Tuesday, February 28, 2017

Mūsų bibliotekėlė: Namelio medyje istorijos. Kamino nepraeinamumas.

Sveiki,

šiandien pradedu naują rubriką "Mūsų bibliotekėlė". Šioje rubrikoje apžvelgsiu vaikiškas knygas, kurias skaitome su vaikais ir pateiksiu savo rekomendacijas, bei pastebėjimus.

Pirmoji bibliotekėlės knyga "Namelio medyje istorijos. Kamino nepraeinamumas.", kurią parašė Neringa Čereškevičienė ir iliustravo Inga Gilė. Manau, kad labai svarbu paminėti abi šias moteris, nes jų bendro darbo dėka gavosi puikus kūrinys ir vargu ar atsisakius bent vieno iš šių žmonių būtų pavykę sukurti tokią knygą.


Daugelis Neringą pažįstame kaip "Tele Bim-Bam" veidą, įkūrėją ir kūrybingą asmenybę visą savo gyvenimą atidavusią vaikams. Ji yra Kūrėja iš didžiosios raidės. Daugiau nei 15 metų kūrė "Tele Bim-Bam" laideles, rašė dainas, rengė stovyklas šeimoms, yra įkūrusi darželį, pradinę mokyklą, o dabar išleidusi ir porą knygų, kurių bus ir daugiau!


Inga Gilė yra šios knygos tylusis kardinolas, bet tikrai ne pilkasis! Man šis vardas nebuvo girdėtas, bet pamačiusi nuostabias įliustracijas pradėjau naršyti internete ir mane tiesiog įtraukė. Taip, tai ji jau daugybė metų slepiasi už LNK televizijos vizualinės dalies, kūrė daugumą Beatos studijos logotipų ir detalių, kuria rankines, piešia ir šiaip yra tokia įtraukianti, kad aš praleidau geras porą valandų tiesiog žiūrėdama į jos darbus internete.


O dabar apie namelį medyje! Namelis medyje yra visos bendruomenės bendro darbo vaisius, jis suprojektuotas, bei pastatytas kiemo vaikams ir yra labai reikalingas! Kiekviena diena namelyje medyje yra ypatinga, tad šioje knygoje yra aprašoma vienos dienos istorija, kuri nutiko namelyje medyje, o vėliau persikėlė į kepyklėlę. Kepyklėlės dūmai užtvindė miestelį, tad vaikai pradėjo gelbėjimo operaciją, kuri su smulkmenomis aprašoma šioje knygoje.


Knygos turinys yra pozityvus, nėra jokių smurtinių, dviprasmiškų scenų, mokoma dirbti kartu, bendradarbiauti, priimti žaisti mažesniuosius ir padėti kitiems. Taip pat užsimenama draugystės, simpatijų temomis, tad knyga gali padėti pralaužti ledus, jei turite klausimų savo vaikams, pvz. Ar ir tau, kaip ir Eglei patinka Tomas?

Knygoje yra terminų su paaiškinimais, taip pat terminų arba daiktų, kuriuos gali tekti paaiškinti tėveliams. Nauji, įdomesni ar rečiau vartojami žodžiai lavina vaiko kalbinius įgūdžius ir plečia žodyną. Mums teko aiškintis, kas tai yra marcipanai, gerai, kad aiškintis galėjom ragaudamos, nes kaip tik per Kalėdas gavome marcipanų dovanų. :)

Knygelėje rasite ir dainelę, kurią galėsite pratęsti su savo mažaisiais, na bent jau mes tai linksmai uždainavome apie žvirblį.


Taip pat knygoje rasite mokomųjų fragmentų, kaip pvz. pučiant žvakutes, jos užgęsta, o pučiant į malkas jos dar labiau įsidega. Kai kalbama gesinimo tematika, tai mano vyras visada labai džiaugiasi, kad dar vaikystėje animaciniai filmukai jam į pasąmonę įrašė kaip reikia gesinti degantį aliejų ir padėjo išvengti klaidų, kai tokia situacija kilo jo namuose. Tai gi, nors atrodo, kad tokie fragmentai ir nieko nereiškia, bet vaikams į pasąmonę įsirašo, kad pečius yra karštas, kad malkų neužpūsi, kad iš patalpų reikia evakuotis, išnešti degius daiktus ir t.t.

Aišku daugiausiai klausimų, aptarinėjimo ir komentarų iš mano mažųjų klausytojų sulaukė įliustracijos. Kelis kartus skaitant knygą ir radus teksto apie architektą dukra prašė atversti puslapius atgal ir dar kartą apžiūrėti architekto portretą. Taip pat šioje knygoje yra Lėjos dievinamų planų:


Mūsų didžiajai dabar kažkokia planų manija. Ji nebepaišo ant popieriaus, kiekvieną naują piešinį kuria ant mūsų naujai statomo namo brėžinių. Net gi esu skaičiusi, jog žinojimas ir pripratimas prie naujų namų vaizdo padeda adaptuotis vaikams persikraustant. Tad šioje vietoje mūsų dukra tikrai pasikausčiusi. :)


Tai gi Lėja pamačiusi planus knygose juos detaliai nagrinėja. Kartais tėveliams gali pasirodyti, kad ranka piešti planai yra tiesiog neįspūdingi ir blankūs, bet vaiko akimis jie sukuria paprasto bendrumo suvokimą. Taip pat planai aiškiai apibrėžia, kad pvz. stalas ir krosnis yra viename kambaryje, nors kituose piešiniuose to gali ir nesimatyti. O man atrodo, kad planų maniją pradėjo knygelė "Princesei Pučia pilvą".


Knygos apimtis  gana nemaža (virš 58 puslapių), tad knygelę rekomenduočiau vyresniems nei 3 metų vaikams. Aišku, jei jūsų namuose gyvena jaunesnis vaikas, kuris moka klausytis, bei išlaikyti dėmesį, tuomet knyga tiks ir jaunesniems. Savarankiškai galėtų skaityti ir skaityti mokantys vaikai, tad manau nuo 5-6 metų, bet jei vaikas mėgsta stambų šriftą, tuomet gali tekti palaukti iki 7-8 metų.

Aš ir mano vaikai mėgstame istorijas, tad pirmiausia aš skaičiau šią knygelę ant kelių pasisodinusi abu savo vaikus (1 metų Taurą ir nepilnai 3 metų Lėją), sėkmingai perskaitėme iki 10 puslapio, o vėliau tik Lėja grįžo pratęsti knygos skaitymo, tad Tauro į skaitytojų amžiaus kategoriją neįtraukinėju. :)


Grįžus skaityti nebaigtą knygą visada stengiuosi priminti apie ką skaitėme, o ne skaityti vėl nuo pradžių. Kadangi sustojome ties žiūronų iliustracija, buvo daug klausimų ir teko ištraukti namuose nuo ornitologinių žygių užsilikusius žiūronus.

Antru prisėdimu įveikėme jau virš 20 puslapių (du kartus daugiau nei pirmo skaitymo metu!!!) ir sustojome ties 35 puslapiu, ir gražiaisiais žandukais! <3


Galiausiai pagerindami savo ankstesnį rekordą trečiu prisėdimu įveikėme visą knygą! Valio!

Atsisveikinome su Pipa, kuris užrašė knygelę ir ėjome miegoti. ZzzZZZzzzZzzz...


Ar šią knygelę rekomenduoju? Taip, nes ji yra originali, ne senovinė, o moderni istorija (pasaka pavadinti nedrįsčiau), nes kaip rašo pati autorė: "Ar ši istorija tikra, nesu įsitikinusi, nes jau senokai su draugais sėdėjau namelyje medyje... Tačiau visus veikėjus puikiai pažįstu ir myliu.". Tikrai puikus namų bibliotekėlės papildymas!

Taip pat noriu paminėti, kad perkant iš "Košė malošė" pirmiausia rodo "Paysera" mokėjimo sistemą, bet galiausiai kitu žingsniu būsite nukreipti į elektroninę bankininkystę ir galėsite atsiskaityti pavedimu kaip paprastai iš bet kurio banko. ;)

Mano blogas visą laiką laukia jūsų, tai pat mane galite sekti facebook paskyroje ir instagram profilyje, kviečiu jungtis ir prie facebook grupės apie pirkinius iki 5 eurų, į kurią keliu savo radinukus iki 5 eurų ir labai laukiu jūsų!

Iki, MadMom

No comments:

Post a Comment