Sunday, October 23, 2016

Smagu, gražu, pati galiu! DIYSveikos,

Šį kartą stengsiuosi nerašyti apie pirkinius.

Šiandien trumpai (tikiuosi) rašysiu apie tai, ką galime pasidaryti pačios. Tai gi rašysiu apie DIY - do it yourself t.y. pasidaryk pats.

Tiesa, aš nesu kokia ten auksarankė, bet turiu puikią auksarankių komandą, su kurių pagalba mano galvoje gimę projektai dažnai pavirsta realybe.

Mano komanda:

Mano numeris vienas, konstravimo, taisymo ir meistravimo guru yra mano vyras Laurynas. Taip pat jis yra fantastiškas kulinaras, pradedant nuo steikų, baigiant be lukšto virtais kiaušiniais. O aš gamint nemoku... :(Varva seilės, taip? Čia ne restorane, čia mano vyras :)

Auksarankė siuvėja ir mano didžioji projektų įgyvendintoja ir išplėtėja, kuri dažnai mano idėjas paverčia materija yra mano mama, mano vaikų močiutė Edita. Kuri puošia mano vaikus svarbiausioms jų gyvenimo šventėms - vardynoms.

Mano mezgėja dirbanti naktimis kaip kinų vaikai gamyklose yra mano močiutė, mano vaikų prosenelė ar kaip ji pati save pristato "babytė" Birutė. Tik čia jau sudėtingesnis atvėjis... Visiems mano užsakymams ji turi vieną atsakyma "Oj, nežinau kaip čia padaryt." Tada savaitę spyriojasi, mano mama jai neša iš interneto atspausdintus pavyzdžius, tada ji toliau spyriojasi ir galiausiai paskutinę naktį numezga. O tada visiem atkimba žandikauliai, nes būna laaaaabai gražu! Tai ji per naktį numezgė vaikų taip mylimą lapiuką/kačiuką ir kiekvieną sezoną puošia mažylius nuostabiais megztukais ir paltukais.

Taip pat turiu puikią tetą Ritą, kuri yra kultūros centro darbuotoja ir senųjų tradicijų puoselėtoja, kuri taip pat gamina riešines ir pina juostas, kuriomis puošiasi daug lietuvos damų.Vienas iš jos darbų: mano sūnaus vardynoms- tautinė justa pritaikyta prie mūsų rūbų.

Aš pati nesu didelė auksarankė ar gudruolė. Dažniausiai kažką nusižiūriu ir bandau pritaikyti sau, sukuriu projektą, o tada jau jį kam nors užmetu. Bet juk idėja taip pat svarbu? :)

1) Kaip sako, griauti, tai ne statyti. Tai pradedu nuo smagiausio man ir tik vakar padaryto "Darbelio".Plaukų kirpimo dukrai.

Jau kurį laiką su vyru matėm, kad dukrai į akis lenda plaukai. Svarstėm apie kirpyklą "Pūkis", bet atsiliepimai dvejopi. Apie kirpyklą "Be kepurės" pati turiu neigiamų atsiliepimų. Liko nelabai daug variantų ir labai nenorėjau jos stresuoti. Kadangi man mama kirpčius kirpdavo namie, taip pat mano draugai savo dukrai kirpčius kerpa namie ir puikiai teoriškai žinau kaip tai padaryti, tai nusprendėm ir mes pabandyti. Sekėsi gerai. Tiesa, mūsų dukra yra auksinis vaikas, ji net gi nagus leidžiasi kirptis noriai ir po to skaičiuoja kiek nukirpom. Jai labiausiai buvo įdomu pažiūrėti į žirkles, tad teko kelis kartus minimaliai pataisyti. Kirpčių ilgis, mano galva, gavosi tobulas, ne per trumpas ir ne per ilgas. Na bet pirmas plaukų kirpimas juk neturi būti nuobodus. Tai gal dar ir išskutam ka nors? Pasitarėm su vyru, pažiūrėjom nuotraukas ir išskutom. Apskutom vieną ausį. Tiesa, kad nebijotu burzgimo įdaviau į rankas vibro dantų šepetėlį ir ji užliūliuota burzgimo nekreipė dėmesio į plaukų kirpimo mašinėlę. Vualia ir baigta.Ši foto mano instagram dabar muša mano asmeninius nuotraukų like rekordus. Man ji taip pat fantastiška.

O dukrai labai patinka glostyt "Ežiuką" :)Ar čia tik man atrodo, kad "Die antwood" susilaukė vaiko ir tas vaikas mano?Jei rimtai, tai kirpimas namie turi labai daug pliusų. Vaikui mažai streso. Gali pasilikti plaukų sruogą ir pvz perrišti kaspinėliu ir įsisegti į kokį prisiminimų albumą, kaip pasidariau aš. Gali bet kada pataisyti. Pavaikščiojus pusdienį pamačiau, kad šone vienoj vietoj negražiai guli plaukai, pasigavau dukrą, paprašiau kad pasėdėtų, kol pataisysiu. Nukirpau kelis plaukučius, pasidėjau ant kelių, o ji tik sako "fuuuu". t.y. papučia :D Žodžiu, jokio streso, tik pramogos. Ir jei ir susimausit, vaikų plaukai auga taip greit, kad jūsų klaidą tuoj ištaisys nauji plaukai ir galėsit bandyti dar kartą. Tiesa, reikia labai gerų ir aštrių žirklių, geriausia kirpėjo arba fiskar firmos (pas mus tokios), kirpo idealiai. Nes pamenu mamos vargą vaikystėje man kerpant plaukus su prastomis žirklėmis.

P.S.: po plaukų kirpimo vaiką patarčiau išmaudyti, kad užsilikę nukirpti plaukai nedirgintų odos.

2) Prisidėkite prie darželio veiklos. Kažkodėl tėvai galvoja, kad išleidus vaiką į darželį visas darbas jau padarytas ir nieko daryti nebereikia. Mano dukra lanko "Vaikystės Sodą" ir jie dažnai siunčia laiškus, kuriuose yra ne tik info, bet ir prašymai tėveliams. Pastaruoju metu buvo prašymai atnešti medžiagų projektams. Mes medžiagų neturėjome, bet prekinės išvaizdos nepraradusius ir namie vietos nebeturinčius žaislus dovanojame darželiams. Taip pat buvo laiškas, prašantis tėvus prisidėti prie darželio veiklos, ateiti, papasakoti apie savo darbą, atnešti nuotraukų iš kelionių. Žinau, kad pas mūsų darželinukus buvo atėjęs žvejas, rodė vadinamasias musytes, meškeres. Taigi nusprendžiau prisidėti ir aš. Ilgai galvojau, ką galime parodyti. Apmąstymuose buvo ir nuotraukos, ir mažojo brolio parodymas, jūrų kiaulytės parodymas ir tada man į galvą toptelėjo ŠUO. Mūsų šuo yra auksinis. Visiškai tobulai suderinamas su vaikais šuo, kurį galima paimti už uodegos ir nutempti per kambarį. Tiesa, to nepraktikuojam, bet reikalui esant tai šuns net nenervina. Susirašėm su darželio auklėtoja ir jai mano idėja patiko. Visi tėvai buvo apklausti ar nėra alergiškų vaikų, ir ar jie sutinka su tokia pramoga. Gavus tėvų sutikimus ir suderinus detales dėl antsnukio ir pavadžio, bei glostymo taisyklių atvykom į darželį. Šiuo metu jų einama tema yra kosmosas, tad atspausdinau nuotraukų, kaip pirmi šunys skrido į kosmosą, papasakojau apie šunį, parodėm kelis triukus, leidau vaikams pauostyti šuns skanėstus, apsiuostyti ir pasiglostyti su šuniu.

Gan skeptiškai į šį reikalą žiūrėjusios auklėtojos galiausiai leido vaikams ir šuniui išsilakstyti po kiemą. Kiek džiaugsmo ir šypsenų buvo mažyliams ir šnekučiams!(Nuotraukos teisės saugomos. Nuotraukos perpublikuoti negalima. Nuotraukos publikavimui šioje svetainėje gautas atskiras leidimas iš "Vaikystės sodo" administracijos.)

Mano dukra taip pat buvo be galo patenkinta ir laiminga.

Išeinant buvo ir ašarų, nes vaikams buvo labai sunku atsisveikinti su nauju draugu.

Tai gi, tėveliai, prisijunkit prie darželio veiklos ir sukurkit savo vaikams mažą šventę. Juk jei grupėje 15 vaikų, tai kiekvienam tėvui apsilankius su kokia nors pramoga gautusi viena pramoga per mėnesį, apsilankius abiems tėvams, jau gautusi viena pramoga per dvi savaites. :) Praskaidrinkim savo vaikų dieneles, o tam sugaišau tik apie 2h, įskaitant nuvykimo iki darželio laiką ir trumpą pasiruošimą namie. Bet nuo to ryto iki vakaro mano veide buvo šypsena. :)

Taip pat patikėkite, visuose darželiuose tėveliai yra labai laukiami, ne tik "Vaikystės sode". Auklėtojų fantazija nėra begalinė. Jei negalite prisidėti laiku, prisidėkite priemonėmis. Mes į darželį nunešame teminius žaidimus, jei juos gaminame namų šventei. Šiemet dukros gimtadienis sutapo su Velykomis ir aš gaminau žaidimus "prisek zuikiui uodegą" ir "kiaušinių dėlionę", kuriuos po gimtadienio nunešėme į darželį ir mažyliai turėjo žaidimų, susįjusių su Velykom. O gal turite nuo gimtadienio užsilikusiu balionų? Tinka viskas!

3) Mano vyras yra rimto maisto guru, bet visai nevalgo saldumynų, tad jau kai valgo, galiu pasireikšti ir aš. Namie dažniausiai gaminu tyreles kūdikiams, kurias puikiai padeda gaminti AVENT kombainas.

Su pirma dukra šio džiaugsmo neturėjau, bet pasigimdžius antrą vaiką atėjo mano mini jubiliejus ir gavau daug klausimų, ko noriu dovanų. Vienas iš norų buvo AVENT kombainas. Būtumėte jūs girdėję, kiek mano vyras mane atkalbinėjo... Bet žinokit, nepakeičiamas daiktas namie. Gaminu kasdien po kelis kartus ir tikrai gaminsiu dar ilgai. Labai patogu, kai viskas vyksta vienoje talpoje, tiek garinimas, tiek blendinimas ir niekas neišbėga ir neprisvyla, o tai baisus pliusas, kai nesi virtuvės virtuozė. AVENT kombainą geriausia kaina galite rasti čia. Tiesa aš gavau brokuotą, tad greit apsižiūrėkite ir išbandykite. :)

Viena paslaptis vaikus primaitinančioms mamoms: išvirtą, išgarintą mėsą, kurią sublenderiuojate galite išpilstyti į ledukų formeles ir užšaldyti. Užšaldytą mėsą po porą kubelių galite dėti į bet kokį daržovių patiekalą.

Aišku kartais gaminu ir visai šeimai, bet dažniausiai tai būna kas nors saldaus, nors vyras ir nelabai patenkintas būna. Vienas šeimos favoritų yra Beatos varškės apkepas. Šį receptą gaminau gal 100 kartų, kol vieną dieną vyras pasakė, kad jau mirtinai atsibodo :D Tada negaminau pora mėnesių, o šiandien vėl gaminu. :)

Originaliam receptui reikės:
  • 500 g pusriebės ar riebios varškės,
  • 2 L dydžio kiaušinių arba 3 M kiaušinių,
  • 70 – 100 g cukraus (pagal skonį),
  • 50 ml pieno,
  • 100 ml pieno (manams išvirti)
  • 2 šaukštų manų kruopų
  • 50 g tirpinto sviesto
  • žiupsnio druskos
  • šiek tiek sviesto formai ištepti
  • 3-4 v. šaukštų džiūvėsėlių/miltų formai ištepti

Gaminimo eiga:

Išvirkite manų košę. Varškę pertrinkite per sietelį, sudėkite kiaušinio trynius, išvirtas manų kruopas, supilkite pieną bei tirpintą, pravėsusį sviestą. Baltymus išplakite iki standžių putų su cukrumi. Atsargiai įmaišykite baltymus į varškės masę.

Kepimo formą ištepkite sviestu, pabarstykite džiūvėsėliais ir supilkite į ją paruoštą masę. Dėkite kepti į įkaitintą iki 190°C orkaitę ir kepkite apie 40-45 minutes. *

*- Kopijuota iš Beatos svetainės.


Man patinka truputi pakeisti šį receptą:
- Vietoj manų verdu mamuko ryžių kruopytes.


(nuotrauka iš http://s1.mamyciuklubas.lt/uploads/20150119170250-41453.jpg)
- Sviestą tirpdau mikrobangėje.
- Kiaušinių tiek L, tiek M dydžio dedu visada 3, nes man daugiau kiaušinių- skaniau. Nors mano vyras sako, kad tada kiaušinienė. 
- Cukraus visada dedu minimalų 70g arba netgi 50g. Mano vyras nemėgsta saldžiai, o dukra valgo ir taip ir taip. 
- Virtus manus, lydytą sviestą ir visus kitus produktus suverčiu į vieną bliūdą ir pertrinu rankiniu blenderiu iki vientisos masės. Kiaušinių neplaku atskirai, bet gaunasi lygiai taip pat skanu, nes bandžiau ir taip ir taip. :) 
- Dažniausias patikslinimas, tai kad visko dedu dvigubai, nes apkepas laaaabai skanus.Mažulis marmurinis kaip mėnulis ir toks pats skanus :)

Žodžiu, nesvarbu kaip varijuoju, visada gaunasi laaaabai skanus ir geras. :)

Taip pat labai rekomenduoju Beatos varškės spurgytes ir Beatos bolivinės balandos plovą (kurį aš gaminu be pomidorų). Netgi žmogui, kuriam virtuvėje rankos auga iš ausų (man) pavyksta, tad pavyks ir jums ;)

4) Taip pat pastaruoju metu turėjome nesutarimų dėl dantukų valymosi, tad mano galvoje gimė ir dainelė, kurią dainuojame, kad mažajai damai būtų linksmiau valytis dantukus.

Valom valom dantukus,

Valom valom mažiukus.

Kad jie būtų gražūs mūs,

Neskaudėtų niekados.Valom valom priekinius,

Valom valom galinius,

Valome juos viršuje,

O taip pat apačioje.Valom valome visus,

Ir baltus ir gelvesnius,

Kad jie būtų mūs sveiki,

Gražūs stiprūs ir balti.Valom valome ryte,

Valom valom vakare,

Kairėje, dešinėje,

Viršuje, apačioje.Valom valom liežuvius,

Rūžavus ir gražučius,

Mūs dantukai būs sveiki,

Gražūs stiprūs ir balti.Valom valom krūminius,

Valom valom iltinius,

Valom valom priekinius,

Visus pieninius dantukus.

Dantuku dainelė trunka maždaug tiek kiek ir dantukų viršuje, apačioje ir visuose šonuose išvalymas, taip pat liežuvio nuvalymas. Priklausomai nuo poreikio daina gali trumpėti ar ilgėti.

Dabar dukra jau paėmus dantų šepetuką dažnai pradeda šaukti "Dainelės, dainelės!".

Taip pat nauja patirtis mūsų dukrai (2,5metų), tai pradėjome dantis valyti su dantų siūlu. Ne kas dieną, bet valgant mėsą ar kitą maistą, kuris pasilieka tarp dantukų ir sukelia diskomfortą, arba kai pamato mane besivalančią ir ji prašo. Visada pasinaudojame pagaliuku ant kurio ištemptas dantų siūlas. Neįtikėtina, bet ši procedūra dukrai netgi maloni. Kai pirmą kartą perskaičiau, kad vaikams nuo 3 metų būtina naudoti dantų siūlą galvojau, kad tai yra siaubas ir vaikui sukels baimę, bet tikrai ne. Tad jei dar nesinaudojate dantų siūlu, tai pats metas tai pradėti.(Nuotrauka iš http://www.watsons.com.sg/medias/sys_master/front/zoom/8806603423774.jpg)

Aš naudoju labai panašius kaip nuotraukoje iš lidl, bet yra labai daug rūšių, mėtų ir beskoniai, skirtingom rankenėlėm, bet principas panašus. Pabandykit ;)

Tai gi tiek apie mano darbelius, kitame įraše būtinai pasidalinsiu ir mamos, senelės ir kitais darbeliais. :)

O ką jūs darote patys? Gal užsiimate rankdarbiais? Pasidalinkite savo paslaptimis. ;)


Labai laukiu jūsų komentarų ir reakcijų. <3

Mane galite sekti facebook paskyroje ir instagram profilyje, kviečiu jungtis ir prie naujos facebook grupės apie pirkinius iki 5 Eurų, į kurią keliu savo radinukus iki 5 Eurų ir labai laukiu jūsų!

Iki kitų susirašymų!

MadCat <3

No comments:

Post a Comment