Sunday, October 23, 2016

Pigu, smagu, pramogaujam su vaiku!Sveikos,

Šį kartą noriu trumpai parašyti apie pramogas ir veiklas mamoms su vaikučiais. Juk kol dar liko mėnesiukas šiltų orų juos visi norime išnaudoti laiką leisdami lauke ir su vaikais.

1) Latviški zuikučių namučiai. Puiki pramoga keliaujantiems ar grįžtantiems iš Latvijos. Prie Via Baltika kelio, nuo važiuojamosios dalies švyti mažučiai, spalvoti namučiai. Kadangi sūnus neperneša kelionių ir didžiąją kelionės dalį rėkia, tai juos pamačius nusprendėme sustoti būtent čia. Tiesa, aš maniau, jog čia bus aviliai. O čia, pasirodo, zuikučių namučiai! Tėveliams kaina 3 Eurai, dėl kainos vaikams nesu tikra. Bet dukrai labai patiko. Taip pat nepamirškim vaikštančių žąsų ir kitų gyvunėliu! Pozityvo užtaisas ir puikus poilsis ilgoje kelionėje.Tiesa, neturime nuotraukų su pilnu vaizdu, bet parkas įspūdingas!

2) Multibabykino yra mano tradicija nuo dukros gimimo. Tai gi, imam kalendorius ir pasižymim:

Kiekvieną trečiadienį 12h Ozo prekybos centre multikino kino teatre vyksta seansai mamoms su vaikais vadinami multibabykino.

Čia lankomės nuo tada kai mano pirmagimei buvo 1mėn. Su sūnumi taip pat lankomės nuo maždaug mėnesio laiko ir einame beveik kas savaitę (na nebent sergame).

Trumpai, tai filmai būna arba animaciniai arba moteriški, romantiški. Aš tą traktuoju ne kaip filmą, nes vis tiek jo viso nepažiūri, o kaip socializaciją tiek mamai, tiek vaikui. Yra čiuožyklos vaikams, lavinamieji kilimėliai, babybjorn gultukai, pervystymo stalas, nemokamos sauskelnės ir viskas, ko tik gali prireikti mamai su vaiku. Netgi maisto šildytuvas ir maitinimo kėdutės.

Jei pamatysit mane, būtinai pasilabinkit, smagu sutikti žmones, kurie skaito tai, ką rašau. ;)

Šią savaitę rodo šį filmą. Susitinkam ten?

P.S.: Trečiadienis yra OMNI ID diena, tad jei turite OMNI ID kortelę taikomos nuolaidos. Šiuo metu akcija didžiausiems dydžiams, t.y. su kortele didžiausias kolos ir/arba spragėsių (karameliniai nerealūs) kainuoja 50% pigiau. Niekada jų visų nesuvalgau, bet kai parnešu namo dukra juos labai mėgsta ir net gi nori įsidėti į darželį. :)

Bilietas į kiną kainuoja apie 3 Eurus, kūdikiams nemokamai, vaikams yra kažkokia kita kaina. :)

3) Na ir tikrai dar ne per vėlu prisijungti prie mamų mankštų su vėžimėliais. Kol dar liko vienas kitas šiltas mėnuo tikrai galite dar pajudėti. O be to, pirmas kartas nemokamas, tai jei laaaabai nepatiks pasportuosit vieną kartelį ir galėsit abonemento nepirkti. 8 kartai apie 30 Eurų, tai gaunasi apie 3 Eurai už kartą, bet tikrai verta, nes namie visos žinom, kad sąžiningai pritingim... :)

Aš sportuoju Tuskulėnuose, o jūs galite pasirinkti bet kurią jums patogią vietą ir laiką. Nusipirkę abonementą galite sportuoti bet kurioje vietoje, tik reikia pranešti kad atvyksite prieš valandą iki treniruotės. ;)

Labai nerimavau, kad mano niurgzliukas neleis sportuoti, bet žinokit viskas ok, nes visą laiką judame ir nenusibosta.Va taip smagiai jaunuoliai leidžia laiką, kol mamos baiginėja mankštą. Prisijunkit ir jūs!

4) Antakalnio vaikų baseinas yra pats geriausias baseinas kainos ir kokybės prasme.

Kainuoja apie 30 eurų už 5 kartus, na ir dar kas kartą apie eurą už baseino sauskelnes, kurias perkame savarankiškai. Bet juk sauskelnių ar vandeny ar sausumoje reikia, tai į kainą neskaičiuoju.

Iš visų mano bandytų baseinų jis labiausiai prilipo, nes galiu eiti su vyru ir abiem vaikais, t.y. nėra atskirų grupių iki metu, po to iki 2 metų ir t.t.

Bandėme ir ilgai lankėme Northway baseiną, bet jo kaina žymiai didesnė (apie 15 eurų), o skirtumo didelio nėra.

Taip pat bandėme Gemma baseiną, kur yra siaubas. Daug nedetalizuosiu, bet net gi iš darbuotojų girdėjau, kad geriau pasirinkti kitą baseiną, tad buvome tik porą kartų.

Taip pat man labai patinka Vila Alicante baseinas, bet ten užsiemimų nėra ir vanduo bendrame baseine šiek tiek per šaltas, o jacuzzi šiek tiek per karštas vaikams. Bet ten taip pat kartais nueiname su šeima.

Antakalnyje man labai patinka, kad jie dirba visą dieną. T.y. tarkim planavom eiti 10h ryto, nuvažiavom ir vaikas miega. Tai ka man dabar daryti? Paskambinu į baseina, paaiškinu situaciją ir kai vaikas pabunda, ateinu 11h. Arba atvažiuoju pusvalandžiu anksčiau ir tikrai su mažu vaiku nenoriu sedėti ir laukti, tad įeinam į baseiną anksčiau ir išeinam anksčiau.

Vienintėlis "deficitas" tai vakariniai 18:30 laikai. Juos reikia rezervuoti kelios savaitės į priekį, bet dažnai tą pačią dieną kas nors išsibraukia ir paskambinus apie pietus dar gali gauti vakarinį laiką.Jei rimtai, tai didžiausia padėka ten dirbančioms moterims. Čia lankiausi ir nėščia mamų mankštose ir su abiem vaikais ir galiu pasakyti, tik AČIŪ, kad išmokėte mano vaikus plaukti. :) Tiek kantrybės vedant mankštas paugliams ir vaikams, bei baseiną mažyliams tikrai reiktų daug kam pasimokyti :)

Aš manau, kad mokėti plaukti ne tik smagu, bet ir būtina, tad mano dukra ir sūnus eina į baseiną bent kartą per savaitę, net gi po darželio! Žiemą, rudenį, vasarą, pavasarį, visada. Kad neužmirštų, kaip plaukti ir mylėtų vandenį.

Na smagiau nei šiame baseine, tai nebent maudytis kibire...Tiesa, prieš einant į baseiną reiks apsilankyti pas reabilitologą. Bet tai tik formalumas ir daugumai vaikų bei kūdikių yra leidžiama lankyti baseiną. Sūnus ta vizitą tiesiog pramiegojo autokėdutėje, jo nereikėjo net išimti.

5) Japoniškas sodas prie Palangos taip pat nereali pramoga šeimai. Buvome ten, kai dukra buvo dar visiškas kūdikėlis:Bet jau buvo didesnė už daugumą eksponuojamų augalų!

Labai graži aplinka ir neregėto grožio augalai. Taip pat galima nusipirkti granulių ir šerti auksaspalnius karpius tvenkinyje. Mūsų mažylei laaaabai patiko su rankyte krapštyti maišelį ir šerti žuvytes. Už poros savaičių vėl lėksim į šį nuostabų parką!

Kaina suaugusiam 4,5 Euro, studentam 3 Euro, vaikam 1,5 Euro, mažyliam nemokamai.

6) Čia bus iš pykčio gimęs punktas, kurio čia originaliai neturėjo būti, gal kažkiek papiktintas, bet stengsiuosi būti teisinga...

Na nebegaliu skaityti bjaurių komentarų apie Dino parką ant Ozo stogo... Parką įrenginėjo virš mėnesio, parke pilna pramogų vaikams (batutai, karstykles, masineles ir kitos), o vis tiek kas dieną kur nors perskaitau komentarų, straipsnių, pasisakymų, kad per brangu ir nėra į ką žiūrėti, o galiausiai dar ir tėvams nebuvo ką veikti (gal televizoriaus ir alaus trūko?). Iš mano draugų, kurie lankėsi su vaikais atsiliepimai tik patys geriausi, o mes laukėme gero oro, kad galėtume nueiti ir nučiuožę nuo čiuožyklų neįkristi į balą, kaip padarė mūsų draugų vaikas. :D Tiesa, jam fantastiškai patiko!

Buvome Dino parke prie Palangos ir tiek vaikai, tiek mes patys likome sužavėti. Aišku, ten euru brangiau, plius kelionė, bet dukrai paliko neišdildomą įspūdį ir važiuojant pro Ozą vis išgirstam "Zizozaurai!". Tad nueiti tikrai reikėjo.

Į šį parką nereiktų žiūrėti kaip į žaidimų aikštelę, į kurią vaikus vedate kas dieną. Čia edukacinė pramoga, kurios metu susipažįstame su savo žemės praeitimi ir kartu gerai praleidžiame laiką su šeima, tad visiems siūlau "atgailėti" tuos 7 ar 8 Eurus, nes manau, kad po tokių negatyvių komentarų, šį vasara gali būti pirma ir paskutinė kai Vilniuje lankėsi dinozaurai... :(

Be abėjo, keliaujant prie jūros labiausiai rekomenduoju Radailų dinozaurų parką. Mano dukrą sužavėjo traukinukas, arkliukų karuselė, vandens dviračiai-gulbės, nykštukų namelis ir kitos puikios pramogos, kurioms tikrai sugaišite pusę arba net gi visą dieną. :)

Tai gi, sekmadienį taip išpuolė, kad buvo geras oras ir iš ryto, pavalgę pusryčius išsiruošėme į Ozo dinozaurų stogą. :) Aišku tas iš pat ryto gavosi 11h, bet taip jau mes lėtai ruošiamės. Susimokėjom, mažasis pramiegojo visą laiką, nes buvom gryname ore, tad nebuvo skandalų.Dukra truputį prisibijojo dinozaurų, bet visus apžiūrėjome, išbandėme kiaušinius, lindom į dinozauro galvą, fotografavomes su iškištom galvom iš plakatų, kartojom, ką veikė dinozaurai.O tada pradėjome pramogauti: Dino mašinytės buvo ta pramoga, kur mano dukra būtų važinėjusi valandą; kadangi nebuvo eilės, tai važiavo gal penkis kartus. Lipo, čiuožė ant geltonojo dinozauro, nardė po karstykles ir išbandė batutą. Apie 13h judėjom namo pietų miegelio.Su ta pačia apyranke galima ieiti visą dieną iki 22h, tad po pietų miego vėl gryžome. Tiesa, brolis nebemiegojo, tad kartu leidosi į kelionę dino mašinytėmis. Euforija dukros veide kai važiavo su savo 9 mėn broliu ant vienos mašinytės buvo tai, už ką man negaila tos sumos, kurią sumokėjom už įėjimą.Dinozaurų jau nebežiūrėjom, tad dukra leidosi į karstykles, kur sutiko draugą Joną. Va tada prasidėjo tūsas, nes dviese pramogaut smagiau, jie varė ratais gal valandą. Vėliau Jonas nulėkė ant batuto, kuris mano dukrai buvo ne įtin suprantamas ar įdomus. Šokinėjimas jos neveža. Bandydama lipti per kliūtis ji užsikabino už pirmo kabliuko ir pareiškė "Nemoku", kas mano kalba reiškia "net nebandysiu, užkelk mane arba bus isterija". Pasirodo, kad kojinės ir batutas - nesuderinama. Norint perlipti reikia būti basam. Tai va, pakalbinau jos draugą Joną, kuriam berods 4 metai (bent jis taip sakė), kad jis paaiškintų mano dukrai, kaip perlipti. Po 10min - pirmoji sienelė buvo įveikta. Būtumėt jūs matę ta džiaugsmą! Dar 10min ir antroji sienelė buvo įveikta, skilzas įvaldytas ir du draugai pasileido ratais šiuo puikiu kliūčių ruožu dar ir dar ir dar kartą. Iš dino parko išėjome, nes ir Jonui mama pasakė, kad jau laikas namo. Kitaip manau būtume like per naktį. Tiesa prieš išeinant dar nuėjome prie dino mašinėlių ir jų prižiūrėtoja leido pravažiuoti du kartus, nes dukra labai prašė ir pasakiau, kad jau išeinam, tai nusileido. Ačiū jums už žmogiškumą!Tai gi dino parke Oze praleidome visą dieną ir planuojam dar kartą važiuoti į Radailus.

7) Nemokamai aplikacijos telefonui. Taip pat, jau girdžiu jus mintyse šaukiant "vaikams neduodu telefono, nesveika, bla bla bla." Tai va, čia ne tokios programėlės vaikams, o labiau tėvams.

a) "PRISMA" fotografijų redagavimo programėlė. Mano dukra labai mėgsta fotografuotis ir tikrai smagu savo mažylių nuotraukas paredaguoti arba duoti jiems patiems paredaguoti. Dukrai patiko, kad gali save kaip nori nupiešti pagal paveikslą. Ne tai kad labai ilgai užimanti ar naudinga programėlė, bet tikrai išgelbėjo vieną kartą kai dukra buvo užpykusi ir norėjo pabėgti iš kavinės. Tiesiog ją nufotografavau ir po to kartu bandėme uždėti filtrus. Tiesa, formatuoja gana ilgai ir maniškė neturi tiek kantrybės, bet vis gi pramoga. :)P.S.: gal kas atspėsit kokia čia kavinė? :)

b) "PokemonGO" visų jau žinoma pokemonų gaudymo programėlė. Kodėl apie ją rašau? Nes aš esu ta baisi mama, kuri elementariai tingi išeiti į lauką. Susiruošimas, apsiavimas ir visa kita su vaikais mane žudo. Tai va, čia ta programėlė, kuri mane ištempia ne tik su vaikais pasivaikščiot į lauką, bet ir pagaudyt pokemonų. Vaikiška? Bet svarbiausia, kad veikia ir daugiau laiko praleidžiam gryname ore. ;)Žaidžiu ne tik aš, žaidžia ir mano vyras. Ir va taip dukrai parodęs ekrane ją nusiuntė į pavėsinę ieškoti kirmėliuko. :D

8) Pramogų erdvės Ozo prekybos centre yra bene geriausios ir prieinamiausios man ir mano vaikams. Ozo prekybos centre yra laaaaabai daug nemokamų pramogų zonų. Pirmame aukšte yra apvali zona su minkštomis karstyklėmis delionėmis, taip pat būna teminės pramogos, ekranai, su kuriais moka žaisti net gi mano dvimetė! Nuo tada kai susilaukiau vaikų - Ozas yra mano prekybos centras numeris 1! :) Ar jau išbandėte šias pramogas?

a) Prisma - tiesiog paprasta parduotuvė. Bet ar pastebėjote, kad prie rūbų skyriaus yra arkliukų karuselė? Ši karuselė vienintelė man žinoma Vilniuje nemokama karuselė, kuri sukasi visą laiką. Mano dukrai labai patinka.

b) Žaidimų zona prie maisto kioskelių Ozo 3A aukšte. Tikra pagalbininkė, kai reikia pavalgyti su vaikais. Mano dukrą sunku nulaikyti vietoje, be kai einame valgyti Oze, visą laiką užsisakome iš mėgstamų kavinių kioskelių ir valgome prie žaidimų zonos. Taip lengvai susitariame, kad dukrai pavalgius galės eiti žaisti ir galime ramiai užbaigti savo maistą nelakstydami jai iš paskos po visą parduotuvę.

9) Kursai mamoms, nėštukėms ir tėveliams. Tikrai verta skirti tam laiko. Kai laukiausi buvau VGN, Santariškių, Antakalnio kursuose apie vaiko priežiūrą, nes su pirma dukra jaučiausi nepasiruošusi vaikui. Tokia psichologinė būsena labai greit pabėgo, kai pamačiau kaip nepasiruošusios kitos mamos... Galėsite užduoti klausimus ir gauti į juos atsakymus. Labai noriu parekomenduoti Visuomenės Sveikatos Biuro kursus kurių vienoje paskaitoje buvau pati ir eisiu į kitas. Kursai nemokami, galima atsivesti vaikus. Ypač naudinga jei dar laukiatės vaikelio ir esate dekrete, turite daugiau laiko. Taip pat manau, kad kai kurios temos yra naudingos ir tėčiams, tą manau gali patvirtinti ir per prievartą į kursus nuvestas mano vyras. ;)

O kaip jūs pramogaujate ar leidžiate laiką su vaikais? Pasidalinkite komentaruose ;)

Mane taip pat galite sekti facebook paskyroje ir instagram profilyje, kuriame dažnai atsiduria nuotraukos, kurios keliauja į šį blogą, tai gi, ten kaip ir saldainiukai prieš tortą :) Taip pat dar kartą kviečiu jungtis prie naujos facebook grupės apie pirkinius iki 5 Eurų, į kurią jau pradėjau kelti savo radinukus iki 5 Eurų ir labai laukiu jūsų!

Ačiū, kad mane skaitote ir labai laukiu jūsų atsiliepimų, bei paspaudimų!

Kiekvienas komentaras man labai svarbus!

Bye, madcat <3

No comments:

Post a Comment