Wednesday, February 22, 2017

Vaikas prakaituoja naktį: "Tencel" pluošto patalynės komplektas

Ar ir jūsų vaikai miegodami stipriai prakaituoja? Man atrodo, kad prakaitavimas miegant nėra normalu. Mano dukra pabudusi būna šlapiais plaukais, net gi kartais šluostau su rankšluosčiu. Apie ėjimą į lauką po pietų miego ar anksti ryte net negaliu pagalvoti, nes atrodo kaip būtų tik ką po maudynių. Vyras gana ilgai bandė numoti į tai ranka, galvojo, kad gal tai genetika ar nebrandus organizmas, bet šiaip vaikai prakaituoja daug mažiau nei suaugę. Kadangi didžiausia problema yra miegant, tai nusprendžiau, kad reikia keisti patalynę.


Su pardavėjų iš www.patalynespasaulis.lt rekomendacija išsirinkome vaikišką "Tencel" antklodės ir pagalvės komplektą. Patalynės kaina yra 30 eurų, tai ne pati pigiausia ir toli gražu ne brangiausia patalynė, bet kaip už tokios kokybės patalynę, manau, kad tai yra puiki kaina. Parinkdami šį komplektą pardavėjai atkreipė dėmesį į mano vaiko prakaitavimą, tai pat paminėjau ir odos atopiškumo problemą ir taip pat tai, kad už patalynę nenoriu mokėti kosminės sumos. Kai gavome patalynę, tai likau maloniai nustebinta, nes iš tiesų visa patalynės nugarėlė skirta aprašyti gerosioms "Tencel" pluošto savybėms!


Kodėl rinkausi vis dar vaikišką, o ne jaunuolio patalynę? Mano dukra labai savarankiška, tad man buvo svarbu, kad vaikas galėtų pakelti, nusinešti patalynę, apsikloti, taip pat 135cm ilgio patalynės 98cm ūgio vaikui tikrai pakanka.


Štai kokie šlapi dukros plaukučiai būna po miego. Na man atrodo, kad tikrai turi būti būdas, kuris padės išvengti tokio gausaus prakaitavimo. Tai gi keičiam viską iš pagrindų.

Dukra pamačiusi patalynę iškart išpakavo ir pradėjo nešioti, galiausiai apsiklojo ir sakė, kad vaidina, kad miega ir mane vis barė: "Ššš, aš miegu" :)







Pagrindinės priežastys kodėl pasirinkau būtent "Tencel" antklodės ir pagalvės komplektą:
- puikiai palaiko optimalią kūno temperatūrą miego metu;
- optimaliai palaiko drėgmės pasiskirstymą;
- tinka jautrią odą turintiems vaikams;
- galima naudoti visus metus, tiek žiemą, tiek vasarą.

Ar ši patalynė išsprendė mano dukros prakaitavimo problemą? 

TAIP. Dabar dukra atsibunda nesuprakaitavusi. 

Taip pat buvo vienas incidentas kai rengiau šį tekstą. Dukra sirgo ir miegojo pietų miegą namuose, aš kaip tik džiaugiausi, kad dukra atsibunda nesuprakaitavusi, o ji ateina po pietų miego visa šlapia. Taip susinervinau, o tada prisiminiau, kad teko skalbti naująją "Tencel" patalynę ir pakeitimui buvau patiesusi seną patalynę ("Dormeo" vaikiška pagalvė ir "Ikea" plonoji antklodė). Tai net susijuokiau, nes jau buvau pamiršusi, kad vaikas gali taip prakaituoti. :) Iš tiesų "Dormeo" produkcija yra viena iš tų, kurią aš bandžiau tiek sau, tiek vaikams, bet ji tikrai labai prasta. Nepasimaukite ant reklamų ir nekankinkit vaikų ir savęs. Mane trisluoksnė pagalvė "nupirko" tuo, kad galima padaryti žemą ir kelti vaikui augant, bet ant jos dukra prakaitavo tiesiog nežmoniškai. Tikrai nieko gero. :(


Ate ate senoji patalyne, nepasiilgsiu tavęs. Gailiuosi tik vieno, kad patalynės į "Tencel" nepakeičiau anksčiau ir vis galvojau, kad gal prakaitavimas yra normalu. Ne, tikrai nenormalu. 

Taip pat kitos gerosios "Tencel" pluošto savybės:
- labai švelnus;
- nesiskaidantis į mikro daleles;
- higieniškas ir antialergiškas;
- patogiai prižiūrimas;
- lengvas ir ilgaamžis;
- pasižymintis termoreguliacinėmis savybėmis;
- natūralus pluoštas.


Kadangi jį bandėme gerus porą mėnesių, galiu paminėti, kad jis neturi jokio kvapo, nei sintetikos, nei natūralaus, puikiai prižiūrimas (jau teko skalbti), nesukrentantis po skalbimo, lengvas. Taip pat išorė yra iš natūralios medvilnės, kuri net ir po skalbimo "neapsibumbulavo", nepakeitė atspalvio ir neprarado prekinės išvaizdos. Taip pat patalynė su meškučio raštu, kuris iš pirmo žvilgsnio labai patiko mano dukrai! <3


Dažnai antklodžių užpilduose naudojamas "Tencel" ir poliesterio mišinys. Privalumas - išlaikomos "Tencel" savybės ir kartu suteikiamas purumas antklodei. Šios patalynės sudėtis yra 50% "Tencel" ir 50% Poliesteris.

Žmogus, miegodamas "Tencel" patalynėje labiau atsipalaiduoja, sulėtėja jo širdies ritmas ir miegas tampa labai gilus - geriau išsimiegama. Dukra naktį miega labai ramiai ir net nesikelia į tualetą.

Taip pat visas "Tencel" pluošto gamybos procesas yra ekologiškas ir neteršia gamtos!




Kadangi seniau namie naudojome kitokio dydžio patalynę, tad pakeitėme ir patalynės užvalkalus į "Linen Dynasty" lininius užvalkalus, kurie taip pat mano manymų prisidėjo prie prakaitavimo susinormalizavimo. "Linen Dynasty" lininius pataliukus aprašysiu ateityje, o dabar parodysiu tik naujos patalynės kamputį, kuri labai tinka prie Lėjos pagalvėlės. <3


Mano blogas visą laiką laukia jūsų, tai pat mane galite sekti facebook paskyroje ir instagram profilyje, kviečiu jungtis ir prie facebook grupės apie pirkinius iki 5 eurų, į kurią keliu savo radinukus iki 5 eurų ir labai laukiu jūsų!

Iki, MadMom

No comments:

Post a Comment