Wednesday, February 1, 2017

Žiema. Kaip nueiti į baseiną, kad vaikas nesusirgtų?

Žiemą eidama į baseiną pastebiu aiškų žmonių sumažėjimą. Manau, kad taip yra todėl, kad mamos bijo vesti vaikus į baseiną žiemą, kad jie nesusirgtų. Man atrodo, kad vaikai suserga ne nuo baseino, o dėl to, kad mamos netinkamai juos paruošia baseinui, pamiršta tam tikrus žingsnius ir tai po to sukelia sveikatos problemų, kurias pradedam asocijuoti su apsilankymais baseine, nors tai dažnu atveju yra tėvų kaltė.

Aš manau, kad apsilankymai baseine yra puikus būdas stiprinti imunitetui žiemą. Taip pat net gi esant pirmoms slogos dienoms mūsų gydytoja rekomendavo nueiti į baseiną, panardyti, kad išsiplautų nosytė ir žinokit kelis kartus tikrai padėjo!

Mes su Tauriuku buvome padarę didelį baseino lankymo tarpą, abu vaikai sirgo pamainomis ir vos pasveikus vienam pradėdavo sirgti kitas. Kadangi jau pasveikom, tai pagaliau nuėjom į baseiną, tad noriu pasidalinti savo pastebėjimais ką mamos daro ne taip ir kas gali būtų priežastimis, kodėl vos nuėjus į baseiną pradeda kabintis ligos.

Kelios mano asmeninės taisyklės, kurių laikantis ėjimas į baseiną nesukelia ligų, o kaip tik grūdina ir stiprina imunitetą:

1) Atsižvelkite į ligas! Į baseiną negalima vesti vaiko, net jei jis neserga, bet per pastarąsias 3 dienas turėjo daugiau nei 37 laipsnius temperatūros, taip pat praėjus ligai ir pasibaigus jos simptomams rekomenduojama dar 3 dienas neiti į baseiną. Taip pat jei vaikas vis dar kosti po ligos į baseiną eiti irgi nereiktų.

2) Pirmiausia vaikas! Vaikas turi nesušalti nei prieš, nei po baseino. Pirmiausia persirenkite pati, o tik tuomet aprenkite maudymuką vaikui. Taip pat išėjus iš baseino pirmiausia nušluostykite vaiką, išvalykite ausis ir aprenkite, o tik tuomet renkitės pati. Mamos, nebūkit savanaudės! :)

3) Pasiruoškite iš anksto! Iš anksto rekomenduoju pasiruošti ir spintelėje pasidėti daiktus būtinus vaikui po baseino, kad po to netektų delsti ir ieškoti jų išlipus iš baseino, kai vaikas išrengtas ir gali sušalti:


Taip pat pasikabinkite rankšluosčius, pasidėkite prausiklį ir maišelį rūbams prie dušų, kad išlipus iš baseino nereiktų vaikščioti pirmyn ir atgal į spintelę.

Šiandien vėl buvo sutapimų diena, tad vėl pastebiu, kad ne tik aš viena pradedu rinktis kokybiškus "Lavera" prausiklius, o ir kitos mamos ruošiasi taip pat :)

4) Nepamirškite baseino atributų!

Mūsų krepšyje, kurį nešamės į baseiną būtinai yra:

- Kūdikiški ausų krapštukai. Neišvalytos ausys yra viena iš priežasčių, kodėl po baseino "kimba" ligos;

- Nesausinantis odos bemuilis prausiklis. Po baseino dažnai paūmėja odos atopiškumas (bent jau mano vaikams), tad pasirinkę bemuilį prausiklį nesausinsite vaiko odos. Taip pat pastebiu, kad ne visos mamos po baseino vaikus prausia, nors nuprausti chloruotą vandenį yra būtina! Vanduo ir šiaip yra gera terpė bakterijoms, tad nuprausę vaiką išvengsite daug bėdų. Šiandien išbandėme "Lavera" prausiklį, kuris yra skirtas ir plaukams ir kūnui, tad užtenka neštis vieną buteliuką:


Šis prausiklis yra bekvapis, tad nedirgina odos. Taip pat noriu paminėti, kad prausiklis putoja mažiau nei paprasti prausikliai, tad reikia priprasti prie jo naudojimo, nes man norisi daaaaug putų, bet mažesnis putojimas yra naudingas tuo, kad greičiau išskalaujamos, o juk visos žinom, kaip vaikai nemėgsta skalautis muiluotos galvos. :) Prausiklis tirštas ir sodrus, tad naudojamas taupiai. Kadangi einant į baseiną stengiuosi neštis kuo mažiau daiktų, tad taip pat išbandžiau jį ir man tikrai patiko. 

- Baseino sauskelnės kelnaitės. Gerbkime vieni kitus ir laikykimės higienos. Jei sauskelnes dedate dieną, tuomet jos būtinos ir į baseiną. Aišku, jums prireiks ir sauskelnių po baseino. Kadangi mano vaikai vis prigeria vandens iš baseino, tai po baseino man prireikia net gi kelių sauskelnių, tad apsidrauskit. :)

- Kūno losjonas arba aliejus. Po baseino išsausėjo oda, kas ypač kenkia atopišką ir nebrandžią odą turintiems vaikams, tad aš visą laiką vaikus ištepu aliejumi. Šiandien išbandėme bekvapį  natūralų "Lavera" aliejų:


Šis aliejus savo sudėtyje turi nakvišų aliejaus, kuris pasižymi tuo, kad turi natūralių antioksidantų, vitamino E, didina žaizdų gijimą, tinka tepti užpakaliuką ir jį apsaugo nuo iššutimo,  saugo oda nuo spuoguotumo, išsausėjimo ir nesukelia odos riebaluotumo. Geras, taip? :) O labiausiai mane žavi ši savybė:
Nakvišų aliejus naudingas astmos, plaučių uždegimo, lėtinio bronchito profilaktikai.
Tai gi jis taip pat padeda nesusirgti po baseino. :) Daugiau info apie nakvišų aliejų rasite čia.

- Užkandis vaikui po baseino ir gėrimas. Vaikai baseino metu labai išalksta. Taurui gėrimų dažniausiai nebereikia, nes jis visą laiką stengiasi išgerti bent pusę baseino. Geriausia rinktis užkandį patogioje pakuotėje, pvz. išspaudžiamame maišelyje, kaip "Milupa" vaisių kokteilis.


- Švarūs rūbai vaikui po baseino. Esu mačiusi, kaip tėvai rėkia ant vaikų, kad jie netvarkingai susidėjo rūbus, o tik po baseino supratau, kad mama liepė tuos pačius rūbus vaikui apsirengti atgal. Vis gi išsimaudžius vertėtų aprengti vaiką švariais ir tvarkingais rūbais.

5) Baseine būkit kol vaikui smagu! Baseine nebūkit per ilgai. Aišku nesakau, kad reikia ruoštis ir važiuoti dėl 5 minučių, bet pvz pirmam kartui rekomenduojama eiti 15 minučių ir laiką ilginti. Aš asmieniškai žinau, kad mano sūnus baseine pavargsta, per maždaug 50 minučių (nors galima būti iki valandos), todėl visą laiką įlipdama į baseiną pasižiūriu į laikrodį ant baseino sienos ir stengiuosi būti apie 45 minutes, tad vaikui liktų tik geros emocijos ir jis nespėtų susinervinti ar pradėti verkti.


6) Pasidarykit nuotraukų. Nufotografuoti gali ir geranoriškos baseino darbuotojos, o po to turėsite ką parodyti tėveliui, jei jis negalėjo eiti kartu ;) O jei rimtai, tai nebūtinas, bet labai smagus punktas.


7) Gerai išsirinkite baseiną! Nebijokite keisti baseinų ir išsirinkite jums labiausiai patinkantį.

Mano pagrindiniai reikalavimai buvo:

- Šiltos patalpos be skersvėjų;
- Galimybė įlipti į baseiną anksčiau, kad nereiktų stovėti ir laukti trenerės, t.y. vaikas nešaltų;
- Tinkama vandens temperatūra, baseinas skirtas vaikams;
- Profesionalios trenerės;
- Baseinas atskiras nuo poliklinikos, kad pakeliui neprisigaudytume ligų, bet vis gi galiausiai šio aspekto atsisakėme.

Mano asmeniniai baseino favoritai yra "Northway" ir pigesnis, bet tikrai geras variantas, ties kuriuo galiausiai pasilikome yra Antakalnio baseinas. Labiausiai mano nerekomenduojamas yra "Gemma" baseinas dėl trenerių kaitos, neprofesionalumo, baseino nepritaikyto mamoms su vaikais (baseinas su kopetėlėmis, o ne laiptukais), beprasmės mankštos ir registratūros darbuotojų klaidų, taip pat dažnų baseino gedimų. Jau kai nebelankėme "Gemma" teko pabendrauti ir su pažįstama, kuri praktiką atliko ten ir nuo chloro garų per kelias dienas jai baisiai pablogėjo veido odos būklė, oda išsausėjo, nors ji net nelipa į baseiną. Šiuo metu ji dirba kitame baseine, bet tokios problemos daugiau nebuvo, tad galima tik spėti, kad kažkas su tuo baseino vandeniu yra negerai.

Tikiu, kad ir jūs išbandę išsirinksite baseiną, kuriame komfortiškai jausitės ir jūs ir jūsų vaikas.

8) Vaikas gali palaukti! Aprenkit vaiką, įdėkite į maniežą ir tuomet renkitės pati. Neskubėkite, vis gi iškart po baseino lėkti į lauką nereiktų. Taip pat manieže vaikai turi progą pabendrauti. Ir nedėkite šlapių vaikų į maniežą, nes kiti vaikai jau būna aprengti, gali sušlapti, o svarbiausiai- jūsų vaikui juk šalta. Neduokite vaikams manieže maisto. Vaikai turi kanktrybę, gali palaukti, nereikia erzinti kitų vaikų ir apšnerkšti maniežo savo sausainiais ar bananais.


9) Išdžiovinkite vaiko ir aišku savo plaukus. Vaikai to nelabai mėgsta, bet natūraliai džiūnant, jums reiktų baseine pabūti kelias valandėlės. Jei turit laiko- aišku galit laukti. Bet tai, kad vaiką išdžiovinsite džiovintuvu vaikui tikrai nepakenks, o vaikui ir jo plaukam augant anksčiau ar vėliau plaukai pasieks tokį ilgį, kad be džiovintuvo nebeišsiversite, tad geriau pratinti nuo anksčiau, o ne kas kart džiovintis per riksmus. ;)

10) Pamaitinkite vaiką. Po baseino vaikai labai išalksta. Taip pat skubėti į lauką nereiktų, kad vaikas po baseino apsiprastu su kitokia šiluma. Šiandien valgėme "Milupa" vaisių kokteilį ir po to dar galėjome ir pažaisti su pakuote kol laukėme kol mama susiruoš. :)


11) Vaikas ant rankų! Jei nutiko taip, kad kaip ir mes pasirinkote baseiną, kuris yra poliklinikos patalpose, tai bendrose patalpose laikykite vaiką ant rankų arba neškite. Vis gi virusai siaučia, o jie dažniausiai plinta oro lašeliniu būdu, t.y. vaikas paliečia, po to palaižo rankytę, tad aš stengiuosi visą laiką nešti vaikus (kol dar panešu) ir taip pat pati vengiu liesti rankenas ir t.t. Bet kai neši vaiką dažniausiai atsiranda mandagių žmonių, kurie duris atidaro. :)

Tikiuosi mano patarimai jums padės ir galėsite stiprinti imunitetą baseine, o baseinas nustos asocijuotis su peršalimu ir ligomis. :)

Mano blogas visą laiką laukia jūsų, tai pat mane galite sekti facebook paskyroje ir instagram profilyje, kviečiu jungtis ir prie facebook grupės apie pirkinius iki 5 eurų, į kurią keliu savo radinukus iki 5 eurų ir labai laukiu jūsų!

Iki, MadMom

No comments:

Post a Comment