo arba nemačiau. Taip pat buvo labai daug sveikų užkandžių kaip morkos, agurkai ir t.t. kuriuos man rodos visus ir suvalgiau aš viena. Tai gi šis gimtadienis praėjo be sąžinės nuostolių.

O tada atėjo dukros gimtadienis...


Trys metai, juk rimtas reikalas. Tai ir tortai buvo praktiškai trys. Gimtadienio dieną Lėja valgė eklerą, kuris vaidino tortą. Valgė viena, be pagalbos.

Darželio draugus vaišinome praktiškai sveikulišku tortuku. Kadangi buvo pasirinkimas užsakyti darželio siūlomą bananų tortą arba padaryti žele tortą, tai pasirinkau antrą variantą. Pagaminau žele tortą su vaisiais ir šaldytomis uogomis.


Lėjai jis labai patiko, tik truputį burbėjo, kad turi būti be "I" t.y. ne "LĖJAI", o "LĖJA". Taip pat dar kartą man pasitarnavo mano "Jello Art Tools", kuriuos nusipirkus mano vyras sakė "tu jų niekada nepanaudosi". Va ir panaudojau ir jau ne kartą. :) Šio torto taip pat neragavau, nes jo tiesiog neliko. Tikiuosi, kad vaikams patiko!


Trečias tortas buvo oficialiame gimtadienyje šį savaitgalį. Kadangi tortuką užsakinėjau iš "Crustum" pati, taip pat negalėjau atsispirti neparagavusi. Tortukas buvo be kremo, be pertepimų, tik su uogiene ir juoduoju šokoladu. Tiek man, tiek ir svečiams jis labai patiko. Taip pat tortą papuošėme šviežiomis braškėmis. O Lėja gavo dar vieną progą užpūsti žvakutes... Penkis kartus... :D

Tikiuosi, kad šie du gabalėliai torto nesugadins mano rezultato ir rytojaus svėrimasis bus rezultatyvus. Nors ir tikrai jaučiu, kad tiek svorio kaip per pirmą mėnesį tikrai nenumečiau ir vienu metu buvau net gi priaugusi dalį numesto svorio, tad labai tikiuosi, kad svoris bent jau nepadidėjo. Taip pat labai tikiuosi, kad ir raumenų, riebalų rodikliai bus savo vietose ir geresni nei per praeitą svėrimą. Laikykit už mane sukryžiavę pirštus ;)

Mano blogas visą laiką laukia jūsų, tai pat mane galite sekti facebook paskyroje ir instagram profilyje, kviečiu jungtis ir prie facebook grupės apie pirkinius iki 5 eurų, į kurią keliu savo radinukus iki 5 eurų ir labai laukiu jūsų!

Iki, MadMom

No comments:

Post a Comment