Saturday, October 22, 2016

Smagu, šlapia, pigu!Sveikos,

Noriu pakalbėti man ir mano vaikams artima tema, t.y. apie vandenį. Mano dukra baseiną pradėjo lankyti 2-3 mėn., o jaunėlis 1 mėnesio ir 2 savaičių, ir jie dievina vandenį! Aš netgi juokauju, kad reikėjo ir gimdyti vandenyje, tai būtų iškart daug laimingesni buvę :)

Labai mėgstu pradžiuginti savo dukrą vonioje, tad ji turi galybę vonios žaislų: plaukiančių, pliaukšinčių uodegomis, purškiančių vandenį. Norėčiau pasidalinti su jumis keliais nuostabiais pirkiniais iki 5€, kurie, tikiu, pradžiugins ir jus, ir jūsų mažuosius plaukikus.
1. Būtinas dalykas kiekvienam nemokančiam plaukti vaikui nuo 6 mėn yra petukai, plauktukai, sparniukai ar kaip juos bepavadintumėte, žodžiu pripučiami ant rankų užmaunami plaukmenys. Kodėl? Nes jie suteikia saugumo jausmą, bet vaikui vis dar reikia dirbti kojomis ir rankomis, neužtenka tik plūduriuoti kaip rate, ir jie padeda išmokti plaukti. Ant jų dažniausiai rašo, kad jie skirti naudoti nuo 3 metų, bet su priežiūra galima naudoti nuo 6 mėn (arba nuo tada, kai tvirtai laiko galvą ir stuburą). Petukai nėra gelbėjimo, o tik pagalbinė priemonė, tad tėvai visą laiką turi prilaikyti arba prižiūrėti nemokantį plaukti vaiką. Plukdant kūdikį, tarkim 7 mėn, kaip mano, vieną savo ranką laikote po vaiko krūtine, o kitą ranką laikote paėmę už pamperso ar maudymosi kelnaičių nugaros gale, kad užpakaliukas būtų beveik prie vandens viršaus. Nepatogu? Priprasit :) O didesniems vaikams dažniausiai užtenka priminti "dirbk kojom" ir jie gali sėkmingai, kaip mano 2m 3 mėn dukra plaukti patys. Bet visada turite būti šalia, nes jie pavargę paprastai nesusigaudo pasakyt, kad "jau viskas, mama, trauk mane lauk", o tiesiog nustoja plaukti ir po truputi semia smakrą vandeniu, kas jau yra ženklas, kad reikia pertraukėlės. Aš pirkau "Baby city" parduotuvėje prekybos centre "Nordika", mokėjau 1.20€, bet tokių internetinėje parduotuvėje nėra. Manau, kad šie už 1,60€ taip pat geri. Visada perku pigiausius, nes dažnai juos pamirštam baseine, pametam ir t.t. Pigus ir labai naudingas dalykelis.


Foto iš baby city parduotuvės tinklapio.

2. Labai svarbus dalykas einant į baseiną vaikams, kurie dar nemoka naudotis puoduku yra vandens sauskelnės. Kodėl? Nes jūsų vaikas daro sysiu, o mano vaikas nardo. Štai kodėl :) Iš tiesų į daugumą baseinų be jų neįleidžia, tad turėti būtina. Vaikams pasitaiko avarijų ir tuomet jau baseina reiktų evakuoti :D O jei rimtai, tai maudytis nuogiems nėra higieniška, padidėja šlapimo takų uždegimų rizika, tad bent jau maudymuką dukrai dedu net gi namų kieme, prie jūros ant smėlio ir visur kur einam. Yra Huggies "little swimmers" ir Libero plaukimo sauskelnės (abejos parduodamos tiek maximoje, tiek assorti gyvai ir internetu), taip pat MM mačiau ir kitokių , tad apsidairykit ir būkit pasiruošę. Mano asmeninis favoritas šiuo klausimu yra Marks and Spencer parduotuvė Vilniuje Gedimino pr., ten aš perku daugkartines maudymosi kelnaites ir maudymukus. Bet perku rudenį, nes būna didelės nuolaidos ir aš perku sezonui į priekį. Kainos buvo iki 5€, bet du kartus per savaitę einant į baseiną tikrai atsipirko. Ten yra maudymukas arba maudymosi kelnaitės, o jų viduje neperšlampantis sluoksnis ir frotinė medžiaga, tad vaikas nešunta, bet tuo pačiu ir nieko į išorę praleisti negali. Mes turėjom praeitą vasarą būtent tokį maudymuką su žuvytėm (foto iš interneto):


3. Kam tau tiek botų? Nes labai gražūs! Čia gal gausis daugiau kaip paerzinimas, bet neseniai, prieš gerą mėnesį vyko Nikolia vaikiškų rūbų išpardavimas, kur mano galva būtinas vasaros atributas - botai (guminiai batai) kainavo po lygiai 5€. Kai vyras pamatė mano nupirktas 4 poras, tai tik tyliai pasukiojo pirštą prie smilkinio, o dukra iškart įsimylejo. Jie labai nuostabūs, lengvi, minkšti, apsiūti, su atšvaitų elementais ir mylimi vaikų. Sekit,domėkitės ir pirkit. :) Prisegu savo beprotybės foto:
4. Pasitaškom? Išsitaškom! Vandens balionai su palengvinimu, užsukami ant vandens žarnos. Tai pirkinys, kuriuo labiausiai noriu su jumis pasidalinti. Nerealiai smagu tiek mažiems, tiek dideliems. Vienu paleidimu pripilama virš 30 balionu. Turi būti didelis vandens spaudimas, nes kitaip nieko nepripilsit. Idealiausia pilti ir žaisti lauke. Trumpa instrukcija:
Ai, arba galit daryt kaip aš :D Pasiimat antgalį su balionais, pridedat prie krano,apspaudžiat abiem rankom ir sakot vyrui "nu paleisk ant maksimumo" :D Tada klykiat kai per visas puses purškia vanduo, tiesa balionai prisipučia gerai, tik po to tenka išsemti užtvindytą vonios kambarį.
Dar vienas pastebėjimas tai, kad balionus reikės labai greitai mėtyti, nes jie neužrišami, o užspaudžiami tokia gumyte, tad šiek tiek leidžia vandeny, tad per maždaug 5min išsileis. Todėl mes su draugų mergaitėmis laaabai greit juos mėtėme ir ant prasileidusiu nesprogusių dar ir pašokinėjom :) Tiesa, pradžioje draugų mergaitės žaisti nenorėjo, mat bijojo sušlapti, tad teko porą balionų mesti pirmai į grindinį ir sienas, o tada jau jos perėmė kontrolę į savo rankas.
P.S.: nepamirškite susitvarkyti balionų nuoplaišų, nes maži vaikai jomis gali užspringti.
Aš pirkau iš ebay.com Mokėjau už 3 šakeles (viso virs 100 balionų) 3,60€. Perkant daugiau, bus pigiau. :) Tiesa mačiau, kad Norfoje jie panašiomis kainomis ir nereiks laukti kol atsiųs. Va mano grazuoliai:

  • Prisipilkite bent pusę kibiro vandens, kad balionai turėtų kur "nukristi" kai bus pripilti. Jei kris ant žemės, tai susprogs.
  • Įsitikinkite, kad vandens žarnoje tik vanduo, galite paleisti lengvai tekėti, kad nepripūstumėte iš žarnos oro, o pripiltumėte vandens.
  • Užsukite balionus ir tvirtai laikykite virš kibiro su vandeniu.
  • Paleiskit vandenį ant maksimumo.
  • Prisipildę balionai patys įkris į kibirą.
  • Mėtykit, sprogdinkit ir džiaukitės.

5. "Crazy soap" putos ir dažai yra fantastiškas atradimas, kurį galima nusipirkti assorti.lt parduotuvėje. Juos kaip dovanos idėją kažkada parekomendavo viena mamytė facebook mamyčių grupėje. Tegu už save kalba nuotraukos:
Bath goo lietuvoje nemačiau, jei kas matėte - praneškit kur, labai norim išbandyti.
Pakuotės atrodo taip (kairėje dažai, dešinėje putos):
Lietuvoje pirkti mačiau 3 rūšių: 
  • Putas iš kurių ir pagaminau karūną savo avietėlei (apie 3€), iš flakonėlio gaunasi didelis kalnas putų, žinau, nes dukra su draugų vaikais išbandė visą tūrį iš karto. Taip pat iš šių putų galima lipdyti, nulipdžius kamuoliuką ir metant į sieną jis atšoka; 
  • Dažus, skirtus paišyti vonioje (apie 3,5€), kuriuos mano dukra visą laiką kėsinasi tiesiog išleisti į vonią, nes labai gražiai plaukioja gabalais; 
  • Vonios putas, kurios ipiltos į vandenį keičia spalvą iš geltonos į mėlyną (bet jos mano dukros nesužavėjo ir išeina už mano 5€ kainos lubų);

6. Baseinai, baseiniukai, baseinėliai. Rekomenduoju pirkti per MAXIMA išpardavimą. Užsipirkau per pernai metais rudienį vykusį ir didžiausias kainavo nepilnus 3Eur, tad kitai vasarai rekomenduoju ruoštis šį rudenį. Mes turime tris baseinus:
Mažytis 60cm skersmens, kur mano 2m 3 mėn dukra dar telpa, yra idealus sprendimas vaikams atsivėsinti bute karštą vasaros dieną. Privalumai: jį pripildyti užtenka vieno kibiro vandens, telpa balkone, o linksmumas vaikui nuo baseino dydžio mažai tepriklauso. :)
Taip pat turime dar du, vienas iš jų didelis, kuris ir kainavo beveik 3€, yra didžiausia kančia tėvams, nes netgi atnešus 6 kibirus vandens, jis vos apsemia vaikų kojas. Kadangi vandenį baseine keičiu kas dieną, tai jį naudojom vos du kartus, nes 30 min neši vandenį, vaikai maudosi 30 min, po to dar 30 min tenka viską tvarkyt. Taip kad neverta darbo, nors skersmuo vos daugiau nei metras.
Dar vienas, trijų skyrių 120*60cm, kuri naudojam žaidimui su kinetiniu smėliu.
7. Jei galite sau leisti, pasidalinsiu ir viena brangesne pramoga - kameros, filmuojančios po vandeniu, nuoma. Tiesa pradžioje mastėme nusipirkti, bet nuomojantis gali išbandyti kelis variantus ir išsirinkti labiausiai patinkantį. Visus kartus nuomavomės iš extremedelight.lt. Išbandėme Hero ir contour kameras. Contour yra mano absoliutus favoritas. Nuomojantis galit pasirinkti vieną priedą t.y. selfie stick (lazda, kurią galėsit panaudoti nardant, filmuojant save ir t.t.), tvirtinimą ant šalmo ar kitus priedus. Išsinuomavus parai spėsit pafilmuoti lauke, baseine, pririšti kamerą prie šuns kaklo, prie vaiko galvos ir t.t., o dar po to susitvarkysite ir išsikelsite video. Na man labai patiko, tiesa su sūnumi šios pramogos dar neišbandėm, nes baseine reikia vieno iš tėvų baseine ir vieno iš tėvų su kamera, tad idealiausia, kai prižiūrėti baseine reikia tik vieną vaiką. Kaip pvz mano dukros fotografija, tik jau nepamenu ar daryta iškart kaip nuotrauka ar iškirpta jau iš video, na bet galit pasibandyti ir taip ir taip :)
P.S.: su šauniuoju M&S maudymuku <3

Pasidalinkite savo žaidimų vandenyje idėjomis. <3

Mane galite sekti instagramoje madcat.5eu ir facebook paskyroje madcat.5eu, kur aš dalinsiuosi savo laimikių nuotraukomis ir vaikų šypsenomis. :)

Labai laukiu jūsų komentarų ir reakcijų!
Greta <3

No comments:

Post a Comment