Sunday, December 25, 2016

Ar pažįstate kaimyną Totoro?

Ar pažįstate kaimyną Totoro? Jei ne, tuomet pats metas susipažinti!

Totoro - kultinis Anime (Japoniško animacinio filmo) personažas, kuris yra miško dvasia ir gyvena milžiniškame medyje kaimynystėje. Totoro yra didelis, pilkas ir minkštas. Tai yra geroji miško dvasia, su kuria susipažįsta dvi į kaimynystę atsikrausčiusios mergaitės. Šis filmas sukurtas dar 1988 metais ir yra populiarus visame pasaulyje jau beveik 30 metų! Filmas senesnis už mane, o aš jį žiūriu kaip vaikas. :)

(vaizdas iš: http://totorosociety.com/wp-content/uploads/2015/03/338006.jpg)

P.S.: ši scena yra viena mėgstamiausių mano dukros scenų. Ji taip pat bėga prie televizoriaus, tupia ir stoja, stiebiasi į viršų, kaip ir filmo personažai, taip padėdama sėkloms išdygti ir medžiams augti. :)

Tai yra pats mėgstamiausias mano dukros filmas, bet taip pat labai mėgstamas ir mūsų - tėvų. Filmas yra 100% pozityvus ir jame daug kalbama apie santykius ir baimes. Miško dvasios Japonijoje labai mylimos, laikomos geromis, tad manau kad ši dalis, kai vaikai sutinka tas dvasias ir su jomis bendrauja, gali padėti ir mūsų vaikams atsikratyti arba neįgauti baimių tamsai, išvaizdai ir t.t. Šis filmas, priešingai nei "senoji animacija" (dar kai kur vadinama "Geroji animacija") yra tikras pozityvas, jį nebaisu rodyti net ir patiems mažiausiems, nes viskas jame yra, o ne tik baigiasi gerai.

Jis TOOOOKS geras, kad rodome jį visiems, net ir mažiausiems ir baikščiausiems draugų vaikams, nes jis yra pozityvumo ir gėrio užtaisas, o vaikai jį tiesiog dievina. O mūsų šeima jį taip mėgsta, kad Totoro mes net gi suvalgėm per pirmą dukros gimtadienį!Internete galima surasti ir nusipirkti lietuvišką Totoro filmo versiją (pvz. už 3 eurus su centais), bet mūsų šeimoje jis žiūrimas dviem kalbomis: angliškai, jei žiūri visa šeima arba japoniškai, jei žiūri tik vaikai. Manau, kad vaikams labai svarbu girdėti skirtingas kalbas ir kol tai vaikų neerzina, filmų žiūrėjimas kitomis kalbomis yra puiki lavinamoji priemonė, nes vaikas pradeda sieti vaizdus su garsais ir taip pasąmonėje formuoja tam tikrą žinių bagažą. Mano vyrui "Cartoon network" stipriai padėjo išmokti anglų kalbos, o aš pati iš per TV3 transliuojamų melodramų buvau išmokusi kelias ispaniškas frazes.

Daugiau apie šį filmą galite paskaityti wikipedijoje, daugiau informacijos galite rasti su fraze "My neighbor Totoro". Trumpas ištraukas galima pažiūrėti youtube, bet aišku labiausiai rekomenduočiau nusipirkti pilną versiją.

Kodėl aš šiandien kalbu apie Totoro? Šį filmą sukūrė nuostabus Anime meistras Hayao Miyazaki, kuris sukūrė ir daugiau puikių Anime, kaip "Ponyo on the cliff by the sea", kurie yra tinkami vaikams ir taip pat keletą, kurie nėra tokie tinkami pvz. "Spirited Away", tad nerodykite filmų vaikams aklai. ;) Tai gi, prieš kelias dienas Hayao Miyazaki pranešė, jog jis grįš iš pensijos ir pasidalins dar vienu savo galvoje gimusiu filmu!

Man ir mano šeimai tai tiesiog nuostabi žinia ir męs visi labai laukiame naujojo filmo. Ir kaip tik tą pačią dieną gaunu siuntinį, tai net gi šuo dabar laukia:


Be to, kaip bebūtų neįtikėtina, tai Ožkai visai patiko jos naujas megztukas. Pradžioje kol rengiau žiūrėjo įtariai ir bandė paragauti, bet po to visa patenkinta gulinėjo ir visą vakarą pramiegojo, matyt buvo gana šilta.

Tai gi, supažindinkite savo vaikus su kitokio tipo filmukais ir naujų Anime laukime kartu!

Mano blogas visą laiką laukia jūsų, tai pat mane galite sekti facebook paskyroje ir instagram profilyje, kviečiu jungtis ir prie facebook grupės apie pirkinius iki 5 eurų, į kurią keliu savo radinukus iki 5 eurų ir labai laukiu jūsų!

Iki, MadMom

No comments:

Post a Comment