Friday, January 27, 2017

Gimtadienis? Iš vakaro atidaryk torto dėžę!

Šį kartą noriu pakalbėti labai linksma ir tuo pačiu liūdna tema apie gimtadienio tortus. Mano laikais, t.y. mano vaikystėje, tooookių tortų nebuvo. Nebuvo ir prabangos ir pasirinkimo. Nebuvo galimybių ir net minčių apie kažkokį ypatingą, gražų ir net gi personalizuotą tortą. Konditerinis maišelis spaudžiantis žolytes ir gėlytes buvo stebuklingas įrankis ir išvis deficitas, nes niekas nemokėjo juo naudotis. Dažniausiai per šventes būdavo mamos gamintas arba dar blogiau- žele tortas su vaisiais (į kurį aš dar ir šiandien negaliu žiūrėti). Parduotuvinis tortas buvo jau kažkas tokio. Tikrai ne kasdienybė kaip yra dabar. O gavusi kad ir tokį, personalizuotą vaikišką tortą matyt būčiau viena pati jį ir suvalgius, o dar prieš tai ir 100 nuotraukų pasidarius, nes tokį tortą galėjai gauti vieną kartą gyvenime.


(Nuotrauka iš http://www.mazojiragaine.lt/lt/component/virtuemart/?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=120&category_id=30)

Tiesa, laikai pasikeitė. Technologijos pasikeitė. Ir galimybės taip pat pasikeitė. Padaryti barbę torte, su cukraus masės sijonu gali bet kuri super mama, kuri net nežino iš ko gi daroma ta cukraus masė. Ji užeina į "Marks & Spencer", ten nusiperka cukraus masės ir turi kočėlą. Toliau jau viskas paprasta.

Nebestebina beveik niekas. Tortas su šviesomis, balionais, laiptais, žmogaus dydžio, mašinos formos, su nėriniais ir su kuo tik nėra. Su tavo vaiko nuotrauka, kurią po to dar gali ir suvalgyti arba tiesiog viskas viename.


(Nuotrauka iš https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/b8/a5/f3/b8a5f366a4668902144bbde5d5209327.jpg)

Taip, su gyvomis gėlėmis, šviesomis ir bokšteliais, nes nu kodėl gi ne???
Dabar galima ne tik taip, o ir dar geriau. Galima sukurti meno kūrinį arba visišką nesąmonę. Galimybės neribotos!

Tai gi, savo tortų badą bandau kompensuoti ant vaikų. Tiesa, tortais nepiktnaudžiauju. Kas dieną valgau nebent kuršėnų vyniotinį iš IKI ir Gulbinienės Čigoną (kurį taip pat reikia užsisakyti iš anksto). Na tas kas diena aišku yra ne toks ir kasdienis, bet tikrai neslėpsiu, mėgstu skanius tortus.

Ypatingus dekoruotus tortus užsakinėju tik vaikų krikštynoms (t.y. vardynoms) ir gimtadieniams. Tiesa, atrodo, kad dalis tortų kepėjų vis dar neišlipo iš sovietmečio ir liko ties bandymu įvaldyti konditerinius maišelius, o tie bandymai vis dar baigiasi tragedijomis.

Savo tortų užsakymo istorijoje turėjau daug nusivylimų, tad nuo šiol pradedu naują rubriką. Šios rubrikos tikslas yra ragauti, aprašyti, pasidalinti puikiais gaminiais ir kartu įspėti mamas kur geriau niekada neužsakinėti torto. Aprašysiu ir atvejus buvusius per pirmus dukros gyvenimo metus ir atvejus, kurie įvyks dar ateityje ;)

Šioje rubrikoje vertinsiu užsakytus tortus pagal kelis aspektus:
 • Bendras vaizdas. t.y. ar išvaizda atitiko tai ko prašiau (ne visada bus išvaizdos reikalavimai)
 • Skonis. Nors skonis ir yra skonio reikalas, bet vis gi man rodos niekas nenori gauti gabalo cukraus be jokio skonio arba tik taip vadinama "bulka" t.y. sausi biskvitai su mažai pertepimo
 • Svorio atitikimas. Nes svorio atitikimas vis gi lemia kainą ir biudžetą
 • Logistika (Ar atvežė ar teko važiuoti pačiai)
 • Tinkamumas vaikams ar daug priedų ar su vaisiais ir t.t.
 • Dekoracijos. Ar dekoracijos valgomos, tinkamos vaikams, ar su jomis nepersistengta
 • Bendras pasitenkinimas, t.y. ar įvykdė mano lūkesčius
 • Kaina ir apmokėjimo būdas (grynais ar kortele, iškart užsakius ar vietoje) taip pat kilogramo kaina
 • Bendravimas
 • Problemų sprendimas (jei jų buvo)
Kiekvieną aspektą vertinsiu 10 balų sistemoje, t.y. 1 arba 0 bus jei mano torto užsakymas dingo, o 10 bus jei tortas atrodė lygiai taip kaip ir norėjau. Kadangi yra 10 kategorijų, tai maksimaliai tortas gali surinkti 100, o minimaliai 0 taškų.

Taip pat noriu paminėti kelias vietas, kurias žadu aprašyti:
 • "Maxima" tortai iš užsakomųjų gaminių katalogo
 • "Lara Saule" tortai iš facebook
 • "Mažoji ragainė"
 • "Liu Patty"
 • "Maxima" tortai iš lentynos parduotuvėje 
Taip pat vietų bus ir daugiau, nes šventės nesibaigia ir jų bus dar tikrai labai daug. Tiesa, tikiuosi nusivylimų bus mažiau ;)

Mano blogas visą laiką laukia jūsų, tai pat mane galite sekti facebook paskyroje ir instagram profilyje, kviečiu jungtis ir prie naujos facebook grupės apie pirkinius iki 5 eurų, į kurią keliu savo radinukus iki 5 eurų ir labai laukiu jūsų!

Iki, Greta

No comments:

Post a Comment