Monday, December 19, 2016

Tamsiems vakarams: žaislų nuoma

Ar tik aš viena turiu tokią problemą, kad vaikai turi labai daug žaislų...? Jie visko nori? Na, gal labiau aš pati visko noriu! Bet... susidomėjimas naujais žaislais baigiasi labai greitai... o man po to labai gaila dar gerus, beveik naujus žaislus kam nors atiduoti... :(

Nuo klausimo "Ko vaikai nori Kalėdoms?" man jau pradeda skaudėti galvą... Žinau, visi juos labai myli, jais rūpinasi, bet jie visko tiek turi... Šiemet Kalėdoms visi seneliai buvo informuoti, kad nupirktų bilietus ir nusivestų vaikus į kokius spektaklius ar šiaip išeitų kartu papramogauti.

Bet ką daryti namie? Juk vakarais, grįžę iš darželių, mokyklų ir t.t. vaikai nuobodžiauja, trukdo tėvams ruošti vakarienę, viską verčia ir lipa ant galvos. Kiekvienas naujas žaislas būna įdomus 20 minučių, na ilgiausiai iki kito ryto, kol apie jį visai užmiršta. Esu net gi bandžiusi dalį žaislų išvežti pas močiutę, keistis su draugėmis, slėpti maišuose namie. Neneigsiu, tai iš dalies veikia, bet juk reikia turėti kur paslėpti didžiulį maišą žaislų, jau nekalbant apie kitų didelių daiktų (ypač sezoninių), kaip dviračiai ar rogės sandėliavimą...

Labai ilgai galvojau, kad žaislų nuoma yra puiki idėja ir paslauga, kuria tikrai pasinaudočiau. Ir tuomet aš atradau www.edu2.lt internetinę parduotuvę. Joje galima išsinuomoti labai nerealių, Lietuvoje pagamintų lavinamųjų priemonių, kurių mano galva kiekvienuose namuose turėti nereikia, bet savaitgaliui ar šventei išnuomotas atributas tikrai užburs vaikus ir puikiai sukoncentruos jų dėmesį ir taip pat tėveliams nereiks rūpintis kaip sudominti ar užimti vaikus.

Kaip sako "Edu2" įkūrėja Vita "Manau, kad čia problema yra ne žaisluose, o žaislų gausybėje. Kuo daugiau vaikai gauna naujų žaislų, tuo greičiau jiems jie atsibosta. Iš savo vaikystės atsimenu, kad turėjau tik keletą žaislų – minkštą šuniuką Pifą ir oranžinį taksą, šalmą, šautuvą, beždžionėlę ir mašinėlių. Žaidžiau kiekvieną dieną ir prisimenu iki šiol. Vaikai turi pakankamai fantazijos, tik nereikia jų perkrauti ir verta kartais jiems leisti šiek tiek panuobodžiauti, kad pradėtų veikti vaizduotė". Manau, kad tai tikrai auksinė mintis, verta apmąstymo!

Tai gi, ilgai negalvoję, tiesiog be progos išbandėme minimalistinę medinę žaidimų širmelę:Išsinuomojome ją savaitei, paėmiau darbo dieną, sekančią dieną po pokalbio elektroniniu paštu.


Iš pradžių vaikams nedaviau jokių papildomų priemonių, nepakišinėjau idėjų, o jie širmelę apžiūrinėjo, stumdė, matavosi su užpakaliais ir per ją nardė savarankiškai. Užimtumas be priemonių, vienam vakarui buvo garantuotas.


Lėja aišku, sugebėjo pabūti ekstremale (net ir su tokiu paprastu žaislu) ir pralįsti per pačią aukščiausią buvusią skylę. Nusileido gražiai, ant rankų. :)


Tauras tiesiog nardė per skyles ir tikrino kas nutinka išmetus kamuoliukus per skylę.Vienas labiausiai "vežusių" Taurą užsiėmimas buvo kaišioti į skylutes pagaliukus iš IKEA rūšiuoklės. Po to kai jie nukrenta, krizendavo ir dėdavo iš naujo. Šitaip, bent kelias minutes jis užsiimdavo kas dieną.


Lėja labai nuoširdžiai daug laiko praleisdavo stumdydama širmelę. Širmelė yra ne iš lengvųjų, sveria apie 11kg, tad baisiai bijojau, kad Lėja ją užsivers ant savęs arba užvers ant brolio. Todėl didžiąją laiko dalį laikėme ją sulankstytą už radiatoriaus, o kol vaikai žaisdavo, juos visą laiką prižiūrėjome.

Vis gi žaislas yra skirtas vaikams nuo 3 metų, tad nors ir tiko 1 metų ir dar 3 metų neturintiems mano vaikams, bet faktas, kad supratimo apie tai, kad su ja reiktų elgtis saugiai, pas juos dar nebuvo. Jokių nelaimingų atsitikimų ar problemų su širmele nekilo, tiesiog manau, kad jaunesnių nei 3 metai vaikų tėvai turi būti atidūs, jei vis gi nuspręs išbandyti šį žaislą. Taip pat man atrodo, kad būtų visai smagu, jei suformuotą į namelio formą širmelė butų galima užrakinti ar kažkaip užfiksuoti, taip ji garantuotai nenuvirstų ant vaikų, nes yra su penkiais šonais ir užfiksavus, jos neišeitų suglausti ar ištiesti į vieną, nestabilią liniją.

Tai gi, o ką dar galime panaudoti žaidimui su šia sienele?


1) Popierių! Radau seną kažkokio prietaiso instrukciją, kurios dydis yra kaip 1/4 standartinio A4 formato lapo. Popierių sulanksčiau armonikėlėmis ir darėme "gėles".


Gėles lanksčiau aš, Lėja kišo į skylutes ir skleidė, o Tauras traukė, plėšė, davė mums atgal, ragavo popierių ir visokeriopai "padėjo" :)

2) Medžiagą (kaip uždangalą). Iš pledo padarėme palapinę, kurioje mielai slėpėsi abu mažieji namų gyventojai.


3) Žvaigždžių projektorių. Naudojantis juo, viduje galima sukurti šviesų šou ir nereikia gesinti šviesos visuose namuose.

Paprastai šviesos užgesinimas visuose namuose labai sunervina mūsų mažąjį Taurą, tai šis variantas mūsų šeimai buvo labai tinkamas.

4) O kaip gi be maisto?

Kukurūzų lazdelės puikiai telpa ir puikiai laikosi mažose skylutėse. 


Būtent kukurūzai buvo tas favoritas, kurio mano dukra įdėti į skylutes prašė kiekvieną vakarą.


Taurui taip pat labai patiko vaišintis :)

5) Kreidelės, pieštukai, flomasteriai ir kitos piešimui skirtos priemonės taip pat puikiai telpa į skylutes. Mes išbandėme su "Crayon Rocks" kreidelėmis, kurios yra akmenukų formos. 


Tiesa įdomiausia buvo Taurui, kuris bandė jas visas įstumti į kitą pusę su savo mažais piršteliais.

Kalbant apie piešimo priemones, manau tikrai verta paminėti vieną nutikimą, kuris įvyko prieš pat gražinant žaislą. Atsikėlus iš ryto, kai Lėja jau buvo darželyje pamačiau, kad visas širmelės šonas "nuspalvintas" :D Tai gi teko valyti, turiu pagirti, neliko nei žymės, nors jau buvau supanikavusi, kad reiks vos ne pirkti visą širmelę, jei būtume ją sugadinę. Gerai kad pasidarbavo pieštukais, o ne flomasteriais. Tai tik primenu, kad nuomotus žaislus būtina saugoti. ;)

6) Kitų žaislų dalys. Pvz. žiedų sumovimo pagrindo strypas taip pat puikiai tilpo į skylutes.


7) Balionai! Po Tauro gimtadienio ir visokių išvykų namie yra keletas balionų, kurie taip pat labai tiko pažaidimui su širmele.


Žinot, kai matai, kad tuoj sprogs balionas ir visą laiką esi prisimerkęs, lyg lauktum to sprogimo? Tai va taip atrodžiau aš, visą laiką, kol jie grūdo balionus į širmelės angas, nes balionai net gi įdubdavo per vidurį. Na, neįtikėtina, visa širmelė taip nušlifuota, kad net gi stumiami, grūdami ir maigomi balionai nesprogo. Nei vienas nesprogo! Super!


8) Skalbinių segtukai. Jie taip pat puikiai telpa į skylutes.


9) Piešinių paroda?!?! Su tais pačiais segtukais prisegus piešinius, galima padaryti parodą.


Po to pakviesti brolį, kad parodą nurinktų :D


10) Turite gyvūnų? Bus pramogų ir su jais :)


Taip ir nesupratau ar Lėja labiau džiaugėsi ar bijojo, kai jūrkiaulę paleidau pas ją į namelį. Bet mano prašymu narsiai saugojo žemiausias duris. :)

 
Su šunimi, be abejo daug smagiau! 

Šuo gavo didelį galvosūkį surasti, kuriose skylutėse aš slapsčiau jos maistą. 


O vėliau labai pradžiugino vaikus šokinėdama per kliūtis:


Tiesa, šuo per angas tilpo lengviau nei vaikai. Net gi Taurui ropojant per angą palei žemę reikėjo pasilenkti. 

Pasidomėjau, pasirodo, tokios angos padarytos specialiai, kad tik neįstrigtų vaiko galva ar pečiai, o kad reikia labiau prisispausti prie žemės gal ir smagu?

11) Kamuoliukų baseinas? Ne, kamuoliukų namelis!


Kamuoliukai - garantuotas šypsenos užtaisas.


Nors kai pyliau kamuoliukus Tauras buvo truputį sutrikęs. :)


12) Kaspinėliai.


Be abejo, juos surišti teko man, bet juos palikau ant širmelės kelias dienas ir dieną iš dienos, Tauras vis ateidavo jų pačiupinėti ir patampyti, tad tai buvo pasiteisinęs žaidimo variantas.


13) Laidai, laideliai ir kitos dalys. 


Labai daug populiarumo sulaukusi priemonė, tiesa daugiau ne kaip priedas prie širmelės, bet laidų maišas, kurį parūpino tėtis buvo labai įdomus iš savęs. Lėjai labai patiko rūšiuoti ir dėlioti laidus, o Taurui tiesiog patiko juos dėti į burną. 

Gerai, kai tėtis ištraukia tokį "Lobių" maišą :)

14) Prožektorius. Jei vaikai sutinka namuose užgesinti šviesą, taip pat smagu šviesti į išorę sėdint širmelėje:


Taip pat tėveliai, vaikui sėdint namelyje gali šviesti iš išorės, taip sukurdami rutuliukų raštus širmelės viduje:


Man atrodo labai mielai ir romantiškai <3 

O Taurui visai ne :D

15) Disco bulb (diskotekos lemputė), taip pat gali sukurti smagią, besisukančią diskotekos aplinką (aš maniau)...


Bet vos įjungus šviesas Lėja pareikalavo muzikos. O tada jau smagiai šoko, pagal savo mylimą muziką iš kompakto "Mano lagaminas".Didžiąją laiko dalį širmelė buvo nameliu, o ne sienele, kažkodėl mums taip ji patogiau žaidėsi, tad fiksavimo mechanizmas būtu puikus patobulinimas. 

Apibendrinant: graži, estetiška ir smagi širmelė. 

Nuomos paslauga, kaip tokia iš savęs irgi labai vykusi. Viskas sklandžiai, greitai. Pasirašai ir nešiesi. Taip pat labai paslaugios darbuotojos, net gi duris atidarė ir padėjo išsinešti. Tiesa, nešti yra ką, tad idealiu atveju siūlyčiau siųsti vyrą, tegu ir jie prisideda prie vaikų džiaugsmo :)

Dėl nuomos laiko, nebesirinkčiau savaitės, rinkčiausi matyt trumpesnį laiką. Manau būtu idealu savaitgaliui ar kokiam nors vaikų gimtadieniui, arba net gi suaugusiųjų gimtadieniui, kad vaikai turėtų vietą pažaisti ir netrukdytų tėvams švęsti. Be abejo, per savaitę spėjau viską sufotografuoti, apgalvoti kaip aprašysiu, bet faktiškai, vaikai prarado susidomėjimą po maždaug 3 dienų, tai gi, jei nebūčiau kas dieną davusi naujų priemonių, matyt širmelė nebebūtų buvusi įdomi. Tiesa, jau po grąžinimo mano dukra klausė "Kur namelis?", tai vis gi pasigedo. Matyt teks nuomotis dar kartą, tik šį kartą trumpesniam pasižaidimui arba kokiai nors progai.

Vis gi, jei nepasitikite savo jėgomis, fantazija ar neužtenka mano idėjų, tai siūlau užsiprenumeruoti "Edu2" naujienlaiškį. Ten rasite gausybę patarimų, kaip užimti vaikus su širmele, šviesos stalu ir kitomis lavinamosiomis priemonėmis pasitelkus namie randamus daiktus. Taip pat kai kurias idėjas galima panaudoti ir atskirai, tiesiog kartais mes pamirštame tokius paprastus dalykus, kurie vaikams gali būtų ypatingi!

Mano blogas visą laiką laukia jūsų, tai pat mane galite sekti facebook paskyroje ir instagram profilyje, kviečiu jungtis ir prie facebook grupės apie pirkinius iki 5 eurų, į kurią keliu savo radinukus iki 5 eurų ir labai laukiu jūsų!

Iki, MadMom

No comments:

Post a Comment