Thursday, March 23, 2017

Gaminame ir skaitome su "Mažųjų ekspertų mokykla" ir "Danonki"

Jau porą savaičių ruošiuosi ir niekaip nerandu laiko parašyti puikaus renginio, kuriame lankėmės su visa šeima. Renginį organizavo "Mažųjų ekspertų mokykla" ir jame buvo pristatomi nauji "Danonki" produktai su sumažintu cukraus kiekiu, be dažiklių, be skonio stipriklių ir be konservantų. Kadangi mano Lėja tiesiog dievina "Danonki" iš "Smart" pakuočių, tai šio renginio praleisti tiesiog negalėjome.

(Nuotraukos iš www.mazujuekspertumokykla.lt )

Pirmiausia renginyje klausėmės doc. dr. Vaidoto Urbono paskaitos apie vaikų užkandžiavimo įpročius Baltijos šalyse, kurios metu buvo priminta, kad didžiausia bėda, jog tėvai renkasi nesveikus ir daug cukraus turinčius užkandžius. Paskaitos santrauką ir užduotėles vaikams galite rasti "Mažųjų ekspertų mokyklos" svetainėje ir mokyti vaikus kaip dažnai, kokiais produktais reikia užkandžiauti.


Lėjai buvo labai sunku klausytis, tad ji kelis kartus keliavo padraugauti su dinozauru. Tai buvo pirmas kartas, kai Lėja nebijojo kostiumuoto personažo, nes iki šiol nuo visų slėpdavosi. Matyt šio personažo veidas buvo labai savas, juk jį mato ant kiekvienos "Danonki" pakuotės.


Kad vaikams laikas neprailgtų, paskaitos metu su jais bendravo autorė Evelina Daciūtė. Pradžioje Lėja buvo nedrąsi ir skaitė tik su manimi, bet vėliau prie jos prisijungė draugė ir dviese skaityti pasidarė daug įdomiau. Kartu skaitėme knygas "Drambliai ėjo į svečius", "Laimė yra lapė" ir kitas šios autorės knygas. Be to šios autorės knygos yra apdovanotos už gražiausius paveikslėlius. Galiu patvirtinti, kad paveikslėliai, taip pat ir turinys yra įspūdingi ir prikaustantys vaikų dėmesį.


Taip pat mažylės paišė, ragavo desertus ir uždavinėjo labai daug klausimų autorei, bei kitiems renginyje buvusiems žmonėms. 


Pasibaigus V. Urbono paskaitai, prasidėjo maisto gamybos programa. Renginyje lankėsi Alfas Ivanauskas, kuris kvietė vaikus gaminti kartu. Pasirodo, kad tik Lėja ir jos draugė jau buvo pakankamai didelės, tad jos abiem rankom kibo Alfui į pagalbą.


Pirmiausia merginos gamino žaliąjį kokteilį iš špinatų, jogurto, bananų ir kanapių sėklų. Alfas leido Lėjai ir jos draugei pilti jogurtus, lupti bananus, dėti kanapių sėklas, o jos sparčiai darbavosi.


Lėja visiškai apsiprato aplinkoje ir paaiškino mums su tėčiu, kad čia ji pabus, o mes galim eiti. Na va tiek iš to savarankiškumo.

Galiausiai paruoštus kokteilius merginos puošė vėjo malūnėliais ir dalino svečiams. Aišku, pirmą porciją iš Lėjos gavome mes su tėčiu.


Visą receptą ir daugiau nuotraukų rasite "Mažųjų ekspertų mokyklos" svetainėje.

Tuomet nusivalė rankas ir kibo prie kito recepto.


Antrasis patiekalas buvo grikiai su nuplikytais brokoliais, pomidorais ir sėklomis. Likau maloniai nustebinta, kad brokolius pakanka užpilti verdančiu vandeniu ir po 30 sekundžių nupilti, tada jie išlieka traškūs, bet jau pakeičia savo spalvą.


Smagu ir tai, kad Lėja, kuri šiaip nemėgsta brokolių juos valgė pasigardžiuodama. Matyt įsitraukimas į procesą atperka net gi tai, kad produkto nemėgsti.


Visą patiekalo receptą rasite "Mažųjų ekspertų mokyklos" svetainėje.

Pagaminus, Alfas prikrovė vieną priešpiečių dėžutę grikių patiekalo ir paprašė Lėjos ją padovanoti vienam svečiui.


Lėja kelias sekundes rinkosi iš visų salėje buvusių žmonių.

O tuomet įteikė priešpiečių dėžutę...


Man... :) Na taip malonu buvo, kad mano vaikas savo pagamintą patiekalą paskyrė man... <3

Galiausiai vaikai ir Alfas gamino trečią patiekalą - desertą.


Aišku gaminant šį patiekalą vaikams buvo įdomiausia ne gaminti, o nukniaukti uogyčių ir jų įsidėti į burnytes.

Pagaminę patiekalą vaikai buvo paprašyti jį vėl padalinti svečiams. Lėja nešdama indelius vis nukniaudavo vieną uogytę ir įsidėdavo sau į burną. Na tiek prisijuokiau iki ašarų. Dar ir dabar juokinga... :D Sėdi rimti dėdės ir tetos, laukia desertų, o čia ateina mažoji padavėja ir kol neša, valgo jų desertą... :D


Visą patiekalo receptą rasite "Mažųjų ekspertų mokyklos" svetainėje. Labai rekomenduoju jį pasigaminti, nes tas pragaištingas kremas sugadino visą mano dietą. Buvo toooooks skanus... mmm...

Vaikai davė penkis ir atsisveikino su Alfu.


Visi svečiai gavo po didelį maišą dovanų ir iškeliavo namo.

Lėja taip pat pasiėmė man dovanotus grikius ir grįžusi namo visus juos suvalgė!!! Jai tikrai labai patiko.


Namuose vyko sraigių mūšis su dovanų maišeliais, nes vaikai nusprendė juos naudoti kaip kuprines. Vėliau į juos slėpė įvairius daiktus.


Vakare Lėja per televizorių pamatė reportažą iš renginio ir labai džiaugėsi, kad per jį kalbėjo tėtis, matėsi mama, Lėja ir Tauras. Savaitgalį iš ryto žiūrėjome televizorių ir ji man sako "Čia mano draugas Ivanauskas!", na tikrai, žiūriu, kad rodo kulinarinį šou. Lėja dar gerą savaitę gyveno šio renginio nuotaikomis.


Taip pat su šio renginio nuotaikomis keliavo ir į darželį, nes gavo naują "Danonki" dėžutę ir "Danonki" jogurtukų, kurių įdėjus į užkandžių dėžutę mama gali būti rami.

Mano blogas visą laiką laukia jūsų, tai pat mane galite sekti facebook paskyroje ir instagram profilyje, kviečiu jungtis ir prie facebook grupės apie pirkinius iki 5 eurų, į kurią keliu savo radinukus iki 5 eurų ir labai laukiu jūsų!

Iki, MadMom

No comments:

Post a Comment