Wednesday, December 7, 2016

Tamsiems vakarams: Vaškinių kreidelių technikos

Sveiki, mielieji skaitytojai!

Šiandien su jumis sveikinuosi naudodama savo naują vardą "Mad Mom", kuris geriau atspindi šio blogo idėją. Žinau, kad jūsų tarpe yra ne tik moterys, bet ir tėveliai, kurie nori užsiimti su vaikais. Šiandien noriu pasidalinti keliomis piešimo technikomis, gal netgi labiau rankdarbiais, kuriuos galite daryti su savo mažyliais. Manau, kad šie darbeliai tikrai padės jūsų šeimai nenuobodžiauti tamsiais žiemos vakarais. ;)

Taigi, pirmiausia apie priemones. Pagrindinė priemonė, kuri sieja visus šiuos darbelius- tai kreidelės. Bet tai ne paprastos kreidelės, tai akmenukų formos kreidelės "Crayon Rocks", kurias labai patogu laikyti ir jos puikiai pratina vaiką prie taisyklingo rašymo, jam to net nejaučiant!

Visai nesenai pastebėjau, kad dukra pieštukus ir flomasterius laiko kumštyje, kad pieštuko galiukas atsidurtų tarp delno ir mažylio kumštyje. Tuomet supratau, kad reiktų pradėti ugdyti geresnius rašymo įgūdžius, taip internete ir radau "Crayon Rocks" kreideles.


Kreidelės yra pupelės (akmenuko) formos, su įdubimu vienoje pusėje, tad jas labai patogu suimti nykščiu, rodomuoju pirštu ir didžiuoju pirštu. Taip ugdomas geras rašymo įprotis. Ir tikrai, dukra kreideles visą laiką laikė teisingai!

 "Crayon Rocks" yra pagamintos iš ekologiško, košerinio sojų ir karnaubų palmių vaško, o spalvos išgautos iš natūralių mineralinių dažiklių, todėl jos netepa rankų ir drabužių, nepavojingos sveikatai. Tai taip pat buvo viena iš priežasčių, kodėl jas pasirinkau, nes jas išbandyti daviau ir mūsų Tauriukui, o jis dar mažas ir noriu, kad visi produktai, kuriuos duodu į rankas būtų netoksiški ir ekologiški.


Mūsų šeimoje kreidelės ilgą laiką buvo užmirštos, ne paprastos vaškinės kreidelės dukros nesudomindavo. Ji labiau mėgdavo flomasterius, bet flomasterių nemėgau aš, nes visas stalas, sofa ir jos dėvimi rūbai likdavo išpaišyti, o net gi ir naudojant nusiplaunančius flomasterius, ne visi paviršiai gerai išsivalo nuo tokių dėmių.

Taigi, kaip ir žadėjau, aprašysiu kelis darbelius, kuriuos darėme su vaikais. Technikas bandysiu aprašyti nuo paprasčiausių iki šiek tiek sudėtingesnių.

1) Be abejo laisvas piešinys buvo pats pirmas meninis darbelis.

Šias kreideles galima naudoti brėžti plonoms linijoms ir paguldžius ant šono brėžti storą liniją ir taip greitai nuspalvinti didelį popieriaus lapą. Dukrai pasiūliau išbandyti abi technikas, bet jos motorika dar nėra pakankamai gera, tad storos linijos, stipriai prispaudus kreidelę nubrėžti dar nepavyko. Kreidelės rekomenduojamos nuo 3 metų, tad manau, kad per kelis mėnesius, iki 3 metų, ji irgi išlavins šią techniką. Tiesa tikrai nematau kitų problemų jomis naudotis 2 metų arba link trijų metų artėjantiems, jaunesniems vaikams.


Taip pat noriu pasidalinti viena gudrybe, kurią radau internete. Jei jūsų vaikas dar mažas, geriau su lipnia juosta priklijuokite lapo kraštus prie stalo- taip lapas neslidinės ir vaikui bus patogu piešti, popierius nesusiglamžys. Šis patarimas tinka tiek piešiant kreidelėmis, tiek flomasteriais ar kita technika.

2) Spalvinome spalvinimo knygelę.

McDonalds kavinėje kažkada dukra gavo dovanų trolių knygelę, tad paišėme troliui plaukus.


3) Tikriausiai ne vienas iš jūsų esate "spalvinę centus". Aš taip pat esu bandžiusi duoti šį užsiėmimą dukrai, bet centai vis išslysdavo.

 Taigi nusprendžiau taip pat pasinaudoti lipnia juosta ir juos priklijuoti iš apatinės pusės.


Pati pabandžiau, gavosi labai ryškus ir tvarkingas cento antspaudas.


Taip pat apvertusi lapą priklijavau jį prie stalo, kad neslidinėtų. Iš tą dieną darytų darbelių, šis pinigėlių spalvinimas bene labiausiai įtraukė mano dukrą ir jai labai patiko. Taip pat labai patiko ir man, nes centai neslidinėjo ir gavosi labai gražūs ir tvarkingi įspaudai.


Taip pat dukra dėliojo akmenukus į eilutes ir sakė, kad čia traukinukai. Taip pat mokėmės spalvas, bet ji vis gi nusprendusi, kad pati gražiausia spalva yra violetinė spalvino praktiškai tik su ja. :)

4) Taip pat internete radau video, kad šios kreidelės labai lengvai išsivalo, jei vaikas spalvindamas netyčia užbraukia už kraštų. Tereikia nubraukti dažus aštriu peiliu. Iš to video man gimė idėja, kad galima sukurti didelį sodrų piešinį, o tuomet jame skutinėti naujus raštus.

Taigi nupiešiau ir nuspalvinau didelį piešinį su širdelėmis. Nuspalvinau jį labai sodriai ir storai. Dukrai daviau medinį pagaliuką, o ji su juo raižė raštus ant jau nupiešto piešinio.


Aš taip pat neatsispyriau pagundai ir pati išraižiau kelias mažas širdeles šonuose. :)

5) Taip pat labai smagus užsiėmimas yra naudotis šias kreidelės kaip žaisliukus. Su dukra dėliojome akmenukų bokštus, tiesa, nei vienai nepavyko sudėti aukštesnio nei dviejų akmenukų :) 


6) Darbelis su pinigėliais man pakišo idėją, kad galima spalvinti bet ką. Tai gi kitą dieną bandėme spalvinti grikius. Nedidelę saujelę grikių priklijavau prie vienos lapo pusės su lipnia juosta. 


Po to apvertėme popieriaus lapą ir jį spalvinome.


Rezultate gaunasi lapas su mažais taškeliais. 

Tiesa, šis užsiėmimas nebuvo labai sėkmingas, nes šį kartą jai buvo be proto įdomu kaip gi aš ten įkišau tuos grikius. Vienoje vietoje net gi prakrapštė popierių su kreidele, kad tik galėtų apžiūrėti ir juos išimti. Taip pat labai suinteresuotas apžiūra buvo ir mažasis Tauras.


Aišku tame aš nematau didelės bėdos, nes smulkios kruopos yra labai gerai motorikai ir vaikai buvo labai sudominti. :)

Taip pat įspėjimas mamoms turinčioms mažus vaikus: grikius prie lapo klijuokite be vaikų pagalbos, nes po to juos labai sunku išrinkti iš kilimo. Sakau iš asmeninės patirties. :)

7) Kadangi šios kreidelės gali piešti beveik ant bet ko, priešingai nei flomasteriai, tad vaikas gali padengti ir tamsų pagrindą naudodamas šviesią kreidelę. Tai man pakišo idėją nupirkti spalvoto popieriaus ant kurio dukra galėtų piešti.


Ši technika laaaaabai patiko mano dukrai, nes anksčiau niekada nebuvau sugalvojusi nupirkti spalvoto popieriaus. Sakyčiau, kad piešti ant spalvoto popieriaus patiko net gi labiau nei spalvinti centus.


Dukra spalvino žaibo greičiu ir paprašė pakartot, tad tai jau šį tą reiškia. Be to nuspalvino abi puses, kas jau tikrai rodo, kad kalbant apie vaikus - paprastumas visada nugali. 

8) Paskutinė ir sudėtingiausia technika, kurią išbandyti įkvėpė prieš kelias dienas darytas raižymo darbelis man priminė vaikystę. Taip atsiminiau apie darbelius su tušu. Greitai nulėkiau į kanceliarinių prekių parduotuvę ir įsigijau tušo.

Kol dukra buvo darželyje paruošiau priemones.

Ant lapo pradžioje spalvinau su pieštukais. Tuomet visą lapą padengiau įvairiais raštais šviesiomis kreidelėmis. Tuomet dengiau dar vienu sluoksniu tamsesnių kreidelių. Spalvinau šonu ir žinokit, tikrai labai greit nuspalvinau visą lapą. Papildomo žvakių vaško nenaudojau, nes jo neturėjau ir norėjau pabandyti paprasčiau, tik su kreidelėmis.


Tuomet šį lapą nuspalvinau tušu. Tušo neskiedžiau, naudojau paprastą minkštą teptuką, kad nesubraižyčiau vaškinių kreidelių. Lapą padėjau išdžiūti iki vakaro, kol dukra grįš iš darželio.


Vakare dukrai įdaviau medinį pagaliuką ir ji kurį laiką darbavosi ir labai džiaugėsi.


Nors mano vyras ir sakė, kad Lėja dar per maža, bet rezultatai gavosi labai džiuginantys ir šią paprastą techniką kviečiu išbandyti ir jus. Vaikai taip pat liks sužavėti. :)


O kaip gi sekėsi mažajam Taurui?

Laikyti kreideles ir su jomis žaisti jam taip pat sekėsi labai gerai, bet piešti nieko nepavyko, nors ir bandžiau rodyti ant lapo padėto prieš nosį. Tiesa kreidelės greit surado vieną gerą paskirtį...


Jų paskirtis buvo kasyti dantenas...

Popierių galiausiai taip pat panaudojo pagal tą pačią paskirtį:


Mano manymu 1 metų vaikas dar šiek tiek per mažas tokiems užsiėmimams, tad kreidelės kol kas bus naudojamos tik dukros, nes vis gi ir gamintojas rekomenduoja jas naudoti nuo 3 metų. Rekomendacijos yra pagrįstos tyrimais ir tikrai nenoriu rizikuoti savo vaiko sveikata dėl kelių minučių pramogų.


Nors ir beveik 3 metų mergina sunkiai atsispyrė pagundai jas įdėti į burną arba vaidinti, kad čia jos sultys. :) Tiesa, jos supratimas jau visai kito lygio, tad manau, kad jai dabar yra pats geriausias laikas tokiems užsiėmimams, nes ji jau gali susikoncentruoti į darbelį ir suprasti kokia jo esmė. :) 

Nuoširdžiai rekomenduoju šias kreidelės visiems 2 metų ir vyresniems vaikams ir jų tėveliams, nes kai kurie darbeliai be tėvelių indėlio tikrai nepavyks. ;) Nors ir vakarai jau niūrūs, leiskime laiką su vaikais.

Lavinamosios priemonės yra ir puiki dovana Kalėdoms ar tiesiog einant į svečius. Tai išbandėme ir patys! Tiesa, pradžioje mažoji Lėjos draugė nesuprato, kad čia dovana jai (nes juk mamos gimtadienis!), bet vėliau paaiškėjo, kad spalvinti dviese yra daug smagiau! Tikrai spalvinti su mama tai ne tas pat, kaip spalvinti su drauge, nes su drauge juk daug smagiau!


Taip pat kreideles įvertino ir draugai, visi bandė teisingai ir neteisingai paimti jas į piešimo poziciją. Tikrai buvo puikus užsiėmimas ir ramybė gimtadienį švenčiantiems tėveliams. ;)

Gal ir jūs žinote kokių nors įdomių technikų žaidimui namuose su kreidelėmis? Pasidalinkite jomis komentaruose, o mes su šeima jas išbandysime ir vienam iš jūsų facebook profilio konkurse padovanosime kreidelių rinkinį!

Mano blogas visą laiką laukia jūsų, tai pat mane galite sekti facebook paskyroje ir instagram profilyje, kviečiu jungtis ir prie facebook grupės apie pirkinius iki 5 eurų, į kurią keliu savo radinukus iki 5 eurų ir labai laukiu jūsų!

Iki, MadMom


No comments:

Post a Comment