Thursday, February 9, 2017

"Lieknėkime 2017": Pradžia. Tikslai.

Pavasaris jau ne už kalnų, o juk visos norime būti gražios ir lieknos, kai jau ateis vasara, norėsim apsirengti maudymukus ir pasirodyti nuogo kūno lopinėlį. Seniau bandžiau savo tikslų siekti pati su mamyčių mankštomis, bet didelių rezultatų nebuvo. Aišku buvo bendras organizmo sustiprėjimas, bet apimčių, svorio pokyčių aš nepastebėjau. Tuomet kai mamyčių klubo svetainėje pamačiau kokursą su galimybę patekti į "Studio Figura" lieknėjimo programą, iškart užpildžiau anketą. "Roll Shaper" aparatai man jau buvo pažįstami, juos išbandžiau dar studentavimo laikais per kažkokią akciją ir buvo likę tik geri prisiminimai, nors svorio problemų tuomet jokių tikrai neturėjau, bet pats užsiėmimas su "Roll Shaper" aparatais buvo palikęs labai gerus įspūdžius, nors po pirmo užsiėmimo ir buvo likę mėlynės. Taip pat į projektą patraukė ir jonizuoto vandens išbandymo galimybės, bei profesionalios Astos Bagdonaitės konsultacijos mitybos klausimais.

Kaip bebūtų keista, aš mūsų šeimoje esu tas žmogus, kuris vis stengiasi mitybą pakreipti sveikesne linkme, ruošiu salotas, noriu valgyti daugiau daržovių.


Mano vyras be proto skaniai gamina. Rimtai. Jis kaip Jamie Oliver, gal kartais ir net gi geriau! Iki susipažindama su juo aš nevalgiau mėsos. Nes vištiena juk daržovė. :) O dabar pamačius steiką sulinksta kojos ir nukara liežuvis.. O aš... Aš išvis nemoku gaminti. Galiu skaitydama receptą atkartoti, tai gi man geriausiai gaminti sekasi tikslius receptus. O kokie receptai tiksliausi ir aiškiausi? Konditerijos. Viskas gražiai užrašyta gramais, tai gaminu pvz. cannelés bordelais, kurias mūsų vaišinami draugai galvoja, kad pirkau parduotuvėje, na netiki manim ir viskas...

Tai gi, aš nevengiu ir saldumynų, bet juos namuose valgau viena. Vyras ne saldumynų mėgėjas - mėsėdis, vaikams saldumynų neduodu, tad "kažką skanaus" valgau pasislėpusi kol vaikai miega. Vos šaukštas iš rankų neiškrito, kai valgydama ledus pamačiau projekto dalyvių sąrašą...


Bet tai tu ir pagauk mane taip! Na ką, tai pradedam!

Trumpai apie mane:
Aš esu Greta iš Vilniaus, lankysiuosi "Studio Figura" Riešėje, auginu du vaikus: beveik 3 metų Lėją ir 1 metų Taurą. Projekte dalyvauti nusprendžiau todėl, kad vienai siekti savo tikslų yra labai sunku. Tikiuosi, kad su specialistų pagalba pavyks pasiekti geresnių rezultatų. Net gi sau galvoje buvau sugalvojusi savo norimą svorį, bet galvoju, jei pasakysiu, tai jau gali ir nepavykti? Tad savo svajonių svorį paliksiu savo galvoje, bet jei netyčia jį pasieksiu- būtinai apie tai parašysiu projekto pabaigoje. Tai pat vienas iš mano tikslų yra išmokti sveikai maitintis ir būtinai sumažinti arba atsisakyti "Coca Cola" savo gyvenime. Atrodo juokingas tikslas, bet "Coca Cola" man sukėlė baisią priklausomybę, jei jos negeriu vieną ar dvi dienas, pradeda drebėti rankos, svaigsta galva, trūksta to cukraus, kurį iš jos gaudavau, tai gi nesvarbu ar jūs juoksitės, bet tai yra mano tikslas. Taip pat viena gera pažįstama trenerė Lina Smaidrytė man sakė, jog atsisakius saldžių gėrimų be jokių kitų pastangų galima numesti iki 5% kūno svorio, kas man skamba tikrai neblogai. :)


Vakar pirmą kartą buvau nuvykusi į "Studio Figura" Riešėje pirmąjam susitikimui. Kai manęs paklausė ar esu aktyvi, papasakojau apie savo dieną:

- Atsikėliau, pamaitinau vaikus, save, išlydėjau vyrą į darbą ir dukrą į darželį;
- 10h - vežiau šunį skiepui į "Vetpulsas";
- 11h - važiavau į "Aukso Žuvys" leidyklą, nes jei jau sportuosiu, tai juk reikia ir motyvacijos, tad įsigijau knygą "Balansas", kuri tikiuosi padės man geriau gaminti ir porcijuoti maistą.


- 12h - su Tauru važiavome į antakalnio baseiną į užsiėmimą;
- Pamaitinau Taurą;
- 14h - Vežiau Taurą į "Northway" medicinos centrą skiepui nuo žaibiško meningokoko. Skiepų diena gavosi!
- Nuvažiavau atsisveikinti su "McDonald'u" ir paskutinį kartą suvalgiau didelį kompleksą. Kaip skanu buvo... mmm...
- Pamaitinau Taurą;
- Nuvažiavau į audinių parduotuvę ieškoti kokio nors gražaus audinio Tauro marškiniams arba šiaip gražaus audinio, nes aš mėgstu gražius audinius. Nieko nenusipirkau.
- Sulaukiau skambučio iš "Marmaluzi", tai kaip išprotėjus lėkiau namo, kad neprasilenkčiau su kurjeriu, kuris mums atvežė paragauti skanumynų;
- Važiavau į degalinę;
- Grįžau namo ir pamaitinau Taurą;
- Sulaukiau vyro ir jau viena važiavau į "Studio Figura" Riešėje. Pakeliui supratau, kad neturiu sutarties;
- Važiavau namo;
- Važiavau į "Studio Figura" Riešėje. :)

Atrodytu visai aktyvi diena, jei baseiną užskaitytume už sportą. :D Tai va, sakė, kad vis gi aš nesu fiziškai aktyvi. Tai reiškia gali būt aktyviau! O aš per visą dieną ir taip buvau visa nusikalusi...

Tai gi mane visą išmatavo, sužinojau, kad kairė ir dešinė koja, o taip pat kairė ir dešinė rankos skiriasi savo apimtimis. Darbuotoja iš karto pasakė "Tai jūs kairiarankė?"! Nu geras! Norėjau sakyt "O jūs ekstrasensė!", bet pagalvojau, kad iš karto gal nereikia čia savo "prikolų" kvailų "skaldyt". Iš tiesų, nejuokaujant svarstyklių ir centimetro parodymai nedžiugino. Svarstyklių vengiu, nors namie turime išmanias, skaičiuojančias riebalų masę ir t.t. Tai gi čia jau nepavyko išsisukti, teko išsimatuoti riebalų, kaulų, raumenų ir vandens balansą, rodmenys nedžiugino. Dar labiau nedžiugino mano organizmo biologinis amžius, kuris siekė 50, t.y. du kartus daugiau nei iš tiesų yra, nes man yra 25 metai. Na bet bent jau grįžus namo galėjau pasakyt vyrui, kad esu subrendus moteris ir visai ne mažvaikė valganti tortus. :)

Darbuotoja taip pat suplanavo man "Roll Shaper" procedūrų planą mėnesiui į priekį, kas labai džiugina, nes jau dabar puikiai žinau, kad niekur nepabėgsiu ir jau tikrai tikrai tikrai teks keisti tiek savo valgymo, gėrimo (Arba tiksliau "Coca Colos" negėrimo), tiek sporto įpročius, o svarbiausia mąstymą, nes lieknėjimas prasideda galvoje.

Taip pat gavau barti dėl per mažo vandens kiekio organizme ir man buvo paaiškinta kaip gerti vandenį ir pasiruošti procedūroms. Tai gi užsisakiau daug vandens iš barbora.lt nes puikiai žinau, kad gerdama vandenį puodeliais iš krano labai greit užsimirštu ir norėdama išgerti 2 litrus vandens per dieną aš privalau turėti 2 litrų talpos butelį, kuris man parodo kiek vandens dar liko išgerti per šiandieną.

Pirmas užsiėmimas su "Roll Shaper" aparatais jau rytoj. Nekantrauju pradėti!

Mano blogas visą laiką laukia jūsų, tai pat mane galite sekti facebook paskyroje ir instagram profilyje, kviečiu jungtis ir prie facebook grupės apie pirkinius iki 5 eurų, į kurią keliu savo radinukus iki 5 eurų ir labai laukiu jūsų!

Iki, MadMom

4 comments:

 1. Kaip aš tave suprantu.. Kiekvienas pavasaris - vis naujas stresas, nes ARTĖJA tas metas, kai visos išsinuoginę vaikščios ir demonstruos gražius kūnus.. Taip pat kaip ir tau - man vienai kažko tokio imtis labai sunku, arba tai darau su draugėmis, arba einu bent jau į kokią sporto grupę ar kažką, kur visi panašūs susirenka. Ir jau antri metai išsikeliu po vieną pavasarinį tikslą. Praeitais metais tai buvo - tilpti į tokią mano numylėtą suknelę, su kuria prieš 3 metus važiavau atostogauti ir tapaus sužadėtine.. :) O šiais metais tikslas - šie maudymosi kostiumeliai (ypač tasai rožinis vientisas ir jūros spalvos/žydras atskiras) - nes pagaliau noriu paplūdimyje būti BE to suknisto rankšluosčio ant klubų ar visokių ten skarų.. Taigi, aš galvoju, kad svarbiausia tikslas - ar tai būtų tapti sveikam, ar gerai su maudymuku atrodyti - kam ko reikia ir ką kas motyvuoja. Tikiu, kad mums abiems pavyks, laikykis! :)

  ReplyDelete
 2. Ačiū už palaikymą! Man tai labai svarbu! Aš tai turiu kilograminį tikslą, bet dabar jau esu tikra, kad jo nepasieksiu, nors trenerė ir taip bara, kad svorį metu per greitai :) Tai gi dabar galvoju koks galėtų būti mano naujas tikslas :)

  ReplyDelete
 3. Sveiki, radau labai įdomų straipsnį apie lieknėjimą - "Lieknėjame su malonumu": https://www.medcentras.lt/lt/straipsniai/naujausios-tendencijos---lieknejame-su-malonumu,nid.459 . Rekomenduoju paskaityti. :) Aš manau labai svarbu prieš pradedant dietą pirma viską gerai suplanuoti, kad paskui netrųktų kokių medžiagų, nes vėliau organizmas gali labai nusilpti. GAl net geriausia išsirinkus dietą su gydytoju dar pasitarti, gal turės kokių įžvalgu. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Egle, aš nekalbu apie dietą. Šis tekstas parašytas jau prieš pusę metų ir aš nesilaikiau jokių dietų, o iš pagrindu pakeičiau mitybą į pilnavertę ir subalansuotą. Pasidomėkite Vaidos Kurpienės metodika. Man labai tiko, patiko ir rezultatai ilgalaikiai.

   Delete